"Po zvětšení prsou musíte mít trpělivost," říká hrdá majitelka nového dekoltu

Vy a Zvětšení prsou (Augmentace)

  1. Step 1
  2. Step 2
  3. Step 3
  4. Step 4
  5. Step 5
  6. Step 6
  7. Step 7

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jaké implantáty byste chtěla mít?

Kdy by měla operace proběhnout?

Zajímáte se o možnost financování zákroku?

Zajímáte se o pojištění pooperačních nákladů?

Autor:

Maminka tří dětí si po šesti letech splnila svůj sen. Její tělo procházelo řadou změn. Těhotenství, váha směrem vzhůru, hubnutí a to celé třikrát dokola. "Prsa při kojení byla bombová a já už je chtěla napořád," říká Kala, která se rozhodla oslovit MUDr. Jiřinu Šilhánkovou a podstoupit operaci zvětšení poprsí právě u ní.

Sama hrdá majitelka poprsí si nemůže vynachválit zejména přirozenost a říká "Teď už jsou moje, vůbec nevnímám, že bych měla v těle něco navíc”. Implantáty působí velmi přirozeně a jsou měkké nadotek. Kromě doživotní záruky se těší Motiva implantáty (více o implantátech >>) oblibě hlavně kvůli téměř žádným pooperačním komplikacím.

Jaký by měl být váš plastický chirurg?

Augmentace poprsí (více o zákroku >>) s sebou přináší řadu otázek a vybrat si správného lékaře není úplně jednoduché. Kromě odbornosti hraje velkou roli prostředí. Jak na člověka působí klinika či případně ordinace a hlavně, zda s lékařem najdete společnou řeč.

 "Nejprve jsem se zeptala dvou kamarádek a na základě doporučení jsem navštívila dva lékaře. Obě konzultace byly profesionální a udělaly na mě skvělý dojem. Nakonec jsem se rozhodla pro MUDr. Jiřinu Šilhánkovou. Jednak proto, že mi paní doktorka věnovala opravdu hodně času, vše vysvětlila a nikam nespěchala. Pak v tom hrálo roli i prostředí. Gia klinika. Je to nové pracoviště, velmi dobře vybavené a působí velice příjemně," vysvětluje své rozhodnutí Kala.

Volba implantátu: Motiva Ergonomix 335 ml pod sval

"Paní doktorka mi dala vybrat ze tří typů implantátů a vysvětlila mi rozdíly. Finální rozhodnutí nechala na mně. Když jsem si implantáty vzala do ruky, byl mi nejpříjemnější implantát Motiva, který je opravdu měkký a příjemný na dotek. Paní doktorka mě jen utvrdila ve správnosti mojí volby. Také se mi líbily použité technologie a to, že na rozdíl od anatomického implantátu nehrozí rotace a má minimum komplikací," říká v rozhovoru šťastná Kala. 

Kala si po konzultaci s lékařkou vybrala ergonomické implantáty Motiva 335 ml. Důvodů bylo několik. Sama Kala chtěla prsa přirozená, dále ji zajímala bezpečnost a hlavně si přála mít co nejmenší jizvu. Implantáty Ergonomix díky měkkosti nepotřebují mít tak velký otvor pro vložení implantátu, komplikace jsou minimální (Ze 102 498 žen po augmentaci implantáty Motiva došlo k prasknutí imlantátu pouze u 6 z nich, pouze u 4 došlo ke kapsulaci ) a hlavně přirozeně kopírují tvar ženského těla.

zvětšení prsou
Kala je po operaci nadšená. Implantáty Motiva Ergonomix 335 ml ji zvedly sebevědomí.

Strach z operace je vždy...

"Samozřejmě jsem předem nějaké obavy měla, ale všechno probíhalo naprosto standardně. Bez komplikací a podle scénáře, který mi paní doktorka předem popsala. Co jsem cítila po probuzení? Hroznou únavu. Žádné přemýšlení o tom, co se událo, co mám na prsou. Tělo chtělo jen odpočívat. Ani mě nenapadlo chtít vidět výsledek," popisuje své první okamžiky po operaci. 

První prohlédnutí prsou? Hlavně nepanikařit

"Prsa jsem viděla už při prvním převazu, ale vlastně se mi nelíbila. Byl vidět otok a pooperační stav. Prsa byla jakoby nafouknutá, nehezky trčela nahoru. Paní doktorka mi ale vše vysvětlila, takže jsem s tím počítala a věděla jsem, že na finální výsledek si budu muset ještě počkat." 

Kala strávila na klinice po operaci ještě dva dny. Jeden den si připlatila navíc. Běžně stačí jeden den, ale sama přiznala, že by si to klidně prodloužila ještě o víc, protože ji doma čekaly tři děti. Celý pobyt na klinice brala spíše jako odpočinek.

A co pooperační bolesti?

“Já jsem žádné bolesti neměla. Absolutně ne. Když jsem první den přijela domů, vzala jsem si prášek proti bolesti spíše ale z obavy, že to začne bolet. Ale nebolelo. Druhý den už jsem si nevzala nic a bylo to v pohodě.” říká štastná pacientka. 
GiaClinic operacni sal
V GIA clinic před augmentací prsů aplikujeme pacientce lokální anestetikum do oblasti pektorálního nervově cévního svazku.


Více o speciální anestezii vysvětluje MUDr. Jiřina Šilhánková: “Tím, že najdeme cévu a vpravíme anestetikum k vedle probíhajícímu nervu, je bolestivost po operaci menší. Máme s tím velmi dobré výsledky a chce to daleko méně analgetik. A za mě za chirurga mohu s jistotou říct, že menší bolestivost je znatelná u určitého typu implantátů.”

Trpělivost přináší krásná a přirozená prsa

"Po šesti týdnech na kontrole ten přirozený tvar, který jsem si představovala, tam ještě patrný nebyl. Prsa už nebyla oteklá, ale ještě hodně nahoře a nebyla tam ta měkkost. To se začalo měnit až asi dva měsíce po operaci," popisuje průběh hojení pacientka Kala. 

Trpělivost pacientek je velmi důležitá. Implantáty si 2-3 měsíce sedají (jak u koho). Nic se nesmí uspěchat. Pokud chcete krásná přirozená prsa, buďte trpělivé. Na finální výsledek se vyplatí čekat...

"Půl roku po operaci jsem naprosto spokojená. Paní doktorka je skutečný profík a celý tým na mě působil příjemným dojmem. Těch pooperačních návštěv tam bylo několik a už jsme se dohodly na nějakých dalších zákrocích, např. odstranění znamének a budeme to teď postupně řešit. Jsem ráda, že jsem našla lékařku, o které vím, že se mi bude maximálně věnovat a když zavolám, bude vědět o koho se jedná. Moje očekávání se naplnilo, prsa jsou krásně měkká a implantáty se hezky usadily a nejsou vůbec vidět. Kdo vyloženě neví, jaká jsem měla prsa dříve, tak rozhodně nepozná, že mám implantáty. Jsem spokojená, už je to moje součást. Už to neberu jako něco co není moje. Jsem to prostě já..." 

Fotky a celé hodnocení Kaly najdete ZDE >> 

SihlankovaMUDr portret (1)
MUDr. Jiřina Šilhánková, vedoucí lékařka a primářka v oboru plastické chirurgie

 

Aktualizováno: 30.11.2017

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní