Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak vybrat správný prsní implantát?

Jak vybrat správný prsní implantát?
Tato soukromá klinika nabízí širokou škálu estetických plastických operací. Své pracoviště má v Praze, Brně a Liberci. Postará se o vás špičkový tým odborníků.
Vytvořeno: 28. 4. 2011 · Aktualizováno: 28. 10. 2022

Češky, které uvažují o zvětšení poprsí mají jeden malinkatý zlozvyk a tím je přesvědčení o tom, že volba správného implantátu a rozhodnutí, jakým způsobem bude do prsu vložen, záleží jen a jen na jejich přání. Omyl. Volba silikonového implantátu záleží na vícero faktorech a nejlépe vám s jeho výběrem poradí erudovaný specialista.

Jaký implantát si mám vybrat?

Na trhu je v dnešní době řada firem nabízejících celou škálu prsních implantátů, které mají mnoho tvarů, velikostí a jsou z různých materiálů. Ptáte se, jak se má žena rozhodnout pro ten správný? „V tom je ta potíž,“ říká vedoucí lékař Perfect Clinic, Roman Kufa: „ona se sama rozhodnout nemůže. Nemá dostatek informací a zkušeností, aby věděla, který implantát by byl pro ni ten nejlepší, a přitom byla spokojená s výsledkem. To ale neznamená, že při konzultaci, kdy se o výběru implantátu rozhoduje, nebereme ohled na přání pacientky. Potřebujeme znát, zda touží po větších či menších prsou a hlavně, zda-li prsa mají vypadat co nejpřirozeněji a tím pádem nenápadněji, nebo jde ženě naopak o výraznější dekolt.“ K tomu ale, pro výběr správného implantátu, musí lékař zohlednit i další faktory: záleží na anatomických poměrech prsou, hrudníku pacientky, tloušťce tukové vrstvy v podkoží a na celkové postavě a výšce ženy. Všechna tato kritéria se musejí brát v úvahu. Výběr vhodného implantátu a estetické cítění chirurga především rozhodují o výsledku operovaného prsu.

Silikon není překonán

Podle doktora Kufy se v naprosté většině používají implantáty plněné silikonovým gelem, které se ukázaly jako zatím nejlepší materiál pro výrobu prsních implantátů: „Jsou na pohmat měkké a drží tvar. Silikonové pouzdro, které obaluje gel, je odolné proti tlaku a zaznamenáno je jen malé procento výskytu alergických reakcí. Přestože prsní implantáty nabízí více firem, je důležité vybírat takové, které jsou osvědčené, dlouhodobě vyzkoušené a jsou schválené k používání v ČR. V Perfect Clinic máme výbornou zkušenost například se značkou Natrelle (dříve McGhan).“

prsa
Silikon je dosud nejlepší materiál pro prsní implantáty

Typy a velikosti implantátů

Ve velikostech je velký výběr, a je tak možné vyhovět téměř každému přání pacientky. V tom Roman Kufa nevidí problém. Složitější už je to podle něj s volbou typu: „V zásadě můžeme implantáty rozdělit podle tvaru na kulaté a anatomické (ve tvaru kapky). Implantáty kulaté i anatomické jsou vyráběny ještě v různých projekcích, to znamená v různé tloušťce. Základní projekce jsou nízká, střední, vysoká a extra vysoká. Jenže aby to nebylo tak jednoduché, tak k tomuto základnímu rozdělení existují ještě další typy projekcí, které se používají pro dokonalejší tvarování prsů.“

Jak to vypadá v praxi aneb anatomický implantát není vždy zárukou přirozenosti

„Často se ženy mýlí, když si přejí anatomický implantát v domnění, že prsa budou ve výsledku díky němu vypadat nejpřirozeněji,“ uvádí ze své zkušenosti plastický chirurg. Rovnítko mezi přirozeností a „kapkou“ nelze položit vždy. Rovnice funguje zejména tehdy, má-li pacientka malou prsní žlázu, štíhlou postavu a prsa nejsou povislá. „Pokud ale taková pacientka touží po plnějším dekoltu, kapkovitý tvar její představu ideálně nesplní a je lepší vložit implantát kulatý. Plnost dekoltu je pak možné měnit ještě podle projekce implantátu. Kulatý nízký implantát vytvaruje prs s méně výrazným dekoltem, kulatý vysoký implantát vytvaruje plný dekolt, “ vysvětluje MUDr. Kufa.

silikon-prsa
S volbou implantátu vám nejlépe pomůže plastický chirurg

Implantát pod sval nebo nad sval?

V čem bohužel ženy také chybují, je úvaha o vhodnosti uložení implantátu pod či nad sval. Ani tady nezáleží tolik na vůli pacientky, jako na její anatomické dispozici. „Pokud má dotyčná žena málo podkožního tuku, pak je vhodné umístit anatomický implantát pod prsní sval tak, aby jeho horní část byla přikrytá svalem a horní okraj nebyl hmatný. U kulatého implantátu je to obdobné a zohledňuje se i šíře hrudníku. U majitelky širokého hrudníku se silnou podkožní vrstvou a pevnou kůži by byl implantát umístěný pod prsním svalem plochý a nevýrazný a je tedy naopak vhodné jeho uložení nad sval,,“ uvádí věci na pravou míru chirurg.

Ještě těžší je výběr nejvhodnějšího implantátu u povislejších prsů. Jde-li jen o mírný pokles, je možné vhodným implantátem prsy vyplnit a zvednout, aniž by se muselo přistoupit současně k modelaci. Tady se podle Romana Kufy osvědčil anatomický implantát, který více vyplní dolní část prsu, anebo kulatý implantát s vysokým profilem. Samozřejmě velikost implantátu je limitována, protože prs se nesmí zatížit natolik, aby znovu padal směrem dolů.

Inu není nad to, poradit se s plastickým chirurgem.

Autorem článku je Perfect Clinic – Kufa, Pros & Co.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.