Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Magnetická rezonance pro zjištění ruptury implantátů

Eva_Dra_kova
13. 1. 2022 · Poslední odpověď: 17. 1. 2022

Dobrý den, měsíc mě bolí prsa občas svědí, tvrdnou a cítím v nich zvláštní tlak při ležení. Mám 6 let po augmentaci. Byla jsem na sonu vyšetření, kde mi lékařka řekla, že podle ní mám oba implantáty prasklé. Do zprávy napsala, že pro potvrzení ruptury se mám objednat jako samoplátce na magnetickou rezonanci. Stejně tak i můj operatér mi ji doporučil. Při objednávání magnetické rezonance se ve dvou pracovištích divili, že si tohle vyšetření mám platit sama. Jde prý o problém, který se má řešit a ne o nějaký můj rozmar, a tak se ptám, zda mi moje praktická lékařka může vypsat žádanku na magnetickou rezonanci bez toho, aby měla problém s pojišťovnou? Předem moc děkuji za Váš čas a odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 17. 1. 2022
Dobrý den,
souhlasím s kolegy. Nutné na reoperaci a vyměnit implantáty.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Dobrý den,
divné pocity v prsou po zvětšení mohou být i bez příčiny v poškozených implantátech, 6 let po výkonu je to vzácnější ale může se stát, pocity které máte mohou vycházet od prsních implantátů, ale také od tzv. kapsulární kontraktury. Také prasknutí obou implantátů po 6 letech je spíše vzácné, pokud nejste extrémní sportovkyně nebo jste neměla nějaký přímý náraz na hrudník.
Ultrazvuk má cca 40% riziko falešně pozitivního nebo negativního výsledku při vyšetření implantátů, magnetická rezonance má tuto chybovost cca 5%, je tedy podstatně přesnější. Co se týče úhrady vyšetření správně po estetickém výkonu byste si měla vyšetření platit, nicméně pokud Vám lékařka dá žádanku tak to proběhne i za úhradu zdravotní pojišťovnou, zatím jsem se nesetkal s odmítnutím, nebo nějakým zkoumáním.
Určitě by Vás ale měl vidět i Váš plastický chirurg.

S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 15. 1. 2022
Dobrý den,
pokud vás prsa bolí, tvrdnou, na sonu bylo potvrzeno, že máte implantáty prasklé, pak je vhodné implantáty vyměnit, nebo vyndat. Další event. vyšetření typu magnetické rezonance se mi v tomto případě zdají zbytečné.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Vážená slečno,
pokud vím, po kosmesticko-estetických operacích, Vámi vyžádaných a placených, si veškerá další vyšetření platí pacient sám. Pravděpodobné Vás čeká operace - výměna implantátů.
Držím Vám place, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 3. 2023
Sklerotizace
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 2. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi