Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vyndání stehů po operaci horních víček

Tereza810118
Tereza810118
3. 6. 2019 · Poslední odpověď: 13. 6. 2019

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, zda je možné nechat si odstranit stehy z horních víček atestovanou zdravotní sestrou, jinde, než na klinice, kde jsem byla operovaná. Jaká jsou případná rizika ? Místo bydliště mám od kliniky 200 km a jela bych tam pouze z tohoto důvodu. Oeratér mi tuto variantu sám navrhl. S blížícím se termínem vyndání stehů jsem však znejistila. Děkuji předem za případnou dpově'd.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 3. 6. 2019
Nejlepší odpověď
Dobry den, určitě by bylo lepší, když by Vám vyndavali stehy tam, co jste byla operovaná a také Vás zkontrolovali.zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 6. 2019
Všichni navrhujemne stejnou variantu. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 4. 6. 2019
Dobrý den,
tato varianta je samozřejmě možná a mnohé moje pacientky toho také využívají a nechávají si stehy vyndat mimo naše pracoviště. Nevidím v tom žádný problém, pacientka je informována, jak jsou stehy vloženy a jak je možné je vyndat. Oční víčka se šijí buď pokračujícím stehem nebo intradermálním tedy vnitřním stehem.
Jsem s pacientkami domluvená, že mi pak pošlou fotky a také další kontroly probíhají tímto způsobem. Kdy jizvy masírovat, jak dlouho atd. a tak využít komunikační dovednosti dnešní doby.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg
Asklepion – Institut klinické a estetické medicíny
Plastická chirurgie
Londýnská ***********
Tel: **********
Premium
Hezký den,
doporučuji vážit cestu a nechat si stehy odstranit od operatéra. Nejde jen o vytažení stehů, ale také o zhodnocení průběhu hojení. Rovněž při případných komplikacích by mohlo dojít k "nedorozumění".
Dr. Vidura
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 3. 6. 2019
Dobrý den,
též bych doporučila návštěvu Vašeho operatéra.

S pozdravem
MUDr. Tereza Gabryšová
***********

Související dotazy

Vnitřní vs vnější stehy na víčkách

pavlinA222
pavlinA222
15. 5. 2020 · Poslední odpověď: 23. 5. 2020

Chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi vnitřními a vnějšími stehy. Které jsou samovstrebatelné a ktere se musí odstranit lekarem? A ktere z nich jsou lepší pro šití v obličeji ?

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 23. 5. 2020
Tak rozhodně pokrok je v tom šít kůži vnitřně a vstřebatelným stehem....
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na 607990077, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami. Začínáme konsultovat v květnu, pokud se nic závažnéhop nestane.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Vytvarování víčka

Rooxyna
29. 9. 2014 · Poslední odpověď: 30. 9. 2014

Dobrý den. Před rokem jsem byla na plastické operaci horních víček, kde mi byly částečně odebrány tukové váčky , bohužel mi připadá, že povislá kůžička tam zůstala a není zde tudíž konečný výsledek, který jsem očekávala. Poprosím o Váš názor, zda je možné vytvarovat víčko či nikoli. Děkuji

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 9. 2014
Nejlepší odpověď
To co Vy jste si udělala prstem je pravděpodobně pokus o to, aby řasy byly kolmo ke kůži víčka, čili, aby se ubrala ještě více kůže. Trochu by to, možná při-odstranit ještě šlo, ale počítejte s tím, že může dojít k jizvení okolní kůže a víčko začne mít problém s dovíráním a máme tu najednou problém. Kromě toho tvarovat oční štěrbinu ubráním kůže v podstatě nelze, tedy časem se Vám stejně směr řas upraví k původnímu stavu, víčko, ač bez přebytků" zase zaujme svůj tvar tak, jak Vám narostlo. Tvar oční štěrbiny se provádí tzv. kantoplastikou, tedy upnutím okraje koutku jinam do lebky což je náročný a rizikový výkon vzácně prováděný.
Ale toto Vám měl vysvětlit Vás operatér když ne před operací, tak alespoň po operaci. Pokud byste chtěla korigovat, tak doporučuji, ne dříve než rok po zhojení.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, 607990077
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
www.plasticka-chirurgie-praha.cz, plastika@datom.cz

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2013
Operace horních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2015
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Odstranění kruhů pod očima
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 8. 2020
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 11. 2022
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 12. 2014
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2024
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi