Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Skvrny po spálení chemickým peelingem

Uzivatel
23. 1. 2007 · Poslední odpověď: 26. 6. 2012

Dobrý den, v polovině prosince jsem podstoupila chem.peeling 70%kys. glykolovou. Na několika místech se mi kůže zřejmě spálila, udělaly se mi puchýře, poté strupy a teď, šest týdnů po zákroku, mám na obličeji červené fleky. Mám obavu, že mi na těch místech zůstanou tmavé skvrny. Myslíte, že se to úplně zahojí? Nebo bych tomu mohla něčím pomoci? Díky předem.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MYCLINIC prague
MYCLINIC prague
Žádné recenze
25. 1. 2007
Nejlepší odpověď
Přeji dobrý den. Doporučuji domluvit se s lékařem na pracovišti, kde jste zákrok podstoupila. Bez vyšetření Vaší kůže mohu poradit jen obecně. Nyní můžete na tato místa používat například mast calcium panthotenicum nebo bepanthen. Chraňte i nadále kůži před slunečním zářením. Nepoužívejte nyní na tato místa krémy, které obsahují ovocné kyseliny, ani v nižší koncentraci. Nedokáži bez prohlédnutí Vaší kůže odhadnout, zda na ni zůstanou tmavé skvrny či nikoliv. S pozdravem MUDr.Helena Jančová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 8. 2. 2012
Dobrý den, měla jste ihned kontaktovat vašeho ošetřujícího lékaře, tato reakce může někdy po chemickém peelingu této koncetrace nastat.Na postižená místa můžete aplikovat např. Bepanthen krém. Pigmentace na daných místech mohou nastat v případě, že se nebudete v tomto "popeelingovém období" chránit krémy s vysokým protislunečním faktorem.
MUDr. Simona Bedřichová
Doporučuji neotálet a navštívit aplikujícího dermatologa. 70% koncentrace? To se mi nezdá. S pozdravem za tým Studia KAMASLIM Taťána Ševčíková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 26. 1. 2007
Dobrý den, skvrny po chem. peelingu by měly postupně vymizet, je potřeby kůži promazávat, např. Ca-panthotenicum.Samozřejmě záleží na Vaší dermatoložce, zda provedla postup správně, nejvhodnější by bylo se na ní obrátit.Pokud máte zájem, je možné se o radu obrátit i na naší klinice, cena konzultace je 600,- kč.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Puchýře a zbělení kůže po chemickém peelingu

RoyalesTV
RoyalesTV
7. 3. 2016 · Poslední odpověď: 8. 3. 2016

Dobrý večer všem, dnes jsem si udělal chemický peeling s kyselinou glyko. 50%, jenže se mi udělaly puchýře a pokožka na určitých místech zbělala, dočetl jsem se že anglicky se to nazývá "frozen", jenže nikde jsem se nedočetl, zda je to normální, zda po tom budu mít nějaké jizvy nebo skvrny :-(( dříve jsem si dělal chem Peel s 30% glyko a žádné problémy nebyli, ale taky chybí žádné nějaké viditelné zmeny, tak jsem zvýšil sílu koncentrace. Děkuji za každičkou radu.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,

v případě chemického peelingu se rozhodně vyplatí investovat do pracovistě, kde vám ho aplikuje zkušený zdravotnický pracovník, nikoli si ho aplikovat sám doma. Jak je nyní zjevné, je to nebezpečné!

Doporučila bych vám navštívit dermatologa, který vám doporučí další postup a následnou léčbu. Objednat se můžete samozřejmě také k nám.

Přejeme pěkný zbytek večera.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Chemický peeling
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 11. 2011
Chemický peeling
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 10. 2013
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 3. 2020
Chemický peeling
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2014
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 12. 2021
Kyselina hyaluronová
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 3. 2020
Laserová epilace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 12. 2023
Odstranění pigmentových skvrn
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 10. 2013
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 4. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi