Informace o ceně: Odstranění lipomu

2.875 Kč
průměr
26
odborníků

Lipomy jsou uzlíky z tukových buněk, které se tvoří mezi pokožkou a podkladovým svalem. Tyto nevzhledné gumovité bulky nejčastěji vznikají na místech, jako je horní část zad, ramena, paže, podpaží, hýždě a stehna. Lipomy bývají převážně 1 až 3 cm velké, zdraví neškodné a bezbolestné, nicméně z estetických důvodů je vhodné je odstranit – ať už pomocí klasického chirurgického vyříznutí nebo za užití speciálního laseru. Průměrná cena odstranění lipomu je 2.875 Kč.

Odstranění lipomu Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Karlovy Vary 1.000 Kč 3.000 Kč 5.000 Kč
Ceny ve městě Praha 1.500 Kč 2.750 Kč 4.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 500 - 2.155 Kč
5 Příběhů
Průměrná cena 2.156 Kč - 3.593 Kč
8 Příběhů
Nejvyšší cena 3.594 Kč - 6.500 Kč
2 Příběhy

Co je zahrnuto v odstranění lipomu?

Cena se liší v závislosti na zvolené metodě a velikosti lipomu. V ceně odstranění lipomu je obecně zahrnuto následující:

 • Anestezie: ve většině případů probíhá odstranění lipomu za užití místní anestezie.
 • Samotné ošetření: ošetření se provádí ambulantně a trvá pár minut v závislosti na velikosti lipomu a zvolené metodě odstranění.

Co může zvýšit cenu odstranění lipomu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař, jenž lipom odstraňuje, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, kde k odstranění lipomu dochází.
 • Pacient, stav jeho pokožky, místo výskytu lipomu a individuální potřeby.
 • Zvolená metoda odstranění lipomu, jednou z nejčastějších metod odstranění lipomu je chirurgické vyříznutí, dalším způsobem může být odstranění pomocí laseru nebo injekční lipolýzou.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Konzultace: odstranění lipomu předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 Kč. Během této konzultace dermatolog provede kompletní diagnostiku lipomu, navrhne možné řešení jeho odstranění a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného ošetření zdarma.

Ceny podobných metod odstranění nežádoucích kožních vad v České republice

Kromě odstranění lipomu, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 2.875 Kč, existují i jiné druhy ošetření k odstranění nechtěných kožních vad.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných ošetření:

 • Odstranění mateřských znamének a pih: cca 1 500 Kč za jedno znaménko
 • Laserové odstranění jizev: cca 1 900 Kč za jedno sezení
 • Laserová léčba akné: cca 2 000 Kč za jedno sezení

Hradí odstranění lipomu pojišťovna?

Ano, v některých případech je odstranění lipomu hrazeno pojišťovnou – a to pokud je lipom odstraněn ze zdravotních důvodů na doporučení kožního lékaře. Odstranění lipomu z ryze estetického důvodu si pacient hradí plně sám.

Existuje možnost financování odstranění lipomu?

Ano, některé kliniky nabízí svým pacientům možnost financování. Pro bližší informace je vhodné kontaktovat přímo danou kliniku, která lipomy odstraňuje.

Obecná doporučení

Při volbě vhodné kliniky, která odborně provede odstranění lipomu, by kromě ceny měla rozhodovat i odborná zkušenost provádějícího lékaře, jeho profesní zkušenosti a výsledky. Neméně důležité jsou pak recenze jednotlivých pacientů (fotografie před a po zákroku), kteří ošetření na dané klinice již prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, již od malička jsem měla výrůstek na čele, který nebyl nikdy zvlášť viditelný. Před rokem a půl se však zvětšil a nyní mě to trápí - vypadá to, jako kdybych se uhodila a měla bouli. Byla jsem na CT hlavy v Ústřední vojenské nemocnici v Praze - výsledek: Jedná se o fibrom/aterom. Výrůstek je pod kůží v oblasti čela o velikosti 3x9x9 mm. V nemocnici jsem byla poučena, že je možné jej operativně odstranit v celkové anestezii a na čele zůstane viditelná jizva. Nyní jsem se však spojila s paní, kterou trápil stejný problém a na jedné klinice jí výrůstek odstranili v lokální anestezii, kdy se řez provedl v oblasti vlasů a nemá tak viditelnou jizvu. Chtěla jsem se proto zeptat, zda je možné zhodnotit dle fotografie a lékařské zprávy, jestli je takové odstranění možné i u mého problému?

Dobrý den.Zhodnocení z fotografie do jisté míry možne je,pomůže zhodnotit možnosti lokálni anestezie i volbu lokalizace kožního rezu.Definitivní rozhodnutí je vždy až při osobním kontaktu.Hezký den.

3 odpovědi číst dál
kris6151634

Dobrý den, 7.12. jsem byla na zákroku vyříznutí recidivní cysty na čele. Šlo o poměrně radikální zákrok a doteď mám okolí jizvy tvrdé jakoby nateklé. Bojím se aby se cysta neudělala znovu, může jít stále o proces hojení?

Vážená slečno, 3 týdny od zákroku je doba, kdy se tkáně sotva dohojily. Nyní procházíte fází jizvení a po ní bude následovat fáze přestavby toho jizevnatého vaziva / i v hlouběji preparovaných tkáních/. Z to vyplývá, že definitivní výsledek uvidíte až za mnoho měsíců. Buďte v klidu, vše je v normě. Samozřejmě, svoji starost prodiskutujte při kontro ... Číst dál

1 odpověď číst dál

Dobrý den. Zhruba 1,5 roku mám na zátylku bulku velikost zhruba 2cm Pár týdnů zpět jsem zpozoroval že se zvětšila a už začíná bolet. Je tvrdá a nehýbe se. Byla by nějaká rada co s tím vymyslet nebo je potřeba navštívit lékaře?

MUDr.Tomáš Musil

MUDr.Tomáš Musil

Nejlepší odpověď

Dobrý den.Určitě by bylo nejlepší navštívit lékaře,který vykon prováděl,bude se moci nejlépe vyjádřit k nálezu.

3 odpovědi číst dál
Odstranění lipomu laserem Petrarca · 28. 10. 2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak probíhá odstranění lipomu pomocí laseru? Jestli se lipom nějak rozpustí nebo jak to funguje? Jak dlouho zhruba trvá zákrok a jestli je bolestivý. A jestli se takto laserem dá odtranit lipom trošku větší? Předem děkuji za odpověď.

Zatím žádné odpovědi

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU ODSTRANĚNÍ LIPOMU

Odstranění lipomů pomocí ultrazvuku
Jak už se ptal návštěvník pode mnou, proč nění možné odstranit lipom pomocí ultrazvuku? Zkoušel to už...
petr_h441010
Poslední komentář: 3. 1. 2017 ·
0

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Odstranění lipomu. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Byla jsem zde hospitalizována jen na jeden den, jednalo se o menší zákrok, ale musím říct, že jsem byla naprosto spokojená. Všechen personál byl velmi mily a vstřícný a pan doktor Pohl odvedl vynikající práci. Vyzdvihla bych i prostředí, které mi přijde lepší, než v kterékoliv nemocnici. Za sebe muzu jen doporučit a poděkovat... :)

Cena 600 Kč

Udělala se mi na čele zvláštní dost viditelná boule, která nechtěla sama zmizet. Po návštěvě kožní lékařky jsem se dozvěděla, že se jedná o aterom (cystu mazové žlázy). Spolu s diagnózou jsem dostala žádanku na chirurgii na odstranění. Po zkušenosti z minulosti jsem to však nechtěla nechat na “normálním” chirurgovi, jelikož jim o estetiku až tak nejde. Proto jsem zavolala na kliniku Esthé, kde mi recepční po vyslechnutí mého problému řekla, ať se obrátím na nemocnici Bulovku, kde jejich lékaři také působí a využiji tak žádanku od kožní. Zavolala jsem na Bulovku a tamní sestra si vyslechla můj problem, poté řekla, ať na chvíli počkám. Na to si mě k telefonu vzal pan Doc. Ondřej Měšťák a zeptal se mě, kde aterom mám. Řekl, že ateromy sice na plastické chirurgii nedělají, ale že když ho mám na tak viditelném místě, ať s tím k němu přijdu. Byl velmi milý a ochotný. Další den jsem přijela a Bulovku, ale pan Měšťák tam nebyl a všichni ostatní lékaři mě s tímto problémem odmítli. Objednala jsem se tedy k panu Měšťákovi na kliniku Esthé, kde i zákrok proběhl. Jizva se zatím stále hojí (nyní je to 2 měsíce po zákroku), každopádně je precizní, minimální a hlavně oceňuji přístup, ochotu a lidskost Doc. Ondřeje Měšťáka.

Cena 1.500 Kč