Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pozůstatek po nevstřebatelných stezích

Kate
19. 5. 2009 · Poslední odpověď: 22. 5. 2009

Dobrý večer, jsem 4 týdny po abdominoplastice, jizva ve tvaru kotvy se pomalu hojí, chrástečky mizí a já si dnes všimla, že podél jizvy vedoucí od hrudní kosti kolmo k pupíku prosvítají pod kůží 3 " úlomky" od nevstřebatelných stehů. Je potřeba zajít k lékaři a požádat o vytažení nebo s tím již nic nedělat? Četla jsem, že nakonec samy vypadnou, ale spoléhat na to? Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 22. 5. 2009
Nejlepší odpověď
Vážená paní,
záleží na tom, jaké stehy v kůži jsou. Při abdominoplastice může operatér použít k sešití kůže vstřebatelný a nebo také nevstřebatelný materiál. To teď nevíme. K šití však používáme vlákna, která nijak nedráždí a mohou být v kůži déle, i řadu týdnů. Proto Vám doporučuji zachovat klid, avšak při příští kontrole u Vašeho operatéra ho na to upozornit neboť jen Váš operatér nejlépe ví, jaká vlákna použil. On pak rozhodne o optimálním řešení problému. Mluvím za sebe- já bych je odstranil.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
Chrudim . 20. 5. 2009
Dobrý den. Nemyslím, že vycestují samy. Ale neohrožují Vás a až půjdete na kontrolu, požádejte o jejich odstranění. Nashledanou, dr. Remeš
Praha . 19. 5. 2009
Dobrý den, pravděpodobně se stehy postupně dostanou kůží ven. Pokud jsou těsně pod kůží asi by bylo lépe za lékařem zajít a byť násilím tak je nechat odstranit. Ale pod kůži se užívají stehy vstřebatelné, nikoliv nevstřebatelné. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 5. 2009
Počkejte tak do 3 měsíců po operaci a když se to nezmizí, kontaktujte svého operatera, nebo to udělejte hned, on Vám nejlépe poradí co dál. Zdreaví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení penisu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 6. 2012
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 12. 2007
Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 11. 2019
Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 8. 2009
Facelift
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 3. 2012
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 9. 2009
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 7. 2019
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Injekční výplně
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 7. 2015
Jizvy po akné
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi