Výsledky odstranění vrásek frakčním laserem?

Mercedes624157
18. 12. 2017 · Poslední odpověď: 7. 1. 2018

Dobrý den, nechala jsem si v září ošetřit celý obličej frakčním laserem... Doba hojení obličeje měla být 2.měsíce, bohužel si nejen já myslím že mám více vrásků než před zákrokem.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premier Clinic
Praha · 27. 12. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

obávám se, že pokud Vám frakční laser v září ošetřující nerozmluvil/a (kvůli ročnímu období - vzhledem k nutnosti silného omezení UV záření mi. 2 měsíce po zákroku), tak ani jeho aplikace nebyla provedena správně, případně nebyl použit dostatečně kvalitní lékařský laser. Pro období duben - říjen doporučuji spíše ošetření mikrojehličkovou frakční radiofrekvencí Secret, která je společně s frakčním laserem nejsilnějšími přístrojovými ošetřeními na rejuvenaci a ještě jsem se nesetkala s tím, že by po ošetření nedošlo ke zlepšení vzhledu vrásek. S frakčním laserem pracuji rovněž, nicméně pouze v omezeném ročním období.

Zdraví MUDr. Jana Votrubová, PhD. - dermatolog
Premium
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha · 7. 1. 2018
4-5 dní "oloipání" to bylo celkem nízké nastavení energie- laser umí být agresivnější ale i účinější, záleží na Vás. Vrásky se zhoršit neumějí- ale první měsíc-dva to tak můž vypadat kvůli otokům. Je ale potřeba Vás vidět, aby se kdokoli vyjádřil určitě.
S pozdravem
doc.Šmucler
Premium
Praha · 27. 12. 2017
Dobrý den,
vše je vždy velmi individuální, nelze radit paušálně, když člověk stav partie u konkrétního jedince navíc osobně nevidí. Metoda první volby u vrásek kolem očí je téměř vždy botulotoxin. Pokud nestačí, volí se podle stavu další metody - platelet rich plasma, mezoterapie, výplně, lasery, případně needle shaping, plastickochirurgické přístupy.
Důležité je i uvědomit si, že přírodě nelze dlouhodobě rozkazovat, tkáně prostě postupně stárnou, a to nejen kůže, ale i podkožní struktury, mění se stav kostí, tvar očnice atd. Obličeje tzv. celebrit a reklamní tváře jsou často retušovány případně i jinak pro média upraveny, v důsledku pak v podstatě frustrují veřejnost, protože mnoho lidí pak hledá stejný ideál, který ale reálně téměř neexistuje.
Je pravda, že komplexní antiagingovou léčbou (podávání hormonů a dalších aktivních látek) lze dosáhnout "mládí", ale tyto věci nemusí být zcela bezpečné.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Premium
Praha · 19. 12. 2017
Dobrý den, každá metoda má své indikace a očekávané efekty, ani frakční laser nemusí pokrýt všechny požadavky. Je pravděpodobné, že Váš lékař/lékařka uvažoval/a laser jako určitou počáteční terapii s významným efektem, ale očekávalo se, že po plném zhojení, podle stavu pleti, bude asi třeba doplnit další metody ke zlepšení zbytku potíží - např. asi fillery, botulotoxin. Více se k tomu nedá moc říci, nevíme, jak jste vypadala před zákrokem, zda jste něco absolvovala již v letech
předtím atd. Podrobná anamnéza a vedení klienta se dějí vždy osobně, v ordinaci.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Premium
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha · 19. 12. 2017
Záleží na typu, energii, zkušenosti lékaře. Jen u nás máme 10 různých typů frakčních laserů. Důležité je, jak dlouho jste byla červená v obličeji, podle toho se pozná, jak bvýznamné ošetření to bylo.

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění vrásek
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2016
Frakční laser
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 5. 2018
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 4. 2009
Laserová dermatologie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 1. 2019
Korekce jizev
Žádné odpovědi
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 5. 2018
Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 3. 2022
Odstranění strií
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2018
Léčba akné
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2022
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi