Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kdy je třeba vyměnit implantát v prsu?

Beatrice
Beatrice
10. 8. 2016 · Poslední odpověď: 11. 8. 2016

Dobry den, Chtela bych pristi rok v lednu podstoupit augmentaci prsou je pravda , ze se po letech implantaty meni ? Je mi 25 let po kolika letech bych implantaty menila, je to urcene nejak vekem? Dekuji

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 10. 8. 2016
Nejlepší odpověď
Zvětšuji prsa 23 let a nikdy jsem nezjisti proč té či oné vznikla kapsula, nebo praskl implantát jakéhokoliv výrobce, co jsem vkládal. Situace je tak individuální, že se dá říci, že je to vždy "rizikem podnikání". Riziko je sice malé, ale ve chvíli kdy nastane je to pro jednotlivce - tedy klientku vždy stoprocentní neúspěch. Na začátku v kosmeťáku, kde jsem pracoval jsem dělal tak 400 augmentací ročně. Kdybych je měl všechny po doporučených deseti letech operovat, tedy vyměňovat, tak bych nevěděl kde mi hlava stojí. Vycházím tedy z toho, že je mnoho klientek, které mají implantáty i přes dvacet let a to vývoj materiálu jde dopředu.
Doporučuji. Jakmile se k výkonu rozhodnete, s tímto se netrapte, zbytečně se stresujete což i to má vliv na hojení a následující stav.
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ten určitě vybere i ty nejkvalitnější implantáty vhodné pro Vás. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Aleš Fibír, Ph.D.
Hradec Králové . 11. 8. 2016
Dobrý den,
implantát by se měl odstranit/vyměnit pokud je prasklý. Procento prasknutí implantátu se podle různých studií pohybuje v průměru kolem 5-8% po 10ti letech. Často se na to ale ani nepřijde, protože to pacientce nedělá zjevný problém. Implantát by se také měl vyměnit pokud se operuje kapsulární kontraktura s výrazným časovým odstupem od primární operace. Neexistuje žádná jasně stanovená lhůta, po které se na výměnu jít musí. Pokud implantát nedělá potíže nebo není důvodem výkonu estetické hledisko, tak není nutno implantát odstraňovat/vyměňovat. Na druhou stranu je před operací nutno si uvědomit, že je pravděpodobné, že Vás v souvislosti s Vaší augmentací v budoucnu nějaká operace může čekat (odstranění/výměna implantátu, kapsulotomie, modelace prsů apod.). S pozdravem A.F.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Modelace s implantátem v 17ti letech?

susie
susie
1. 7. 2019 · Poslední odpověď: 3. 7. 2019

Chci se zeptat, zda je možné provést modelaci prsou s augmentací v 17 letech. Děkuji

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 1. 7. 2019
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
vývoj prsů by měl být už ve Vašem věku ukončen, a tak operace je možná, ale pouze za souhlasu Vašeho zákonného zástupce.
Zdraví dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 1. 2012
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 5. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 11. 2007
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 10. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 2. 2011
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 9. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi