Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Opakovaná kapsula - proč se tvoří?

Bozuzu
Bozuzu
20. 5. 2019 · Poslední odpověď: 27. 5. 2019

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem po druhé reoperaci prsou z důvodu již podruhé vytvořené kapsulace vždy pouze v jednom a tom samém prsu. 1.operace byla několik let bez problémů, po letech se v levém prsu vytvořila kapsula, následovala reopeace, kde bohužel po 5 letech kapsula znovu s tím, že implantáty Eurosilicone byly oba prasklé. Teď jsem pár dnů po další reopeaci, implantáty Nagor. Nikdy mi operatér nedal prsní pás, pouze prý stačí stahovací podprsenka. Nicméně všude čtu, že pás je nutný, tak jsem si ho obstarala a nosím. Je možné, že se mi ty kapsuly tvořily z důvodu, že jsem nikdy ten pás po operaci neměla? A nikdy mi nebyly doporučeny ani masáže prsou, kde zas na jednu stranu to někdo doporučuje a někdo ne. Tentokrát bych už se konečně ráda vyhnula další kapsule a proto bych chtěla dělat vše jak se má, ale nebyly mi pás ani masáže doporučeny a přesto jsem problémy měla vždy s odstupem několika let. Prosím o váš názor co a jak dělat a jestli sama mohu nějak předejít vytvoření opětovné kapsulaci. Případně jak dlouho pás a podprsenku nosit. Předem moc děkuji.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Brno . 22. 5. 2019
Nejlepší odpověď
Dobry den. Je velmi nepravdepodobne, ze by se dala vyrazne ovlivnit kapsulace nosenim pasu. V dnesni dobe se uvazuje hodne o podilu mikroinfekce beznymi koznimi bakteriemi, ktere jsou u kazdeho cloveka. Pri zavadeni do prsu implantat prichazi do kontaktu s kuzi a zustava na nem tzv. biofilm tvoreny velmi malym mnozstvim koznich bakterii a odloupanymi epitelialnimi bunkami kuze. Velikost biofilmu zavisi na rade faktoru, mimo jine u na povrchu implantatu a zpusobu zavedeni. Podle nekterych vyzkumu, ktere byly prezentovany na kongrese v Miami 2018 je prave tento biofilm minimalni u implantatu Motiva, ktere vkladame sackem. Stalo by za uvahu zkusit eventuelne tyto implantaty, ale ani to nemusi vyresit opakovanou kapsulaci. Zkusenost je takova, ze pokud se jednou kasule vytvori, muze se stale opakovat. Existuji i dalsi mozne priciny kapsulaci.
Dr. Hyza
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 27. 5. 2019
Dobrý den,
též musím souhlasit s vyjádřením kolegy.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
*********
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 22. 5. 2019
Naprosto souhlasím, pěkně vysvetleno;)dr Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 5. 2019
Příčiny kapsulace moc neznáme, proto je i ve Vašem případě "dobrá rada drahá". Já doporučuji nenásilné masáže prsů v průběhu celého života.
Držím palce.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Výměna implantatů - jak předejít hematomu a kapsulím

Domkakonka
Domkakonka
10. 2. 2020 · Poslední odpověď: 12. 2. 2020

Dobrý den, už 10 let jsem po operaci zvětšení prsou + levé prso reoperace po roce kvůli kapsuli. Po každé operaci se mi udělaly na prsou do druhého dne, kdy jsem byla hospitalizována, obrovské hematomy. Paní doktorka se mi dokonce pokoušela něco vytáhnout injekcí ven. Bez úspěchu. (podotýkám, že mi nebyly vůbec zavedeny dreny, pokud by to mohlo mít souvislost). Po roce tedy kapsule na levém prsu, reoperace, znovu stejný průběh. Nyní po 10ti letech mám opět kapsule, už na obou prsou. Čeká mě jistě výměna implantátů (Polytech 305ml). Má otázka tedy zní, existuje způsob, jak předejít těmto komplikacím jako je hematom a kapsule, nebo je to prostě tím, že mě tělo se brání? Děkuji.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 12. 2. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
souhlasím s kolegy, předejít kapsulaci se moc nedá.

S pozdravem
Prim. MUDr. Martin Molitor, Ph.D., MBA
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2007
Lipofilling prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2016
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 2. 2017
Zvětšení rtů
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 2. 2019
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2013
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 7. 2007
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 3. 2009
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 5. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi