Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tvrdá prsa 6 měsíců po operaci

lenka_85397152
lenka_85397152
9. 1. 2017 · Poslední odpověď: 30. 1. 2017

Dobrý den, zvětšení prsou jsem podstoupila před 6 měsíci, mám Mentor kulaté 375 ml pod sval. S tvarem jsem spokojená, ale zaráží mě tvrdost prsou. Jsou celkově taková nepoddajná, v podstatě se vůbec nehýbou, vypadají nepřirozeně a na dotek jsou opravdu hodně tvrdá. Speciální podprsenku jsem nosila přes 3 měsíce a úplně omezila sport. Zajímalo by mě, jestli prsa ještě změknou nebo zda se s tím dá něco dělat. Děkuji

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Janka Točíková
Praha . 10. 1. 2017
Nejlepší odpověď
Těžko hodnotit velikost prsou bez znalosti vašich proporcí-obvod hrudníku ,celková výška váha,,šířka boku,stav žlázy před operací,podkožní tuk atd.Ale nejspíš jste si na psra ještě nezvykla.Z mých zkušeností :část pacientek řekne mohla být větší.Počkala bych až ustoupí otok tj.tak ještě 3 měsíce a uvidíte.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 10. 1. 2017
Asi by to chtělo kontrolu u vašeho operatera.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 9. 1. 2017
To by zajímalo i mne a nejspíše i Vašeho operatéra, který se k tomu má vyjádřit první. Zřejmě se Vám dělá kapsula. Obraťte se na něj. Masírujte si prsa a po třech měsících uvidíte.
Držím palce.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Uvolnění pouzdra kolem implantátů nebo výměna implantátu

Nika280478
14. 12. 2018 · Poslední odpověď: 7. 1. 2019

Dobrý den,

jsem 3.5 roku od augmentace prsou (kulaté implantáty Polytech 255ml) pod sval. Prsa jsou velmi tvrdá, tuhá a nepohyblivá. Podstoupila jsem vyšetření na sonografii, měla jsem podezřením na kapsuli, ta ale diagnostikována nebyla. Zvažuji, zda se rozhodnout pouze pro zákrok, kdy operatér navrhuje ,,rozvolnění“ pouzdra kolem implantátů nebo zda uvažovat i o výměně implantátů. S tvarem i velikostí prsou jsem spokojena. Lze obecně o implantátech jiné značky než Polytech tvrdit, že jsou měkčí? Nevím jak se rozhodnout, ale nerada bych podstoupila zákrok na uvolnění pouzdra kolem implantátů a prsa zůstala stále tvrdá … zda je tedy ,,jistější“ vyměnit implantáty. Máte prosím nějaké, doporučení, rady, zkušenosti … ?

Děkuji Nika

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
hovořit o podezření je nesmysl, prostě kapsula se tvoří vždy jako reakce na cizí těleso a vy ji máte zřetelně výraznou... hezký den prof dušková ps operační postup muže být jednodušší tzn kapsulotomie nejspíše s výměnou implantátů , anebo odstranění kapsuly rovněž s výměnou .. záleží na konkrétním nálezu
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Manipulace s prsy po augmentaci

rozarka_012220853
4. 6. 2014 · Poslední odpověď: 5. 6. 2014

Dobrý den, jsem tři měsíce a kousek po augmentaci, anatomický implantát pod sval (275 ml), hojení a vše kolem v pořádku. Nedávno jsem vkládala otázku, ohledně citlivosti a tvrdosti prsou. Vše už je mnohem lepší, je opravdu cítit každý další den úleva. Chce to jen čas. Ale zajímalo by mě, jestli může partner v intimním životě manipulovat s prsy normálně jako dříve, nebo zda jsou tam nějaká omezení. A také, zda nehrozí nějaké poškození implantátu, přetočení či jakýkoli nežádoucí stav po manipulaci s prsy. Omouvám se za takovou otázku, ale opravdu mě to zajímá. Děkuji, Rozara

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 4. 6. 2014
Nejlepší odpověď
Ptáte se naprosto správně, a tak se není za co omlouvat. Kladete otázku ze života a k této operaci patří. Přesto se o těchto věcech při operacích příliš nemluví. Implantáty jsou konstruovány tak, aby vydržely velmi silný a opakovaný tlak. Sám pacientkám při konzultacích demonstruji, kolik toho implantáty vydrží tím způsobem, že se na implantát postavím svou plnou vahou. I to kvalitní implantát vydrží. Proto partnerovy dotyky nemohou implantát poškodit. Přetočení implantátu jsme v praxi párkrát pozorovali, ale důvodem přetočení byly jiné důvody než sexuální aktivita. Proto se ničeho nebojte a zvesela a naplno si užívejte života. Přeji pěkný den a ničím nerušené večery. MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 12. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 5. 2014
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 6. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 9. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 5. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi