Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

1,5roku po operaci a jedno prso mám jako kámen

Jasmin11
Jasmin11
17. 2. 2017 · Poslední odpověď: 21. 2. 2017

Dobrý den, Před cca 7 letech jsem byla na zvětšení prsou, z velikosti A na C. Před 1 a 1/2 rokem jsem porodila miminko. V porodnici se mi prsa nalila mlékem a s obtížemi jsem se snažila kojit. I přes snahu sehnat nějakou radu, jak na to , mi v porodnici nikdo neporadil a bylo mi řečeno, ze se kojí klasicky. Cca po týdnu snahy , jsem dostala zánět a strašně horečky a bolest do prsou. Kdyz jsem šla na ambulanci do porodnice, ze me levé prso opravdu moc boli a ze se snažím, ale mléko mi teče opravdu málo a ze to zkouším i odsavackou a za pul hodiny dosaju max par ml. My bylo řečeno, ze to dělám špatně a ze ma většina prvorodicek problém. V tu chvíli začal můj problém . Levé prso mi strašně nateklo a ikdyz jsem doktorum vysvětlovala, ze mam silikony v prsou a jestli náhodou nemůže byt porušena průchodnost mléka, tak me nikdo moc neposlouchal a prso mi začali mackat a ukazovat jak mam správně ,,dostat,,mléko ven. Odešla jsem domu a opět cca za dva dny se opět vrátila. Levé prso jsem měla jak kamen o cca dvakrát větší než prave. V tu chvíli mi zastavili lactaci, to nepomohlo, další dny mi přidali prášky na zastavení lactace, antibiotika, nekonec mi bylo injekci vytaženo 250 ml tekutiny (vypotky, tuk, mléko, hnis). Prso se trochu zmenšilo, ale stále bylo větší, následovali opět antibiotika, krevní testy a návštěvy center s ultrazvuky. Nakonec mi bylo řečeno, ze pro me víc udělat nemůžou a ze mam počkat časem, až vše splaskne a hormonalne se dam po porodu dohromady. Ted je to rok a pul, levé prso mam stále větší, lehce zdeformovane, kdyz si lehnu na břicho, mam pocit, ze lezim na kameni a to u kdyz lezim na zádech, opět mam pocit, jak kdyz na hrudi mam kamen. Byla jsem opět na kontrole a je podezření, ze silikon mohl prasknout dovnitř, ale prý nejde nic moc vidět a tak ani na 100% nejde říct, co a jak je porusene. Na plastické chirurgii kde jsem byla, mi na prsa jen sáhli a po hmatu mi bylo řečeno, ze je to dobrý a řešit úpravu případné vyndani silikonu bych měla až po druhem dítěti, ze jde jen o deformaci. Můj dotaz zní, prosím, o odpověď. Mužů risknout opravdu druhe těhotenství, které bych rada, ikdyz mam levé prso naple a tvrdé? Co kdyz vlivem těhotenství a hormonu mi prsa opět nabydou a silikon bude víc pod tlakem a nakonec praskne, jaký to muze mit vliv na miminko v břiše? A co kdyz se bojím zbytecne a opravdu to prso vydrží. Jedna se mi taky o to, abych nakonec nemusela na operace dvě, před a po druhem těhotenství a budu moct kojit? Myslím, ze ne, cítím, ze není vše v pořádku. Moc moc dekuji za odpověď

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Prostějov . 18. 2. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den!
Doporučuji navštívit znovu mamologa a asi bych si vyžádala stran celistvosti implantátu magnetickou rezonanci, ta by měla odpovědět.
Dále je možné, že se Vám vytvořila kapsulární kontraktura kolem implantátu.
Vše by měl posoudit i Váš plastický chirurg a eventulně navštivte ještě dalšího ve Vašem regionu. Takto ústně se nedá k problému vyjádřit. Můžete i poslat foto ve více projekcích prsou, ruce dolů nahoru a z obou boků, třeba uvidíme více, ale pohmatový vjem nám to nedá. Kojení opravdu neovlivní implantáty submamárně či axilárně vložené,... spíše u Vás proběhl zánět a je třeba situaci došetřit. Jaké typy implantátu máte, neotočil se Vám?
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 2. 2017
To se musí předem vyšetřit. Tak to se nelze vyjádřit.
Na konsultaci (500,-.) se u nás můžete objednat na **********, v dopoledních hodinách i na *********, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 20. 2. 2017
Dobrý den, pokud UZ vyšetření či magnetická rezonance nepotvrdí rupturu implantátu - prasknutí a kapsulace Vám nečiní klinické potíže - bolesti je možné stav řešit po dalším těhotenství.
S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 19. 2. 2017
Dobry den, nasledkem zanetu v sestinedeli se vytvorilo pevne vazivove pouzdro kolem implantatu, tzv kapsulace. Po zanetech v prsou ruzneho puvodu to vidame casto. Doporucuji vysetreni prsou mamologickym centrem - kde provedou cileny UZ vysetreni prsou a event doplni magnetickou rezonanci. Nekdy je nutno vazivove pouzdro povolit ci cele odstranit, vetsinou je to spojene i s vymenou implantatu. S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Praha . 18. 2. 2017
Dobry den, silikon jako takovy by na tvorbu mleka ani kojeni nemel mit vliv. Spise zda nebyl rez proveden kolem prsniho dvorce, kdy muze jizva pusobit mechanickou prekazku toku mleka ze žlázy do bradavky. A již jednou vznikla jizva bude pusobit obtiže i v budoucnu i když se implantat odstrani. Dr.Padera
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Abdominoplastika - tekutina nad jizvou

Lenka123
Lenka123
24. 11. 2019 · Poslední odpověď: 8. 12. 2019

Dobrý den, jsem 17 dní po andominoplastice. Vím, ze to je krátká doba a ze vše se hojí. Na kontrole mi bylo řečeno, ze je vše v pořádku a vypadá to skvěle. Začala jsem si masírovat jizvu, ale asi třetí den po masirovani se mi nad jizvou vytvořila v břiše jakoby tekutina. Mám pocit když si zmačknu břicho na jedné straně, jako by se mi převalila voda v brisku k druhé straně. Je to prosím normální? Děkuji moc Alice

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 12. 2019
To je nejspíš serom, zajděte za operaterem, ten by to měl vypunktovat. Punkce nemusí být úšpěšná jen jednou, ale půjdete tam i častěji, tak s tím počítejte.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2021
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 6. 2023
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 5. 2013
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 6. 2022
Rekonstrukce prsu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2008
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 11. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2022
Zvětšení prsou
23 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi