Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Rychlé vstřebávání výplně nosoretních rýh ze stresu

kahoba · Vytvořeno: 20. 10. 2014 · Aktualizace: 23. 10. 2014

Dobrý den, na zacatku kvetna jsem si nechala aplikovat kyselinu hyaluronovou do nosoretnich ryh. Bylo to poprve.Mam pocit, ze uz se zacina viditelni vastrebavat s ryhy jsou opet vice videt.Je to mozne po tak kratke dobe? Je mozne zakrok opakovat.Mam poslední dobou vice stsrosti a stresu a celkove jsem hodne vycerpana.Muze to s tim souviset? Diky za odpověď! K.

11 odpovědÍ

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. Otakar Lucák

  MUDr. Otakar Lucák

  Nejlepší odpověď
  22. 10. 2014 ·

  338 odpovědÍ

  Jsem opravdu rád, že má odpověď byla dostatečně srozumitelná a splnila Vaše očekávání. Takto otevřeně a jasně se snažím komunikovat se všemi svými pacienty po celou dobu mé lékařské praxe. Ve věci cestování máte samozřejmě pravdu. Nebylo by účelné kvůli aplikaci injekce absolvovat cestu z Prahy do Ostravy. V Praze samotné je navíc opravdu dost dobrých odborníků, jen je potřeba najít toho pravého. Nicméně, člověk nikdy neví a třeba se někdy najde nějaký jiný plasticko-estetický zákrok, kvůli kterému by i za to stálo dojet až sem k nám. :)
  Pokud byste měla zájem pokračovat ve sledování mých obdobně laděných sdělení na téma plastické chirurgie, pak to bude velice brzo možné, a to přímo na mých stránkách: www.otakarlucak.com Těsně před spuštěním je zatím u nás v ČR zcela ojedinělá rubrika, kterou připravuji a má název: Omyly, pravdy a lži v plastické chirurgii. Myslím, že už název samotný je vše vypovídající. Zdravím vás a přeji hezký večer. MUDr. Otakar Lucák

 • MUDr. Otakar Lucák

  MUDr. Otakar Lucák

  23. 10. 2014 ·

  338 odpovědÍ

  Děkuji vám a držím naopak i já palce. Lucák

 • MUDr. Otakar Lucák

  MUDr. Otakar Lucák

  22. 10. 2014 ·

  338 odpovědÍ

  Zdravím Vás. Tak jak to popisujete, se vše jeví jako běžný průběh. Na to, jak rychle se kyselina hyaluronovvá vstřebává, má velký vliv velké množství faktorů. Jedním z hlavních je kvalita aplikované kyseliny hyaluronové. Všichni výrobci tvrdí, že ta "jejich kyselina, je nejlepší. Mohu otevřeně říci, že tomu tak není. Velkou roli dále také hraje, kdo a s jakými zkušenostmi vám aplikaci kyseliny provádí. Na neméně stejné úrovni je předaplikační hloubka vrásky a zejména její umístění!! Ta samá kyselina aplikovaná v jeden okamžik jedněma rukama, se u vrásek horního rtu může vstřebat do 3 měsíců, ale ta samá, aplikovaná hned těsně vedle do vrásky na tváři vydrží i dva roky. Podle mých osobních zkušeností se výdrž efektu těch nejkvalitnějších výrobků kyseliny hyalurové pohybuje právě mezi 3- a dokonce až 36 měsíci. Až tak velké mohou být rozdíly. Aplikace lze provádět stále a opakovaně. Ba naopak. To je dokonce právě ten správný způsob. Jít na další aplikaci ne podle času, který uplynul v kalendáři od poslední aplikace, ale podle toho, jak to právě obličej potřebuje. U někoho to bude trochu dříve a u někoho trochu později. Přeji hezký den. MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie Ostrava - Cleopatra clinic

 • MUDr. Monika Kavková

  MUDr. Monika Kavková

  22. 10. 2014 ·

  9 odpovědÍ

  Dobrý den,
  obávám se, že bez osobní konzultace Vám nebudu schopna příliš poradit. Souhlasím s kolegy nade mnou, že vždy je důležité brát zřetel na použitý materiál a množství aplikované látky. Pravdou je, že v rámci naší kliniky aplikaci kyseliny hyaluronové do nosoretních rých provádíme minimálně, jelikož příčina bývá mnohdy v úplně jiné části obličeje. Ve většině případů se jedná o pokles tkání, které se mohou takto projevovat. Pokud se vyplní pouze nosoretní rýha problematiku neřešíme, pouze přidávám objem do míst, kde to není příliš žádoucí.

  Doporučuji tedy absolvovat osobní nezávaznou konzultaci na některém z našich pracovišť, kde Vám všechny Vaše dotazy zodpovíme a případně Vám nabídneme vhodné řešení.

  Příjemný zbytek dne,
  MUDr. Monika Kavková
  primářka Estetické a korektivní medicíny na Klinice YES VISAGE

 • prim. MUDr. Blanka Vraspírová

  prim. MUDr. Blanka Vraspírová

  20. 10. 2014 ·

  702 odpovědÍ

  Není kyselina hyaluronova jako kyselina hyaluronova.... Existuje velmi mnoho výrobku na teto bazi, ale jedny jsou kvalitnejsi a jine mene kvalitni.Mela byste vedet, Jakym pripravkem jste byla osetrena a pak by byla snadnejsi odpoved.Zakrok je mozne samozrejme opakovat, ale sverte se do rukou odbornikovi s kvalitnim materialem.Hodne stesti Dr Blanka Vraspirova

 • MUDr. Iveta Fremlová

  MUDr. Iveta Fremlová

  20. 10. 2014 ·

  9 odpovědÍ

  Dobrý den,
  jak rychle se výplň kyselinou hyaluronovou vstřebává záleží na mnoha faktorech -
  typu výplně, technice aplikace a také na Vašem metabolismu a mimice obličeje.
  Zákrok určitě můžete opakovat.
  S pozdravem
  MUDr.Iveta Fremlová

 • MUDr. Nina Koutná

  MUDr. Nina Koutná

  20. 10. 2014 ·

  156 odpovědÍ

  Pokud jste vlivem stresu třeba i trochu zhubla (kolikrát stačí 2-3 kg), může to být vidět na hloubce nosoretních rýh. Typ hyaluronové výplně také hraje roli, některé vydrží velmi krátce, jiné standardně spíše rok.
  Příjemný den,
  MUDr. Nina Koutná, Klinika GHC Praha

 • MUDr. David Tomášek

  MUDr. David Tomášek

  20. 10. 2014 ·

  2609 odpovědÍ

  Stres všeobecně vede k "rychlejšímu stárnutí". Já si troufám tvrdit, že i stres může urychlit vstřebávání injektibilního syntetického materiálu, ale hlavně tvorbu vrásek a pocit strhaného obličeje.
  Kvalita použitého materiálu hraje roli...

  Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
  vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM

  Prosím, hodnoťte naše odpovědi

 • MUDr. Tereza Gabryšová

  MUDr. Tereza Gabryšová

  20. 10. 2014 ·

  176 odpovědÍ

  Dobrý den,

  řidší gely kyseliny hyaluronové skutečně vydrží kolem 6 měsíců. Do nosoretních rýh se snažím aplikovat hustší gely, které v té oblasti vydrží rok i déle, ale napoprvé, aby si člověk zvykl a výsledek byl co nejpřirozenější a aplikace byla levnější, tak se mohou aplikovat i řidší gely. Kromě vlastností gelu závisí i na každém organismu, aktivitě enzymů, Vaší mimice, zvyklostem při ošetřování, jak dlouho ve tkáni vydrží.

  S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha

 • MUDr. Jaroslava Kačírková

  MUDr. Jaroslava Kačírková

  20. 10. 2014 ·

  314 odpovědÍ

  Dobrý den,souhlas s panem kolegou Šmuclerem,záleží na druhu aplikované výplně.
  Některé nevydrží ani měsíc,některé až rok.Jsou i výplně, které složením nejsou na bazi kys.hyaluronové vydrží až dva roky.
  MUDr.J.Kačírková

 • doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.

  doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.

  20. 10. 2014 ·

  254 odpovědÍ

  To není zas tak krátká doba. Leč extrémně záleží na materiálu, který byl použit. Mnohé se vstřebávají mnohem rychleji díky své stavbě. Také jsou často levnější a je to znát...Může to být i aplikací lékaře do špatné vrstvy. Stres bych z toho nevinil, to byste musela mít záněty v místě plikace, nebo něco takového.

Hledat další dotazy

Podobné dotazy

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.