Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nejednotný tón pleti a rozšířené póry - zlepšení po laseru

FAQ
FAQ
31. 7. 2017 · Poslední odpověď: 4. 6. 2018

I když jsem ve věku 35+, stále mě trápí pleť, jako v pubertě. V oblasti čela, nosu a brady mám rozšířené póry, černé tečky (někdy i zanícené), kolem očí a pod očima naopak pleť dosti suchou s vráskami. Pomohl by mi laserový resurfacing?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Eftimovská
Praha . 6. 3. 2018
Nejlepší odpověď
Obecná odpověď zní: ano, pomohl. Ve vašem případě bych však nejprve vás a vaši pleť pečlivě vyšetřila a volila bych zpočátku konzervativní léčbu, abychom kůži na laserový zákrok připravili. Přípravná fáze by mohla trvat pouhý 1-1,5 měsíce. Jednalo by se o vyčištění, odstranění komedonů, odstranění bakterií z povrchu kůže, zaléčení zanícených mazových žlázek. Po frakčním laserovém ošetření- a zvolila bych plošný celoobličejový resurfacing- se naopak sjednotí barevný ton pleti, póry se mírně stáhnou, zánětlivé projevy se minimalizují. Toto nepozoruje pacient ihned, ale s postupem času se pleť lepší a lepší. Suchá kůže kolem očí nabyde mladšího vzhledu, protože se díky laseru stimuluje nárůst nového kolagenu. Drobné vrásky se minimalizují, mizí a zmenšují se. Reparační procesy v kůži a nový kolagen potřebují k nastartování pár týdnů. Proces uzdravování a vylepšování vzhledu pleti trvá celé měsíce, pleť je tedy každým dnem ( v tomto případě každým týdnem) lepší a hezčí. Postupně vlastně mnoho měsíců (8-12) mládnete. Při hodně rozšířených pórech a eventuálně jizvičkách zvažuji opakované ošetření frakčním CO2 laserem. Rozmezí mezi dvěma zákroky není striktně dané; některé zdroje uvádějí po měsíci, mně to však připadá příliš brzo, protože neumožníme kůži plně rozvinout její reparační mechanizmy, takže volím odstupy více měsíců.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Museli bychom Vás vidět, ale asi by pomohl.
Premium
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 31. 7. 2017
Určitě ano, jste ideální klientkou na tento typ ošetření. V místě mastné T zóny, kde jsou rozšířené póry, se potom většinou volí silnější intenzita laserového paprsku, kolem očí menší intenzita.
MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatolog
Perfect Clinic Dermatology

Související dotazy

Odstraneni jizev po akne - frakcni laser co2 mixto sx

Karoli2778
27. 12. 2015 · Poslední odpověď: 28. 12. 2015

Dobry den, podstoupila jsem uz velice mnoho lekarskych konzultaci na leceni akne. Vcetne leceni Reoccutanem 3x, TCA Peeling 1x, ruzne kremy a masticky, vitaminy etc. Posledni bylo (pred 1,5 mesicem) laserove osetreni celeho obliceje kvuli jizvam - frakcni laser co2 mixto sx. Ale nevydim zadne zlepseni. Mam rozsirene pory, sem a tam jeste nejake akne, jizvy jsou hluboke, velmi pod tim trpim. Budu vdecna za kdyzdy prispevek. Dukuji.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Mediestetik, skupina klinik
Praha . 28. 12. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den, pokud bych vzala v úvahu ošetření frakčním CO2 laserem, tak k dosažení odpovídajícího výsledku by bylo třeba kompletní hloubkový resurfacing opakovat 2x-3x.


S pozdravem MUDr. Olga Shalamová

Klinika Mediestetik,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Chemický peeling
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 7. 2014
Korekce jizev
Žádné odpovědi
Jizvy po akné
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi