Informace o ceně odstranění lipomu

2 571 Kč
průměr
12
odborníků

Lipomy jsou uzlíky z tukových buněk, které se tvoří mezi pokožkou a podkladovým svalem. Tyto nevzhledné gumovité bulky nejčastěji vznikají na místech, jako je horní část zad, ramena, paže, podpaží, hýždě a stehna. Lipomy bývají převážně 1 až 3 cm velké, zdraví neškodné a bezbolestné, nicméně z estetických důvodů je vhodné je odstranit – ať už pomocí klasického chirurgického vyříznutí nebo za užití speciálního laseru.

Odstranění lipomu Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Praha 2 250 Kč 2 535 Kč 3 000 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 2250 - 1 927 Kč
1 Zkušenost
Průměrná cena 1 928 Kč - 3 213 Kč
1 Zkušenost
Nejvyšší cena 3 214 Kč - 3 000 Kč
2 Zkušeností

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v odstranění lipomu?

Cena se liší v závislosti na zvolené metodě a velikosti lipomu. V ceně odstranění lipomu je obecně zahrnuto následující:

 • Anestezie: ve většině případů probíhá odstranění lipomu za užití místní anestezie.
 • Samotné ošetření: ošetření se provádí ambulantně a trvá pár minut v závislosti na velikosti lipomu a zvolené metodě odstranění.

Co může zvýšit cenu odstranění lipomu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař, jenž lipom odstraňuje, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, kde k odstranění lipomu dochází.
 • Pacient, stav jeho pokožky, místo výskytu lipomu a individuální potřeby.
 • Zvolená metoda odstranění lipomu, jednou z nejčastějších metod odstranění lipomu je chirurgické vyříznutí, dalším způsobem může být odstranění pomocí laseru nebo injekční lipolýzou.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: odstranění lipomu předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 - 700 Kč. Během této konzultace dermatolog provede kompletní diagnostiku lipomu, navrhne možné řešení jeho odstranění a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného ošetření zdarma.

Ceny podobných metod odstranění nežádoucích kožních vad v České republice

Kromě odstranění lipomu, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 2 600 Kč, existují i jiné druhy ošetření k odstranění nechtěných kožních vad.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných ošetření:

 • Odstranění mateřských znamének a pih: 1 300 - 1 500 Kč za jedno znaménko.
 • Laserové odstranění jizev: cca 1 900 Kč za jedno sezení.
 • Laserová léčba akné: cca 2 000 Kč za jedno sezení.

Hradí odstranění lipomu pojišťovna?

Ano, v některých případech je odstranění lipomu hrazeno pojišťovnou – a to pokud je lipom odstraněn ze zdravotních důvodů na doporučení kožního lékaře. Odstranění lipomu z ryze estetického důvodu si pacient hradí plně sám.

Existuje možnost financování odstranění lipomu?

Ano, některé kliniky nabízí svým pacientům možnost financování. Pro bližší informace je vhodné kontaktovat přímo danou kliniku, která lipomy odstraňuje.

Obecná doporučení

Při volbě vhodné kliniky, která odborně provede odstranění lipomu, by kromě ceny měla rozhodovat i odborná zkušenost provádějícího lékaře, jeho profesní zkušenosti a výsledky. Neméně důležité jsou pak recenze či pocity jednotlivých pacientů, kteří ošetření na dané klinice již prodělali.

Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Boule v třísle Anys660485 · 28. 2. 2018

Dobrý den objevila jsem na levé straně v trislech bouli. Sla jsem k me doktorce ktera me poslala na gynekologii.. Pan doktor me vysetril a rikal ze vnitřní pohlavní ústrojí ženy počínaje vnitřními dvěma tretinami pochvy, ma spadove lymfaticke uzliny v pánvi, nikoli v trislech, pouze zevni genital a zevni třetina pochvy odvádějí lymfu do triselnych uzlin. Mam to nejak řešit? Děkuji za odpověď

MUDr. Táňa Andreasová

Dobrý den, Váš obvodní lékař by Vám měl i vyšetřit krev (kompletní laboratorní vyšetření). Kdyby se lymf. uzlina nezmenšovala, měla bysta být vyšetřena dermatovenerologem. Záleží i na tom, jestli nemáte nějaké další obtíže, rizikové chování v anamnéze atd... S pozdravem

1 odpověď číst dál
Bezbolestná boule na nose Vally490497 · 30. 5. 2020

Dobry den, tvori se mi na nose uz nekolik let a nepatrne se zvetsuje,takova bezbolestna boule.prikladam foto.Co to prosim muze byt a co se s ni da delat? Dekuji

MUDr. Táňa Andreasová

Dobrý den, doporučuji navštívit dermatologa. Co to je, nevím, může jít o lipom (tuková boulička). S pozdravem

1 odpověď číst dál
Rostoucí boule na pravém rameni mirek390778 · 31. 7. 2016

Dobrý den. Babička má už od roku 2004 na rameni prý po štípnutí hmyzem bouli . Podle všech kontrol a vyšetření se nejedná o jakékoliv rakovinotvorné nebo jinak závažné onemocnění. Boule se po letech stále zvětšovala a proto zde pokládám dotaz ohledně možnosti původu této abnormality.

MUDr. Táňa Andreasová

Dobrý den, další léčbu by měl rozhodnout dermatolog, ale jestli boule již dále neroste a babičce nevadí, nechala bych to být. Jinak by bylo vhodné odstranění v lokálním znecitlivění. S pozdravem

1 odpověď číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ODSTRANĚNÍ LIPOMU

Odstranění lipomů pomocí ultrazvuku
Jak už se ptal návštěvník pode mnou, proč nění možné odstranit lipom pomocí ultrazvuku? Zkoušel to už...
petr_h441010
Poslední komentář: 3. 1. 2017 ·
0

Nabídky

Zobrazit vše

Nabídky týkající se Odstranění lipomu

Na estheticon.cz máme nejlepší zdravotní střediska Odstranění lipomu. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Najít nabídky

Kde?

Zkušenosti s cenou

Na estheticon.cz máme nejlepší zdravotní střediska Odstranění lipomu. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Byla jsem zde hospitalizována jen na jeden den, jednalo se o menší zákrok, ale musím říct, že jsem byla naprosto spokojená. Všechen personál byl velmi mily a vstřícný a pan doktor Pohl odvedl vynikající práci. Vyzdvihla bych i prostředí, které mi přijde lepší, než v kterékoliv nemocnici. Za sebe muzu jen doporučit a poděkovat... :)

Cena 600 Kč

Udělala se mi na čele zvláštní dost viditelná boule, která nechtěla sama zmizet. Po návštěvě kožní lékařky jsem se dozvěděla, že se jedná o aterom (cystu mazové žlázy). Spolu s diagnózou jsem dostala žádanku na chirurgii na odstranění. Po zkušenosti z minulosti jsem to však nechtěla nechat na “normálním” chirurgovi, jelikož jim o estetiku až tak nejde. Proto jsem zavolala na kliniku Esthé, kde mi recepční po vyslechnutí mého problému řekla, ať se obrátím na nemocnici Bulovku, kde jejich lékaři také působí a využiji tak žádanku od kožní. Zavolala jsem na Bulovku a tamní sestra si vyslechla můj problem, poté řekla, ať na chvíli počkám. Na to si mě k telefonu vzal pan Doc. Ondřej Měšťák a zeptal se mě, kde aterom mám. Řekl, že ateromy sice na plastické chirurgii nedělají, ale že když ho mám na tak viditelném místě, ať s tím k němu přijdu. Byl velmi milý a ochotný. Další den jsem přijela a Bulovku, ale pan Měšťák tam nebyl a všichni ostatní lékaři mě s tímto problémem odmítli. Objednala jsem se tedy k panu Měšťákovi na kliniku Esthé, kde i zákrok proběhl. Jizva se zatím stále hojí (nyní je to 2 měsíce po zákroku), každopádně je precizní, minimální a hlavně oceňuji přístup, ochotu a lidskost Doc. Ondřeje Měšťáka.

Cena 1 500 Kč