Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nepravidelnost prsu po mammaplastice

very8
21. 8. 2021 · Poslední odpověď: 2. 9. 2021

Dobrý den, již delší dobu zvažuji redukční mammaplastiku, jelikož se snažím o znatelnou redukci váhy a prsa mám již nyní povislá. Bojím se ale, aby prsa nebyla po operaci "vertikálně jakoby přepůlená" v oblasti svislé jizvy od bradavky dolů. Viděla jsem to i na některých fotografiich po této operaci, kdy jizva je stažená a tkáň vedle ní je povolenější. Dá se tomuto předejít současným vložením implantátů? Přijde mi to trošku zbytečné při mojí velikosti 85G/H, že "materiálu" mám hodně. Nerada bych měla za, pro mě, velké peníze nevzhledná prsa.

Předem moc děkuji za názor.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 2. 9. 2021
Dobrý den,
doporučuji vyčkat jaký bude finální vzhled po Vašem plánovaném hubnutí.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
MUDr. Tomáš Beneš
Praha . 30. 8. 2021
Dobrý den.
V případě prsou ve velikosti, jakou udáváte, není potřeba vložit implantát. Prsa se dají krásně zredukovat a vytvarovat. Pokud by jste ale nadále hubla, je možné, že prsa změní částečně tvar.
Hezký den přeji, Tomáš Beneš, Formé clinic, Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní,
doporučuji Vám reálně uvažovat o modelaci /příp. redukci/ poprsí až v okamžiku, kdy po budete mít definitivní váhu po zhubnutí.
Jizva po této operaci, jak asi víte, probíhá kolem přesunutého dvorce, pak svisle dolů a v podprsní rýze. Jde vlastně o tvar kotvy. Při dostatečném objemu poprsí je nesmysl objem doplňovat implantáty. Problémy, které popisujete, jsou, bohužel, teoreticky možné. Po operaci může vzniknout mohutné jizvení i v hlubších vrstvách operovaných tkání a v kůži. Je to teoretická nepříjemnost, na které nemusí mít vinu operatér. Pak je možno s nějakým časovým odstupem jizvy korektivní operací upravit. Vše je nutno prodiskutovat, v rámci předoperační konzultace s plastickým chirurgem.
Srdečně Vás zdravím,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 24. 8. 2021
Dobrý den,
Operaci prsou byste měla podstoupit, až budete spokojená se svojí hmotností. Pokud byste hubla i po operaci prsou, změnil by se tvar a velikost prsou také.
Po redukci prsou budou prsa velikosti, jakou si přejete a pokud nebudou příliš velká, neměla by příliš klesnout.
Dávat implantáty do prsou ve vašem případě není vhodné a je to i zbytečné riziko, implantát je cizorodý materiál, který má svá negativa.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastická chirurgie
Praha 2
Dobrý den,

tato "deformace" nebo nepravidelnost se může stát ale je to spíše vzácné a o něco častější u tzv. vertikální mammaplastiky. Nicméně i pokud k tomu dojde, lze to korigovat.
U prsou vždy musíme počítat s vývojem po operaci, proto se jizvy dělají o něco kratší, aby po operaci až povolí byl tvar prsou hezký. Míru povolení ale nedokážeme u každého pacienta určit a tak se někdy stane, že jizva je delší a pak prso víc poklesne, nebo zůstane kratší a pak dojde k tom, co popisujete.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Jizvy po modelaci poprsí

pavlina332899
pavlina332899
12. 1. 2016 · Poslední odpověď: 13. 1. 2016

Zdravím,jsem 9 měsíců po modelaci poprsí a okolo dvorců se mi udělaly hypertrofické jizvy,chodila jsem na biostimulační laser,ale bez výsledku,můžete mi prosím poradit co se s tím dá dělat a zda to někdy zmizí?Děkuji

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 13. 1. 2016
Nejlepší odpověď
Tak nejlepší výsledek je možný reoperací, ale riziko vzniku stejného stavu bude pořád. Osobně bych nasadil výkonové lasery (PDL, FL) , jizvy se zmenší určitě o 50-75% a léčení stojí vždy na jedno sezení stokoruny, tedy se to, podle mně, vyplatí.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 12. 2007
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2015
Mastektomie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 10. 2021
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 7. 2015
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 4. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 5. 2020
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 8. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi