Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rhinoplastika - tvrdý otok u kořene nosu

Liska108
25. 11. 2020 · Poslední odpověď: 8. 12. 2020

Dobrý den, jsem 3 týdny od celkové rhinoplastiky uzavřenou metodou. Od kořene nosu směrem k očím a níž do půlky nosu mám zatvrdlé otoky, (je to tvrdé, že jsem myslela, že je to kost). Může se jednat o zbytnělou kostici? Mažu krémem na otoky, užívám aescin a vůbec se to nemění, nos vypadá deformovaně spíše v horní části. Hrot je nejspíš zatím klasický oteklý, takže můj nos je nyní 3 týdny od operace větší, než byl před ní a s oteklou bambulí na hrotu (jen je kratší). Je naděje, že to ještě splaskne? Kontrolu mám až za 10 dní. Děkuji

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 9. 12. 2020
Dobrý den,
po operaci nosu ponechávám pacientkám 2 týdny aluminiovou dlahu stále a pak doporučuji stejnou dlahu použít další dva týdny přes noc, aby se otoky lépe vstřebaly a tím se proces hojení zrychlil.
Pokud již nemáte u sebe dlahu, kterou byste mohla použít nebo jste měla sádrovou dlahu, kterou již nelze použít, je možné použít stripy nebo náplasti a dát si je přes hřbet nosu na noc, otoky budou ráno mnohem menší.
Pokud ale máte tak velké otoky, měla byste navštívit svého operatéra mnohem dříve a nečekat 10 dní.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 8. 2019
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 7. 2022
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2013
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2019
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 1. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 12. 2019
Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 9. 2023
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2016
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 10. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi