Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Do kdy má smysl masírovat?

Anonymní
JanaTa33990
22. 10. 2009 · Poslední odpověď: 27. 10. 2009

Dobrý večer, Zajímalo by mě, zdali je možné masírováním nosu více uškodit než pomoci. Pokud se třeba masáže provádějí moc razantně, nebo třeba moc dlouho? Je nějaká hranice, kdy to již nemá smysl? Třeba půl roku, rok? Mě můj operatér řekl ve 3 měsících přestat, nicméně jelikož jsem měla nahoře hrbolek, vytrvala jsem a je pryč. Ale nevím, zdali v 7 měsících by to již nemohlo stačit. Samozřejmě se bojím, že když přestanu, "něco" mi "někde" naroste. Děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 27. 10. 2009
Vážená slečno,

tlakové masáže operovaných oblastí se provádějí k urychlení přestavby jizevnatého vaziva vzniklého v operačním poli po intervenci chirurga. Záleží na typu operace a anatomické oblasti, která byla operována. Např. po rhinosplastikách je všeobecné pravidlo provádět tlakové masáže od 3. pooperačního týdne alespoň po dobu 3 měsíců. Jde však o velmi individuální věc. Pokud se ukáže, že masážemi dochází k pozitivním změnám i nadále, samozřejmě je dobré v nich pokračovat. Nemůžete si nijak ublížit. Dle mých zkušeností po operaci nosu ty masáže začnou postrádat smysl tak po 3/4 roce. Jistě bude dobře, když si na toto tema promluvíte se s vým operatérem, ten nejlépe ví, jaké tkáně a jakým způsobem operoval.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Stabilizace nosu bývá 3 -6 měsíců, čím je tenčí kůže a jemnější kostra tím dříve bude odpovídat nos konečnému stavu.
Provádět středně intenzivní masáže, ale maximálně 2-4 minuty denně. Někdy je vhodné přerušit masáže na dobu 1 týdne i více. Sama uvidíte, je to individuální.

esthé-svoboda
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 22. 10. 2009
V případě, že je to nutné doporučuji provádět pravidelně masáže klidně do roka od operace. Jizva zraje rok a tak asi zhruba po roce by se to co se nevymasírovalo před tím mohlo již korigovat operativně. Jsou známé případy, že se může jizva zvedat pod kůží po zastavení masáží. Ale většinou to právě bývá do roka od operace, jen velmi vzácně po roce od operace. Intensitu. nutnost a kontrolu výsledku masáží má určovat a provádět operater. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2013
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 6. 2015
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 9. 2014
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 1. 2016
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Frakční laser
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 3. 2021
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 4. 2020
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 2. 2022
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 6. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi