David zhubl 75 kg: "Abdominoplastika je pro mě druhá šance na normální život"

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 24
  2. Step 25
  3. Step 26
  4. Step 27
  5. Step 28
  6. Step 29
  7. Step 30
  8. Step 31

Co vás na vašem břichu nejvíce trápí?

Jak k tomu došlo?

Chtěl/a byste podstoupit i jiný zákrok? Zajímá mě:

Jak dlouho uvažujete o abdominoplastice?

Kdy chcete operaci podstoupit?

Jste…

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

David zhubl neuvěřitelných 75 kg. Začal zdravě jíst, tvrdě makal a zpevňoval postavu. Přesto se styděl svléknout i v šatně ve fitku. K jeho vysněné postavě mu pomohla abdominoplastika a gynekomastie prsou, které podstoupil na Medicom Clinic u MUDr. Pavla Horyny. Nyní má zpět sebevědomí a závodí v kulturistice. Co bylo po operaci nejtěžší a co vše se díky operaci změnilo?

"Praktický lékař mě doslova vystrašil"

Vy jste zhubnul neuvěřitelných 75 kg. Moc gratuluji. Prozradil byste mi, jak se dostane člověk na váhu 155 kg?

Stačí hodně, nepravidelně jíst a nehýbat se. Je to rozhodně snazší, než to pak shodit.

Kdy přišel ten "Den", kdy jste si řekl, že se sebou chcete něco udělat? Co bylo hlavní motivací?

Pomohla mi návštěva u praktického lékaře, když jsem si dělal řidičský průkaz. Doslova mě vystrašil. Měl jsem hrozně vysoký tlak. Jak krevní, tak i v očích. To byl prvotní impuls se nad sebou zamyslet. Postupně jsem tedy začal hubnout.

Jak dlouho vám trvalo, než jste zhubl těch neuvěřitelných 75 kg?

Celkem má proměna trvala 5 let.

proměna
Neskutečná proměna. David má za sebou abdominoplastiku a gynekomastii. Před tím ale sám zhubl 75 kg. (foto: soukromý archiv kliniky)

Po jaké době hubnutí jste zjistil, že kůže se nevrací a budete potřebovat pomoc plastického chirurga?

Někdy po 30 shozených kilech (cca dvou letech) jsem si všiml, že sice hubnu, ale kůže se nevrací. Bylo mi jasné, že se operaci nevyhnu.

Muži všeobecně mají větší respekt z lékařů a operací. Jak dlouho před operací jste o zákroku uvažoval? A co vám případně bránilo v tom, abyste jej podstoupil dřív?

Bohužel mi v tom bránila finanční stránka.

"Za převis kůže jsem se styděl"

V čem všem brání převis kůže na břiše a povislá kůže na prsou? Jak vám operace pomohla?

Převis kůže, alespoň u mně, bylo něco, za co jsem se pořád styděl. Byl jsem sice hubený,ale stále jsem se nesvlékal na koupališti, nebo jsem čekal ve fitku v šatně, až tam bude méně lidí. Tohle už naštěstí díky operaci nezažívám. Sebevědomí se zlepšilo. Už se nestydím veřejně ukázat, o čemž svědčí i účast na soutěži v kulturistice.

Podle čeho jste vybíral plastického chirurga?

Shodou okolností kolegyně pracuje v Medicom Clinic a dala mi kontakt a doporučení MUDr. Horynu.

4v6b5397m
Konzultace s MUDr. Horynou. (foto: soukromý archiv kliniky)

Jak probíhala první konzultace s MUDr. Horynou? Co vše s vámi řešil?

Konzultace s ním byla naprosto skvělá. Vše mi vysvětlil. Co se týká operací atd. I že z důvodu velkého přebytku kůže mi bude muset být provedena tzv. kotva. Ihned jsme si domluvili termín a za 3 měsíce jsem šel na operaci.

Co znamená, že byla při operaci provedena "kotva"

"Při výrazném zhubnutí, a pokud je poškozená kůže (známkou toho jsou četné strie), je kůže uvolněná nejen v podbřisku, ale i v dolní části trupu, a je nutné ji ubrat - zredukovat nejen v horizontální rovině, ale i vertikálně. Jinak by zůstala prověšená kůže v dolní části trupu. Ptáte se na kotvu, tedy výsledná jizva má tvar kotvy. Také se jinak jedná o abdominoplastiku typu "fleur de lis"," vysvětluje Prim. MUDr. Pavel Horyna z Medicom Clinic, který Davida operoval.

Gynekomastie byla přáním Davida, nebo ji bylo nutné provést pro lepší výsledek? A nadbytek kůže v oblasti prsou, jde o následek hubnutí, nebo o genetickou predispozici?

"Rešení pokleslé kůže prsou po radikálním zhubnutí u Davida bylo jeho přání. Samozřejmě pokles kůže, či zvětšené prsní žlázy pusobí u mladého muže rušivě, méně esteticky a málo mužně. Zákrok jsem doporučil pro lepší kompletní estetický výsledek. Nejedná se o genetickou dispozici," doplňuje lékař.

1441326
David zhubl neuvěřitelných 75 kg, ale přesto se styděl svléknout kvůli převisu kůže. (foto: recenze pacienta)

Zkusil byste popsat své pocity těsně před operací a po ní? Na co jste myslel?

V den operace byla pochopitelně nervozita, ale hlavně radost. Konečně už má hubnoucí proměna bude za mnou. Když jsem se probral, podíval jsem se na hodiny. Zjistil jsem, že jsem na sále byl skoro pět hodin.

"Divil jsem se, že to vůbec nebolí"

Co bylo v prvních minutách po operaci pro vás nejtěžší? A naopak, co vás příjemně překvapilo? Jak jste snášel anestezii?

Byl jsem překvapen, že to nebolí a že jsem úplně v pohodě po anestezii.  Nejtěžší asi bylo jít do polosedu kvůli jídlu.

Co bolelo více, jizva na břiše, nebo po gynekomastii prsou?

Co se týče pooperační bolesti, tak horší byla jizva po abdominoplastice. Už jen z důvodu vstávání z postele, zavázání bot, posadit se ke stolu atd.

Jak probíhá prvních pár dní po abdominoplastice a gynekomastii? Popíšete nám, co vše jste zvládal a s čím vám naopak museli pomáhat blízcí?

Prvních pár dní jsem většinu času jen ležel. Vůbec jsem netahal nic těžkého a kvůli operaci prsou,jsem nedal moc ruce nad hlavu, jelikož to táhlo. Díky tomu jsem si třeba nevyndal hrnek z poličky a nebo jídlo z mikrovlnky. Naštěstí vždy byl někdo doma a pomohl mi.

Co vše je nutné při rekonvalescenci po abdominoplastice dodržovat?

"Důležitý je klidový pooperační režim, minimálně týden doporučuji polohování - buď pouze polosed či stoj. Pro hojení není dobré v prvním týdnu sezení typu jako sezení na židli. Dále je nutné převážně minimálně 2 týdny ležet prakticky pouze na zedech. K pooperačnímu režimu patří nošení kompresivního prádla po dobu 3-5 týdnů podle rozsahu výkonu a zásahu do hlubších struktur, jako jsou např. svaly.

Sprcha je možná většinou po prvním převazu - za 5-7 dní. Důležitá je péče o jizvy, tlakové masáže a promašťování jizev a neopalovat se minimálně rok po zákroku. Fyzickou zátěž typu cvičení doporučuji postupně nejdříve až za 2 měsíce po operaci," doporučuje MUDr. Horyna.

1569836148 blog
Jak sám David říká, dostal druhou šanci na normální život. Dnes závodí jako kulturista a s převlékáním v šatně už problém nemá. (foto: soukromý archiv kliniky)

"Nejtěžší bylo ležení"


Měl jste nějaké pooperační komplikace? Případně komplikace s hojením jizev? Jak jste se o ně staral?

Bohužel ani mě se nevyhnuly pooperační komplikace ve formě seromů. Chodil jsem asi měsíc na vypouštění tekutiny.

Bývají po abdominoplastice takového rozsahu komplikace běžné? A z jakého důvodu? Které jsou nejčastěji a proč?

"Ano, výskyt seromu je celkem častá komplikace. Je to způsobeno velkou ránou, plochou , která vznikne při operaci a jako reakce těla na zákrok. Jak udává David, většinou stačí několik punkcí a tvorba seromu se zastaví.

Další komplikací může být například infekce - většinou je to dané rozsahem a traumatizací tkání při operaci. Nekróza rány - tedy částečné odumření tkáně dané špatným periferním prokrvením tkání, které vznikne hlavně při velkém tahu (např. pokud jsou tkáně sešity pod velkým napětím). K špatnému prokrvení dochází ale také např. u kuřáků nebo diabetiků," vysvětluje MUDr. Horyna

Co bylo při rekonvalescenci nejtěžší?

Nejtěžší doma bylo jednoznačně ležení. Jsem zvyklý spát na boku a nebo na břiše a to jsem nyní ani jedno nemohl. Ke konci už mně více bolely záda jak prsa a břicho.

Jak vhodně pečovat o jizvy?

"Péče o jizvy je nezbytnou nutností - promašťování a intenzivní tlak. Msáže jsou základ. Vhodné je začít již 3 týdny po zákroku a vzhled jizev pravidelně kontrolovat a včas případně léčebně zasáhnout," doporučuje lékař.

Kdy jste se po operaci mohl vrátit k "běžným" aktivitám? Do práce, ke sportu atd.?

Do práce a ke sportu jsem se vrátil po dvou měsících.

1441325
David začínala makat, když váha ukazovala 155 kg. Všech 75 kg zhubl úpravou jídelnčku a hlavně tvrdého cvičení. (foto: recenze pacienta)

"Rok od operace soutěžím v kulturistice"

Když se řekne abdominoplastika a gynekomastie, co se vám nyní vybaví?

Abdominoplastika a gynekomastie to je pro mně druhá šance na normální život a splněný sen.

Kdybyste se měl rozhodnout znovu, podstoupil byste obě operace?

Určitě bych do toho šel znovu, když bych musel. Operace splnila, dokonce i předčila, všechna má očekávání.

před po
Fotky před a po abdominoplastice, která byla kombinovaná ještě s gynekomastií. (foto: soukromý archiv kliniky)

Za jak dlouho je možné vidět konečné výsledky po tak rozsáhlé abdominoplastice?

"Výsledek je okamžitý a je vidět již na operačním sále po ukončení operace. Ale je potřeba vyčkat, až si vše tzv. sedne, ideálně 3-6 měsíců," uzavírá Prim. MUDr. Pavel Horyna.

Co jste od operace očekával a jak se vaše očekávání po operaci vyplnilo?.

Doufal jsem, že se vrátím k běžnému životu, což se splnilo. MUDr. Horyna odvedl skvělou práci při plastice prsou. Rozhodně jsem nečekal, že rok po operaci budu schopen soutěžit v kulturistice. Je to vizitka výborně odvedené práce pana doktora Horyny a paní doktorky Harapátové, ke které chodím na korekci jizev.

Děkuji všem.

Příběh Davida na Estheticonu >>

Příběh Davida na stránkách Medicom Clinic >>

Publikováno: 20.12.2019

Abdominoplastika (Operace břicha) - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á     

Po 2 porodech mi zůstalo škaredé vypouklé břicho, rozestup břišních svalů a pupeční kýla. Nyní jsem 2 měsíce po operaci + liposukce boků a s výsledkem jsem moc spokojená. Děkuji celému Leticia týmu a hlavně p. doktoru Hý... Více 

1 Like   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní