Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!
faq

Mikrojehličkování na ucpané a rozšířené póry

FAQ · Vytvořeno: 3. 2. 2015 · Aktualizováno: 22. 9. 2015

Je mikrojehličkování vhodné na "černé tečky" - na ucpané a rozšířené póry na pokožce obličeje? Jak často by bylo dobré opakovat?

5 odpovědí

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. Iva Špaňárová

  MUDr. Iva Špaňárová

  22. 9. 2015 ·

  22 odpovědí

  Na ucpané a rozšířené póry je vhodnější hloubkové čištění pleti - Dermabraze.

  MUDr. Iva Špaňárová
  SANODERM Praha s.r.o.
  Tel.: 261 006 213

 • MUDr. Diana Kunčíková

  MUDr. Diana Kunčíková

  25. 2. 2015 ·

  20 odpovědí

  Ano, mikrojehličkování využívá samoobnovovací schopnosti kůže, nastartuje syntézu kolagenu a elastinu, vzniklými mikrokanálky se do kůže dostávají různé výživné látky, jako např. kyselina hyaluronová, vitamíny, extrakty z mořských řas a mnohé další, které se aplikují na pokožku ve formě nejrůznějších sér. To vše vede k hydrataci, zpevnění, zvýšení pružnosti kůže, zmenšení rozšířených pórů. Frekvence opakování je velmi individuální, doporučuje se aplikace po 4 týdnech.

 • Pro typ mastné pleti se sklonem k tvorbě akne je tato metoda vhodná, a to i vzhledem k hojivému a protizánětlivému účinku použité látky, která je jehličkami vpravována do podkoží. Léčba musí být celková, systematická s úpravou i stravovacího režimu, kde by se potraviny, které poskytují živnou půdu pro množení bakterií měly výrazně omezit. Lokální terapie mikrojehličkováním je významnou podporou celkové terapie a její opakování je vhodné do minimalizace obtíží či jejich vymizení. Je vhodná i pro zmírnění následných projevů, tedy jizviček a nerovností pokožky po vyhojeném zánětu.
  Prim. MUDr. Monika Kavková , Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie

 • MUDr. Martina Neradová Richterová

  MUDr. Martina Neradová Richterová

  13. 2. 2015 ·

  22 odpovědí

  Ano, mikrojehličkování je vhodné na rozšířené póry, otevřené komedony ( černé tečky ), na celkové zjemnění pleti. Ošetření lze opakovat po 7-10 dnech, celkem 3-5 krát, počet sezení je individuální.

 • AURUM AESTHETIC CLINIC

  AURUM AESTHETIC CLINIC

  4. 2. 2015 ·

  216 odpovědí

  Dobrý den,

  ano, mikrojehličkování má velmi příznivý efekt nejen na rozšířené póry v pleti. Ošetření doporučujeme podstoupit celkem třikrát a to vždy s měsíčním odstupem.
  Princip mikrojehličkování je založen na vlastnosti samoobnovovací schopnosti pokožky. Při ošetření vytvářejí jehličky v pleti mikrotraumata, která následně při procesu hojení spustí syntézu kolagenu.

  Nový kolagen zvyšuje pružnost pleti, stahuje póry a zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti.

  Krásné dny přeje

  MUDr. Milena Vojtíšková
  www.aurumaesthetic.cz

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.