Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kojení po augmentaci

NikEl
25. 5. 2022 · Poslední odpověď: 30. 5. 2022

Dobrý den. Obracím se s dotazem ohledně kojení po augmentaci. Jsem rok po augmentaci a momentálně těhotná. Implantáty mám uložené pod sval. Kojení bych ráda dala šanci. Chápu, že estetický vzhled se pravděpodobně změní. Nicméně mě zajímá spíše otázka, zda hrozí nějaké jiné, zdravotní komplikace spojené s kojením. Muže dojít např. k ruptuře implantátu nebo vzniku kapsulární kontraktury? V případě zánětu prsu z kojení (což bývá časté), muže se zánět dostat k implantátu pod svalem? Mockrát děkuji za odpověď a přeji krásný den!

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní, pokud jsou umístěny implantáty pod svalem a byl zvolen přístup z podprsní rýhy, pak je nepochybně mléčná žláza funkční a mlékovody průchodné. Pokud byl zvolen přístup perialeolární, tedy po obvodu dvorce, je kojení pravděpodobně také možné, avšak je zde nejistota, zda preparací nebyl právě ty mlékovody narušeny. To pak poznáte až při vlastní laktaci. Také, jak píšete, je možno očekávat jistou kosmetickou změnu. Moje zkušenost s takovými matkami je, že laktace může v budoucnu vyvolat tvorbu kapsulární kontraktury. Ta se však v určitém procentu případů objevuje i bez laktace. Je to zcela individuální dispozice. Zánětu bych se až tak neobával. Tyhle věci proberte se svým operatérem a také gynekologem.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 30. 5. 2022
Dobrý den,
souhlasím s kolegou.

S pozdravem
MUDr. Jiří Tomečka
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 27. 5. 2022
Dobrý den,
stát se může cokoliv, co popisujete, v medicíně nikdy nelze jakékoliv komplikace vyloučit. Kojení je většinou po augmentaci možné, proto byste neměla myslet hned na nejhorší. Samozřejmě záleží na individuální schopnosti kojit...
S pozdravem
Dr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 9. 2008
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2009
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2018
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 10. 2009
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 2. 2018
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 3. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 3. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 9. 2019
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2024

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi