Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nosoretní rýhy - výplně příliš nefungují

Daria79
Daria79
15. 8. 2017 · Poslední odpověď: 8. 11. 2018

Hezký den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně výplně nosoretních rýh, které jsem letos během posledních 6 měsíců absolvovala pomocí kyseliny hyaluronové (juvederm) již dvakrát v plné dávce a jednou v poloviční. Ač jsem si vědoma časově omezeného efektu metody, mám pocit, že vzhledem k intenzitě zákroku nejsou výsledky, jaké bych čekala. Rýhy jsem měla podle paní doktorky spíše hluboké (je mi 38 let), tudíž po první aplikaci efekt trval kratší dobu a po asi dvou měsících jsem zákrok na vlastní žádost opakovala. U toho posledního s poloviční dávkou - a s kapičkou botoxu u kořene nosu, jak navrhla paní doktorka - ale trval efekt jenom pár dní, resp. se mi nelíbí, jak se tvář jakoby buclatí, zatímco zbytek od rýh směrem k nosu tvoří se zplacatí a rýhy se tím zvýrazní a vytvoří dvě oddělené části obličeje. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně - víc asi řekne foto. Ráda by vám za vaše názory. A.

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
EVA CLINIC s.r.o.
2 adresy v Královéhradecký kraj, Pardubický kraj... . 27. 8. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím, trápí Vas i pokles horní části tváře směrem přes nosoretni vrásky.Vypln vede ke zploštění pod vraskou a neřeší tento pokles. mohl by Vám pomoci tzv.4D laserový lifting, který zpevni tvář tvorbou kolagenu a tím se vytáhne i nosoretni rýha. Je to neinvazivni metoda bez nutnosti rekonvalescence.
S pozdravem
Havlova Eva MUDr.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
dnešní estetická medicína nabízí spoustu zákroků, ale důležité je vybrat ten, který splní vaše očekávání. Proto je vhodná konzultace s lékařem.
Nevím, jak jste vypadala před zákrokem a jakou jste měla představu o výsledku, ale jistě jsou metody, jak toho docílit. Je z čeho vybírat, pro vás by mohla být vhodná PRP plasma nebo mezoterapie, zpevnit pleť umí i mikrojehličkování. Proberte s vaším lékařem jaké je vaše očekávání, jistě vám řešení nabídne.
Krásné dny bez vrásek
přeje

MUDr. Milena Vojtíšková
Body&Face clinique
Praha . 22. 8. 2017
Dobrý den Dario, podle fotografie soudím, že rýhy jsou vyplněny dostatečně ale zřejmě byste ráda měla hladší linie vrásek. Toho lze docílit klasickou mezoterapií kyselimou hyaluronovou, která je vynikajícím pomocníkem právě pro dovyhlazení vrásek po aplikaci dermálních výplní nebo pro prodloužení doby jejich efektu. Samozřejmě bych Vás ale musela vidět osobně abychom stav posoudili ke skutečně relevantnímu a efektivnímu řešení. Děkuji Mgr. Pavlína Blažek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
napsala jste to úplně přesně - zplacatění v oblasti rýhy - což vypadá velmi nepřirozeně a je poznat, že byla do kůže aplikována výplň na bázi kyseliny hyaluronové. Přesně jak píší někteří kolegové, není nutné a ani vhodné rýhy zcela vyhlazovat. To, co je potřeba, když se začnou "zařezávat" je opětné zpevnění této oblasti, čehož se dosáhne zcela přirozeně pomocí bioplastiky. Na mých stránkách najdete zcela vyčerpávající informace jak o metodě, tak o bioplastických materiálech včetně spousty příkladů obrázků ze zákroků. Upozorňuji, že oba bioplastické materiály nejsou žádné výplně! a nelze jej tedy s výplňovými materiály srovnávat. Bioplastický materiál se aplikuje do příslušné oblasti infiltrativně a na jeho podkladě se vytvoří nová vlastní plnohodnotná tkáň, tedy výsledek s trvalým a přirozeným efektem. Srovnávací metody - výplně a pod. - najdete na mých stránkách také v příslušné části o metodě a materiálu.
Ve vašem případě ale bude nutné nejdříve vyčkat až se vám předchozí výplň resorbuje. Ne že by se materiály nějak nesnášely (už jen proto, že se aplikují do jiných vrstev), ale momentálně máte efekt spíš přehnaný, navíc není k dispozici původní stav pro srovnání a není vhodné z hlediska přirozeného efektu po bioplastice směšovat ji s jinými nepřirozenými efekty. Podle mé zkušenosti u klientek se stejným problémem plochá část přetrvává bohužel velice dlouho.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
1. klinika bioplastické chirurgie
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 16. 8. 2017
Já bych se přidal ke kolegům v tom ohledu, že bych více nepřipichoval, myslím že je to nyní OK. Samozřejmě foto před a nyní by bylo ideální, případně foto celého obličeje včetně krku.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
16. 8. 2017
Dobrý den, je zbytečné přidávat do nosoretních rýh další výplň.To co vidím na fotografii již nepůsobí přirozeně, rýhy jsou téměř zaniklé ale k obličeji a jeho mimice patří.
MUDr.J.Kačírková Medilip
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 16. 8. 2017
Dobrý den, bohužel nelze posuzovat, když nevidím foto před výkonem. Musíte si prosím uvědomit jednu věc: nosoretní rýhy jsou významnou součástí mimiky obličeje a zejména jsou v určitém směru významnými "komunikačními nástroji". Dle mne je nelze vyhladit zcela, obličej poté působí velmi nepřirozeně jako maska. Tyto rýhy - vrásky lze, aby výplň byla aplikována bezpečně a v bezpečném množství, velmi dobře zjemnit a částečně vyhladit, ovšem nejde je odstranit zcela. Jsme přesvědčena, že lékař, který se zabývá estetickou dermatologií řadu let a má s těmito typy zákroků i jejich komplikacemi bohaté zkušenosti nikdy nepřistoupí na vaši představu o výsledku výkonu. Dle posouzení fotografie, kterou jste zde uveřejnila je výkon absolutně více než dostačující, rozhodně si nevynucujte další přidání výplně. Spíše bych zjemnila vrásku, kterou máte v oblasti brady.
S pozdravem
MUDr. Simona Bedřichová
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 16. 8. 2017
Musel bych vidět stav před ošetřením. Teď je vše zbytečně zaplněné- nasoretní rýhy jsou přirozenou součástí obličeje, pokud je někdo zcela vyhladí, vypadá to až komicky. Rýhy lehce zmenšit ale nezaplnit. U Vás už více rozhodně ne.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Injekční výplně
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 7. 2008
Kyselina hyaluronová
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 12. 2020
Kyselina hyaluronová
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 10. 2014
Injekční výplně
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 5. 2019
Injekční výplně
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 7. 2020
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2019
Kyselina hyaluronová
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 7. 2023
Kyselina hyaluronová
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 1. 2021
Kyselina hyaluronová
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2020
Radiofrekvence
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 3. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi