Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak předejít komplikacím po zvětšení prsou - kapsula / ruptura, aj...

Tulipanek16
Tulipanek16
6. 2. 2017 · Poslední odpověď: 7. 2. 2017

Dobrý den, již delší dobu uvažuji, že si nechám svá prsa (vel. 0) zvětšit implantáty. Byla jsem už téměř 100% rozhodnutá a pouze vybírala operatéra. Na konzultace se teprve chystám ke čtyřem operatérům a pak zvolím toho, kterému budu nejvíce důvěřovat. Ale nedalo mi to a trošku jsem na internetu zapátrala po komplikacích po augmentaci. Vůbec jsem netušila, že se komplikace týkají tolika žen, měla jsem za to, že pokud je odvedena špičková práce operatéra a dodržen klientkou pooperační režim, komplikace téměř nehrozí. Zkušenosti různých žen z různých diskuzních fór jsou zarážející. Kapsula, ruptura, nakonec vyjmutí implantátu... Přiznám se, že mě vyděsilo, kolika ženám po delší době (rozumějte např. 4-8let) implantát praskne (důvody byly např. sport - implantát se ošoupal a praskl, dále měly moc ostrá žebra, implantát praskl. Některé dokonce psaly, že přestože se všude uvádí, že jsou implantáty při prasknutí naprosto bezpečné, obsah silikonu jim vytekl do okolních uzlin, které se tímto následkem zvětšily a nikdo neví, co to za pár let udělá, v mnoha případech by bylo odstranění uniklého silikonu velice riskantní. Další komplikace, která mě děsí je kapsula, špatné hojení, protržení stehů, vytékání seromu, zjištění bakterií a infekcí, konečné vyjmutí implantátů.

No co Vám budu povídat, jsem teď na vážkách, zda vůbec na konzultace jít, vždy jsem měla za to, že ruptura se objeví opravdu ve vzácném případě, kapsula při nedodržení správného klidového režimu. Zkrátka, má otázka zní asi takto. Dá se těmto komplikacím předejít? Jak? Je hojení a riziko komplikace vyšší při výběru většího implantátu? Jaké máte zkušenosti (otázka mířená na místní lékaře) s těmito komplikacemi ve své praxi? Je lepší tedy zvolit menší implantát jako prevence proti kapsule? Jak je možné, že při kapsule je většinou poškozené pouze jedno prso, pokud je to obrana těla na cizí předmět? Přeci je cizí těleso - implantát v obou prsách, proč se tedy brání pouze jedno a druhé je v pořádku? Nemělo by se logicky bránit i druhé, když tělu cizí předmět vadí? Dá se nějak dopředu poznat, že tělo bude mít ke kapsulacím sklony? (např. špatná reakce na naušnice apod..) Jak často se u Vašich klientek tyto komplikace objeví? Je mi jasné, že se to nedá říci v číslech, alespoň v přibližném procentu, kolik se Vám jich vrátí na kliniku s tímto problémem. Jaké máte zkušenosti konkrétně s kapsulou - po jak dlouhé době se tato reakce projeví? (Četla jsem, že se mnohdy udělá i kapsula např. po 4 letech) Je to pouze ojedinělý případ nebo je to běžné?

Předem Vám moc děkuji všem za Vaše odpovědi. Věřím, že mi pomůžou se rozhodnout.

Krásný den!

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Libor Kment
Praha . 6. 2. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
rozhodně bych Vás nechtěl přemlouvat, aby jste si nechala prsa zvětšit silikonovými implantáty. I malá prsa, když jsou tvarově hezká, jsou atraktivní.
Každá operace má svá rizika, navíc když se použijí implantáty, které jsou v organizmu cizím tělesem, rizika přibývají.
Na druhou stranu komplikací bývá minimálně. Samozřejmě záleží na mnoha okolnostech. Na značce a kvalitě implantátu, na typu implantátu, na kvalitě odvedené práce. Často se komplikace svádějí na to, že tělo nepřijmulo implantáty. Ve skutečnosti může jít o chybu operatéra, zanesení infekce při špatném postupu operace, použití nepřiměřeně velkého implantátu ...
Riziko, že se vytvoří kapsula, se uvádí celosvětově 3-5%. Myslím to riziko máme výrazně nižší, protože používáme texturované implantáty, v průměru ne tak velké jako např. v USA, častěji implantujeme pod prsní sval, kdy je myslím také riziko menší... Každopádně riziko, že se vytvoří kapsula, vždycky je.
Co se týká ruptury, řada firem dává na implantáty již doživotní záruku. Implantáty Mentor, které používáme na klinice Esthé, tak mají rizika opravdu malá a reklamací máme minimálně.
Když chodíte na pravidelné kontroly, což by jste měla, tak se případná ruptura objeví brzy a rizika téměř nehrozí. Implantát je ohraničen od organismu vazivovou bariérou a určitou dobu se silikon mimo ní nedostane. Když by jste na ultrazvukové kontroly nechodila a implantát by byl prasklý dlouho, tak se může silikon začít dostávat do silikonových uzlin, což je
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Prostějov . 7. 2. 2017
Dobrý den,
obdivuji kulturu vašich dotazů a kulturu odpovědí kolegů.
Asi o této problematice víte hodně, to je vidět.
Zkuste se na to podívat jinak.
Opravdu jestli by to zvětšení prsou nezvládl tuk - lipografting je v zahraničí oblíbený. Možná jsem přehlédla váhu a výšku.
Dále ... Jestli to vůbec chcete asi ano a potřebujete ?
A dále si zkuste uvědomit, že cesta třeba lipograftingu a implantátu je u rekonstrukce prsu někdy jediná a přesto se po ní vydají jít i ženy po dg. karcinom prsu i s rizikem, které jste jmenovala.
I další rizika se začínají uvádět.
Je potřeba důvěra mezi oběma stranami a po výkonu každý rok pravidelné kontroly.
Přeji sílu k rozhodnutí, určitě Vám to pomůže.
MUDr. Eva Dřevínková
Praha . 7. 2. 2017
Dobry den,

Zvetseni poprsi cili augmentace, kterou zvazujete je relativne casty zakrok u nasich pacientek na klinice Laserplastic. Samozrejme, ze kazda ma obavy z operace, coz je normalni a spravne. Ale pokud jste mlada a zdrava, nemela jste nikdy zadne obtize a jde Vam jen o to vypadat lepe z pohledu zvetseni prsou, je tato operace minimalne riskantni. Vse se da probrat u konzultace a zbavit Vas zbytecneho strachu a realne nastinit danou situaci.

Jelikoz udavate velikost poprsi 0, tak bude nutne ulozit implantat pod sval, coz je mirne bolestivejsi okamzite po operaci nez pri vlozeni nad sval. Velikost implantatu, ktera se da pouzit u Vas zalezi na rozmerech Vaseho hrudniku. Neznamena, ze cim vetsi implantat, tim vesti riziko ruptury ci kapsuly, rizika jsou minimalni a setkavame se s nimi zridka. Implantaty pouzivane na nasi klinice jsou bezpecne a mame jich siroke spektrum. Ale je nutno rici, ze kazdy cizi material v tele si kolem tele udela pouzdro cili kapsulu, ktera muze byt uplne jemna a temer nehmatna ci tuha a tu mysli asi vetsina pacientek jako problem, protoze je hmatatelna a viditelna.

Vyskyt silikonu v uzlinach, se vetsinou zjisti nahodne pri pravidelnych kontrolach na mamogramu ci ultrazvuku, jelikoz po operaci je vhodne chodit kazde 2 roky pravidelne na kontroly i z hlediska prevence nadorovych onemocneni. Coz je v nasi zemi doporuceno od veku 45 let kazde 2 roky.
MUDr. Eva Dřevínková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 7. 2. 2017
Jak předejít těmto komplikacím?To kdybychom věděli.Myslím,že každý dělá co může,co umí,a přesto se to stává.Určitě pacientku,která má komplikaci nezajímá,že sto jiných pacientek ji nemělo.Ruptura je o mnoho zřídkavější,než kapsula.Poslední 3-4roky užívám implantáty Nagor,které mají doživotní záruku na kapsulu a rupturu a musím říci,že jsem se s touto komplikací nesetkala.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 2. 2017
Jsem rád, že kolega Kment mne předešel a hezky vypsal názor se kterým se ztotožňuji.
Jen bych doplnil, že kvalitní implantáty jsou u nás od všech výrobců, které jsou na trhu a nejen kolegou uváděný výrobce.
Ve Vašem případě též asi záleží na psychice. Pokud budete hledat jen ty komplikace tak se neodrazíte k tomu abyste na výkon šla. Berte to také tak, že jsou provedeny celosvětově miliony těchto operací a ten zlomek co publikuje výsledek, jsou jen ty komplikované.
Někdy se stane, že ani ta maximální pečlivost a zkušenosti nevede k bezkomplikovanému stavu.
Sami mnoho věcí nevíme, právě například, proč ke kapsulaci dochází jednostranně a podobně. Jediné co mohu poradit je - Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na *********, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Prasklý inplantát - výměna

hanka388241
hanka388241
17. 7. 2017 · Poslední odpověď: 19. 7. 2017

Dobrý den, mám velký problém, praskl mi implantát v pravém prsu. Jsou to již čtyři roky, ale mám velký strach z reoperace, aby prsa vypadala pěkně jako dříve. Vzhledem, k tomu, že na momografii mi řekli, že by jsem toto měla neodkladně řešit, protože mi implantát vytekl do uzlin v okolí. Paní doktorka , která mi prsa operovala je bohužel v zahraničí a delší dobu v Praze nebude.Nevím tedy na koho se mám obrátit a komu věřit. Přikládám zprávu z mamografie a foto. Nejprve to vypadalo jako když mi u prsa vystoupla kost. Způsobil to roztok, který z implantátu vytéká a kalcifikoval, není mi vůbec jasné jakým způsobem se toto odstraní a jestli to půjde. Ještě horší je, že za poslední dva měsíce se mi prso celkem dost zvětšilo a mění tvar a dále, že ani ta vystouplá kost není vidět, ale je to asi tím, že se ten implantát rozlil a kalcifikoval do většího okolí a působí to jako větší tvrdý otok nad prsem. Pomáhala jsem pár dní na zahradě s krumpáčem a to prso se myslím poté takto zvětšilo. Jsem z toho nyní docela nervózní a utěšuji se , že to určitě není nic horšího. Třeba karcinom? Vyšetření z mamografie je rok staré a nevím , zda by se mi tak rychle mohlo vytvořit něco tak závažného. Před tím jsem prsa měla souměrná, byla ve tvaru jako je momentálně levé prso. Jak to mám nyní řešit ? Děkuji

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 18. 7. 2017
Nejlepší odpověď
Vážená paní , je to již rok , kdy vás ze sonografie poslali na plastickou chirurgii ke konsultaci , jak řešit problém prasklého implantátu.
Obejděte si třeba deset pracovišť , kde se operace prsou dělají , všichni kdo děláme rekonstrukce prsou implantáty, máme i zkušenosti s reimplantacemi , a dejte pak na svůj dobrý pocit z některého z nich , ale koukejte už něco udělat místo planého filozofování, co kde máte za tvar a co to asi znamená . Oddalováním rozhodnutí zhoršujete budoucí dobrý výsledek operace .

Zdravím , prim dr Schmoranzová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 5. 2007
Lipofilling prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2016
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2019
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2024
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 6. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 7. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi