Jak předejít komplikacím po zvětšení prsou - kapsula / ruptura, aj...

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

 1. Step 8
 2. Step 9
 3. Step 10
 4. Step 11
 5. Step 12
 6. Step 13
 7. Step 14
 8. Step 15

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jak byste nejlépe označila váš stav prsou?

Kterou značku implantátů preferujete?

Kdy by měla operace proběhnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Jak předejít komplikacím po zvětšení prsou - kapsula / ruptura, aj...

Tulipanek16  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
 • 3 odpovědí
 • 3 Likes
Dobrý den,
již delší dobu uvažuji, že si nechám svá prsa (vel. 0) zvětšit implantáty. Byla jsem už téměř 100% rozhodnutá a pouze vybírala operatéra. Na konzultace se teprve chystám ke čtyřem operatérům a pak zvolím toho, kterému budu nejvíce důvěřovat.
Ale nedalo mi to a trošku jsem na internetu zapátrala po komplikacích po augmentaci. Vůbec jsem netušila, že se komplikace týkají tolika žen, měla jsem za to, že pokud je odvedena špičková práce operatéra a dodržen klientkou pooperační režim, komplikace téměř nehrozí. Zkušenosti různých žen z různých diskuzních fór jsou zarážející. Kapsula, ruptura, nakonec vyjmutí implantátu... Přiznám se, že mě vyděsilo, kolika ženám po delší době (rozumějte např. 4-8let) implantát praskne (důvody byly např. sport - implantát se ošoupal a praskl, dále měly moc ostrá žebra, implantát praskl. Některé dokonce psaly, že přestože se všude uvádí, že jsou implantáty při prasknutí naprosto bezpečné, obsah silikonu jim vytekl do okolních uzlin, které se tímto následkem zvětšily a nikdo neví, co to za pár let udělá, v mnoha případech by bylo odstranění uniklého silikonu velice riskantní. Další komplikace, která mě děsí je kapsula, špatné hojení, protržení stehů, vytékání seromu, zjištění bakterií a infekcí, konečné vyjmutí implantátů.

No co Vám budu povídat, jsem teď na vážkách, zda vůbec na konzultace jít, vždy jsem měla za to, že ruptura se objeví opravdu ve vzácném případě, kapsula při nedodržení správného klidového režimu.
Zkrátka, má otázka zní asi takto.
Dá se těmto komplikacím předejít? Jak?
Je hojení a riziko komplikace vyšší při výběru většího implantátu? Jaké máte zkušenosti (otázka mířená na místní lékaře) s těmito komplikacemi ve své praxi?
Je lepší tedy zvolit menší implantát jako prevence proti kapsule?
Jak je možné, že při kapsule je většinou poškozené pouze jedno prso, pokud je to obrana těla na cizí předmět? Přeci je cizí těleso - implantát v obou prsách, proč se tedy brání pouze jedno a druhé je v pořádku? Nemělo by se logicky bránit i druhé, když tělu cizí předmět vadí?
Dá se nějak dopředu poznat, že tělo bude mít ke kapsulacím sklony? (např. špatná reakce na naušnice apod..)
Jak často se u Vašich klientek tyto komplikace objeví? Je mi jasné, že se to nedá říci v číslech, alespoň v přibližném procentu, kolik se Vám jich vrátí na kliniku s tímto problémem.
Jaké máte zkušenosti konkrétně s kapsulou - po jak dlouhé době se tato reakce projeví? (Četla jsem, že se mnohdy udělá i kapsula např. po 4 letech) Je to pouze ojedinělý případ nebo je to běžné?

Předem Vám moc děkuji všem za Vaše odpovědi.
Věřím, že mi pomůžou se rozhodnout.

Krásný den!
MUDr. Libor Kment  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
 • 13 odpovědí
 • 10 Likes
Dobrý den,
rozhodně bych Vás nechtěl přemlouvat, aby jste si nechala prsa zvětšit silikonovými implantáty. I malá prsa, když jsou tvarově hezká, jsou atraktivní.
Každá operace má svá rizika, navíc když se použijí implantáty, které jsou v organizmu cizím tělesem, rizika přibývají.
Na druhou stranu komplikací bývá minimálně. Samozřejmě záleží na mnoha okolnostech. Na značce a kvalitě implantátu, na typu implantátu, na kvalitě odvedené práce. Často se komplikace svádějí na to, že tělo nepřijmulo implantáty. Ve skutečnosti může jít o chybu operatéra, zanesení infekce při špatném postupu operace, použití nepřiměřeně velkého implantátu ...
Riziko, že se vytvoří kapsula, se uvádí celosvětově 3-5%. Myslím to riziko máme výrazně nižší, protože používáme texturované implantáty, v průměru ne tak velké jako např. v USA, častěji implantujeme pod prsní sval, kdy je myslím také riziko menší... Každopádně riziko, že se vytvoří kapsula, vždycky je.
Co se týká ruptury, řada firem dává na implantáty již doživotní záruku. Implantáty Mentor, které používáme na klinice Esthé, tak mají rizika opravdu malá a reklamací máme minimálně.
Když chodíte na pravidelné kontroly, což by jste měla, tak se případná ruptura objeví brzy a rizika téměř nehrozí. Implantát je ohraničen od organismu vazivovou bariérou a určitou dobu se silikon mimo ní nedostane. Když by jste na ultrazvukové kontroly nechodila a implantát by byl prasklý dlouho, tak se může silikon začít dostávat do silikonových uzlin, což je pak vidět při vyšetření. Komplikace to ale obvykle také není. Nikdy se neprokázalo, že by silikon způsobil v organizmu nádorové nebo jiné onemocnění.
MUDr.Libor Kment
Tulipanek16  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
 • 3 odpovědí
 • 3 Likes
Děkuji Vám pane doktore za názor. Jsem ráda, že jste mi sem svůj názor napsal zrovna Vy. Čtu na Vaše práce všude samou chválu. Líbí se mi i Váš přístup, že ne vždy jde o to, že by tělo implantát nepřijal, ale může být i chyba na straně operatéra. Líbí se mi Váš lidský přístup, málokterý lékař by tohle napsal. Moc Vám děkuji také za uklidnění. Je mi jasné, že na internet většinou napíšou nespokojené pacientky, které hledají někoho, kdo má podobné problémy, a tak vznikají diskuze o komplikacích. Mohu se zeptat, jak časté kontroly by po operaci měly být? Stačí pak chodit jednou ročně (Sono, mamograf, klinika kde byl zákrok proveden..) nebo je nutné chodit častěji?
Ještě jsem se chtěla zeptat jaký máte názor na drény? Dáváte je každé pacientce? Setkala jsem se zkušenostmi žen, které drény neměly. Myslíte, že i to má vliv na hojení?

Předem Vám moc děkuji a přeji hezký den.
T.
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
 • 4439 odpovědí
 • 1282 Likes
Jsem rád, že kolega Kment mne předešel a hezky vypsal názor se kterým se ztotožňuji.
Jen bych doplnil, že kvalitní implantáty jsou u nás od všech výrobců, které jsou na trhu a nejen kolegou uváděný výrobce.
Ve Vašem případě též asi záleží na psychice. Pokud budete hledat jen ty komplikace tak se neodrazíte k tomu abyste na výkon šla. Berte to také tak, že jsou provedeny celosvětově miliony těchto operací a ten zlomek co publikuje výsledek, jsou jen ty komplikované.
Někdy se stane, že ani ta maximální pečlivost a zkušenosti nevede k bezkomplikovanému stavu.
Sami mnoho věcí nevíme, právě například, proč ke kapsulaci dochází jednostranně a podobně. Jediné co mohu poradit je - Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon , nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Tulipanek16  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
 • 3 odpovědí
 • 3 Likes
Děkuji Vám pane doktore za Váš názor. Je mi jasné, že psychika hraje velkou roli. Jsem přesně typ člověka, který dělá unáhlená rozhodnutí. V tomto případě to nebylo jinak. Řekla jsem si, že na plastiku prostě půjdu, neměla jsem o komplikacích vůbec žádné potuchy. Měla jsem za to, že se objevují pouze ve výjimečných případech. Otázkou pak bylo vybrat si vhodného operatéra, který dělá pěkná prsa. V důsledku hledání jsem navštívila různé diskuze, kde si pacientky radí u koho byly spokojené. Mimo jiné jsem tam našla i diskuze o komplikacích. Pořád jsem si říkala, že je to pouze výjimka, ale na základě toho na mě vybíhalo spousta dalších a dalších titulků o vyjmutí implantátu, kapsulách, rupturách. Až mi to nedalo a přečetla jsem je a začala pochybovat. Proto mi v hlavě nastal tento zmatek. Jsem moc ráda, že existují tyto stránky, kde názor napíše přímo odborník, který mě dokáže uklidnit. Proto za názor děkuji i Vám. Nejsem člověk, který se v tom chce pitvat a pořád něco hledat, ale v tomto případě jsem ráda, že jsem si o tom něco zjistila, protože žena, která do toho chce jít by měla znát všechny rizika. Je až k nevíře, kolik žen o možných komplikacích vůbec nevědělo, protože to s nimi nikdo neprobral. O to víc jsem ráda, že máte stejný názor jako pan doktor Kment, uklidnili jste mě.

Hezký den,
T.
MUDr. Janka Točíková  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
 • 495 odpovědí
 • 79 Likes
Jak předejít těmto komplikacím?To kdybychom věděli.Myslím,že každý dělá co může,co umí,a přesto se to stává.Určitě pacientku,která má komplikaci nezajímá,že sto jiných pacientek ji nemělo.Ruptura je o mnoho zřídkavější,než kapsula.Poslední 3-4roky užívám implantáty Nagor,které mají doživotní záruku na kapsulu a rupturu a musím říci,že jsem se s touto komplikací nesetkala.
Tulipanek16  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
 • 3 odpovědí
 • 3 Likes
Děkuji Vám paní doktorko za Váš názor.
Je mi jasné, že nikde není 100% návod jak komplikacím předejít, žádný lékař není všemohoucí a neumí zázraky. Ale ráda bych věděla, jaká by měla být maximální péče lékaře a dodržený pooperační režim pacientkou, aby se snažila těmto komplikacím předejít maximálně, jak jen to jde. Např. užívání antibiotik před i po operací, nošení fixační podprsenky co nejdéle apod.
Líbí se mi, že používáte implantáty Nagor. Většinu prací co jsem viděla, tak vypadají velice přirozeně a dle slov pacientek, co tyto implantáty mají, to jsou prý jedny z nejměkčích implantátů a prsa jsou na dotek téměř jako pravá. :)

Hezký den,
T.
MUDr. Eva Dřevínková  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
 • 44 odpovědí
 • 8 Likes
Dobry den,

Zvetseni poprsi cili augmentace, kterou zvazujete je relativne casty zakrok u nasich pacientek na klinice Laserplastic. Samozrejme, ze kazda ma obavy z operace, coz je normalni a spravne. Ale pokud jste mlada a zdrava, nemela jste nikdy zadne obtize a jde Vam jen o to vypadat lepe z pohledu zvetseni prsou, je tato operace minimalne riskantni. Vse se da probrat u konzultace a zbavit Vas zbytecneho strachu a realne nastinit danou situaci.

Jelikoz udavate velikost poprsi 0, tak bude nutne ulozit implantat pod sval, coz je mirne bolestivejsi okamzite po operaci nez pri vlozeni nad sval. Velikost implantatu, ktera se da pouzit u Vas zalezi na rozmerech Vaseho hrudniku. Neznamena, ze cim vetsi implantat, tim vesti riziko ruptury ci kapsuly, rizika jsou minimalni a setkavame se s nimi zridka. Implantaty pouzivane na nasi klinice jsou bezpecne a mame jich siroke spektrum. Ale je nutno rici, ze kazdy cizi material v tele si kolem tele udela pouzdro cili kapsulu, ktera muze byt uplne jemna a temer nehmatna ci tuha a tu mysli asi vetsina pacientek jako problem, protoze je hmatatelna a viditelna.

Vyskyt silikonu v uzlinach, se vetsinou zjisti nahodne pri pravidelnych kontrolach na mamogramu ci ultrazvuku, jelikoz po operaci je vhodne chodit kazde 2 roky pravidelne na kontroly i z hlediska prevence nadorovych onemocneni. Coz je v nasi zemi doporuceno od veku 45 let kazde 2 roky.
MUDr. Eva Dřevínková
MUDr. Jiřina Šilhánková  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Prostějov, Olomouc
 • 160 odpovědí
 • 85 Likes
Dobrý den,
obdivuji kulturu vašich dotazů a kulturu odpovědí kolegů.
Asi o této problematice víte hodně, to je vidět.
Zkuste se na to podívat jinak.
Opravdu jestli by to zvětšení prsou nezvládl tuk - lipografting je v zahraničí oblíbený. Možná jsem přehlédla váhu a výšku.
Dále ... Jestli to vůbec chcete asi ano a potřebujete ?
A dále si zkuste uvědomit, že cesta třeba lipograftingu a implantátu je u rekonstrukce prsu někdy jediná a přesto se po ní vydají jít i ženy po dg. karcinom prsu i s rizikem, které jste jmenovala.
I další rizika se začínají uvádět.
Je potřeba důvěra mezi oběma stranami a po výkonu každý rok pravidelné kontroly.
Přeji sílu k rozhodnutí, určitě Vám to pomůže.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á     

Ráda bych se s vámi podělila o mou zkušenost na rodinné klinice v-Clinic.Dnes je to přesně 20dni co jsem podstoupila zvětšení prsou anatomickym implantátem Mentor o velikosti 345 ml.Po 3 dětech jsem měla prsa prázdné a s... Více 

4 Likes   9 Komentářů  

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí