Zeptejte se lékaře Zbavte se pochybností!

Opakovaná kapsula - proč se tvoří?

Bozuzu · Vytvořeno: 20. 5. 2019 · Aktualizováno: 27. 5. 2019

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem po druhé reoperaci prsou z důvodu již podruhé vytvořené kapsulace vždy pouze v jednom a tom samém prsu. 1.operace byla několik let bez problémů, po letech se v levém prsu vytvořila kapsula, následovala reopeace, kde bohužel po 5 letech kapsula znovu s tím, že implantáty Eurosilicone byly oba prasklé. Teď jsem pár dnů po další reopeaci, implantáty Nagor. Nikdy mi operatér nedal prsní pás, pouze prý stačí stahovací podprsenka. Nicméně všude čtu, že pás je nutný, tak jsem si ho obstarala a nosím. Je možné, že se mi ty kapsuly tvořily z důvodu, že jsem nikdy ten pás po operaci neměla? A nikdy mi nebyly doporučeny ani masáže prsou, kde zas na jednu stranu to někdo doporučuje a někdo ne. Tentokrát bych už se konečně ráda vyhnula další kapsule a proto bych chtěla dělat vše jak se má, ale nebyly mi pás ani masáže doporučeny a přesto jsem problémy měla vždy s odstupem několika let. Prosím o váš názor co a jak dělat a jestli sama mohu nějak předejít vytvoření opětovné kapsulaci. Případně jak dlouho pás a podprsenku nosit. Předem moc děkuji.

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
 • MUDr. Petr Hýža Ph.D.

  MUDr. Petr Hýža Ph.D.

  Nejlepší odpověď
  22. 5. 2019 ·

  53 odpovědí

  Dobry den. Je velmi nepravdepodobne, ze by se dala vyrazne ovlivnit kapsulace nosenim pasu. V dnesni dobe se uvazuje hodne o podilu mikroinfekce beznymi koznimi bakteriemi, ktere jsou u kazdeho cloveka. Pri zavadeni do prsu implantat prichazi do kontaktu s kuzi a zustava na nem tzv. biofilm tvoreny velmi malym mnozstvim koznich bakterii a odloupanymi epitelialnimi bunkami kuze. Velikost biofilmu zavisi na rade faktoru, mimo jine u na povrchu implantatu a zpusobu zavedeni. Podle nekterych vyzkumu, ktere byly prezentovany na kongrese v Miami 2018 je prave tento biofilm minimalni u implantatu Motiva, ktere vkladame sackem. Stalo by za uvahu zkusit eventuelne tyto implantaty, ale ani to nemusi vyresit opakovanou kapsulaci. Zkusenost je takova, ze pokud se jednou kasule vytvori, muze se stale opakovat. Existuji i dalsi mozne priciny kapsulaci.
  Dr. Hyza

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.