Pro koho je rhinoplastika (operace nosu) vhodná

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

  1. Step 45
  2. Step 46
  3. Step 47
  4. Step 48
  5. Step 49
  6. Step 50
  7. Step 51

Jaký problém chcete zákrokem konkrétně vyřešit?

Rád/a byste operací vyřešil/a problémy způsobené úrazem

Podstoupil/a jste již někdy nějakou operaci nosu? Jakou?

Kdy byste chtěl/a operaci podstoupit?

Pomohla by vám v rozhodování 3D vizualizace výsledku po zákroku?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Chcete dělat dobrý první dojem, ale s Vašim nosem to jde stěží? Když se Vám Váš nos nelíbí, máte mnoho otázek a hledáte řešení. Chcete nos menší nebo se chcete zbavit orlího nosu? Plastická operace nosu nebo také rhinoplastika Vám vrátí sebevědomí. Jste vhodný kandidát nebo uvažujete o reoperaci? Na nejčastěji kladené dotazy pacientek odpovídal MUDr. Petr J.Vašek, primář Formé clinic a maxiofaciální chirurg s mezinárodní praxí.

Jaké jsou předpoklady na to, abych mohla zákrok postoupit?Jsem vhodný kandidát? Jak poznáte vhodného kandidáta na rhinoplastiku?

nosmozny Rhinoplastika se provádí u žen v 16 letech věku a u mužů ve věku 18 let. Pakliže se jedná o vážné poúrazové změny je možné operovat nos i v útlém věku. Operace v tomto věku je raději funkčního charakteru ( umožnění dýchání nosem), než kosmetická. Všeobecně, při poúrazových nosních deformitách, čekáme 3 měsíce po úraze než provedeme finální rhinoplastiku.

Před zákrokem se musí pacient dostavit osobně ke konzultaci, kdy bude jeho kondice zhodnocena a bude navrhnut patřičný typ operace a to dle vlastní kondice nosu. Většina pacientů má přirozeně asymetrický obličej, tudíž je absolutně nezbytné se na tyto faktory zaměřit a vymezit hranici a limitaci možného zákroku. Chtěl bych se zde zmínit o teorii „jednoho kroku“, který spočívá v tom, že pooperační výsledek se pohybuje v těchto dimenzích : a to VYNIKAJÍCÍ – DOBRÝ – PRŮMĚRNÝ - DEFORMITA – MONSTROZITA. Zručný a zkušený chirurg může vylepšit nos ve své kategorii jen o jeden krok, maximálně o dva. Tudíž monstrozní nos nikdy po operaci nemůže vypadat jako vynikající, ale to nejlepší,které s tímto nosem můžeme udělat je udělat ho průměrný. Pacient musí mít realistické představy o výsledku operace a za žádných okolností nemůže přinášet fotografie známých filmových hvězd a žádat nos těchto celebrit.

Rhinoplastika/septorhinoplastika je estetická,ale také funkční operace, protože se předpokládá, že po operaci bude nos pacienta lépe vypadat,ale také pacient bude po operaci schopen dýchat volně oběma nosními průduchy. To znamená,že pakliže pacient přicházející na rhinoplastiku nemůže pořádně dýchat nosem, ve většině případů se může jednat o vybočenou nosní přepážku, která se během rhinoplastiky musí srovnat,tak aby mohl pacient po operaci volně dýchat nosem. Tato operace se jmenuje septoplastika a je součástí rhinoplastiky.

Narodila jsem se s nosem, se kterým nejsem velmi spokojená a ráda bych měla nos menší. Je to možné?

Ano, je to možné. Co se týká velikosti nosu, nejdůležitější faktor je faktor proporcionality. Pakliže „nový nos“ bude proporcionálně ladit celému obličeji, tak to bude dobrý pooperační výsledek. Rozhodně není dobré usilovat o co nejmenší nos.

Jak dlouhá je rekonvalescence po operaci nosu a kdy je možné vidět výsledný efekt ?

Rekonvalescence po operaci nosu má tři stádia. První období – trvající asi měsíc po operaci, kdy asi 50% otoku ustoupí, další je 3 – 6 měsíců po operaci kdy může stále přetrvávat mírný otok a 6 – 12 měsíců, kdy otok a podlitiny úplně vymizí. Výsledek operace může být viditelný teprve až za 12 měsíců, někdy i déle.

Již jednou jsem měla rhinoplastiku, ale nejsem velice spokojená s výsledkem. Je možná reoperace?

Všeobecně řečeno, ano ,je možná reoperace. Je zde ale mnoho věcí, které byste měla vědět, než se pro reoperaci rozhodnete. Za prvé je dobré konzultovat chirurga, který operaci prováděl, protože přesně ví, jaké operační manévry během operace použil. Další důležitý faktor je, že renumerace za provedenou operaci,která v případě reoperace bude provedena prvním chirurgem by měla být pro vás výhodná. Záleží samozřejmě na všech detailech a okolnostech. V případě,že budete požadovat reoperaci po jiném chirurgovi, musíte se připravit, že uhradíte jeho operaci znova celou. Reoperaci je možné postoupit teprve 12 měsíců po první operaci. Někdy i déle. Pakliže se rozhodnete pro druhou operaci, kterou provede jiný chirurg, počítejte s tím, že tento chirurg bude požadovat po vašem předcházejícím chirurgovi veškeré detailní informace o operaci a předoperační fotodokumentaci, což většinou bývá ne zrovna příjemná záležitost a může to pro vás být traumatická záležitost.

Mohl by jste mi udělat „ celebrity nos“ (nos podle nějaké celebrity) ?

Ne, nemohl. „ Celebritní nos „ prostě neexistuje. Váš nos je jako jedince naprosto unikátní a jak jsem již řekl, patří k vašemu obličeji a je jeho součástí a tudíž vaší identitou. Opravdu není možné vyrobit nos „ala Madona“ apod. Zásadně odmítám při konzultacích jakékoli fotografie z módních žurnálů, či fotografie maminky, když byla mladá, fotografie známých hereček apod. Pakliže pacient trvá na svém požadavku, konzultace nemůže být úspěšná a tudíž nedojde k dohodě o možném chirurgickém zákroku.

MUDR.Petr J.Vašek, FORME CLINIC
primář

Ukázky práce před a po:

nos petr jan vasek

nos petr jan vasek 2

Aktualizováno: 11.12.2018

Plastika nosu (Rhinoplastika) - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní