Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botulotoxin proti pocení nefunguje

Duschan
11. 2. 2013 · Poslední odpověď: 18. 6. 2019

Dobrý den, před měsícem jsem byl na aplikace botulotoxinu proti pocení. Protože výsledek nebyl valný, spíše žádný. Tak jsem před čtrnácti dny byl na dopíchnutí dalšího botulotoxinu do míst, kde je pocení nejvyšší (rýha kůže v podpaží). Bohužel efekt stále žádný. Jsem z toho již zoufalý, protože do botolutoxinu jsem vkládal poslední naděje. Vyzkoušel jsem driclor, perspi guard i ionofontézu. Již mě to stálo mnoho peněz, ale bez jakéhokoliv efektu. Jako další možnost připadá možnos "liposukce" v podpaží, ale dle vyjádření několika na sobě nezávislých lékařů, výsledek není příliš valný. To jsem na botulotoxin opravdu resistentní? Jak situaci řešit? Děkuji.

MR

Reklama

odpovědí (18)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den, Vážená paní křížová, Botox Vám samozřejmě pomůže, protože působí přímo v dané oblasti. Doba po kterou Botox funguje je individuální, naše zkušenosti jsou s dobou zhruba 6 měsíců až 1 roku. Cena ošetření čela je na naší klinice v akční slevě 25% pouze 2800 Kč. V oblasti nosu by bylo třeba specifikovat blíže jaká je to oblast, v této části obličeje by měl Botox aplikovat pouze zkušený dermatolog vzhledem k množství nervových zakončení a svalů, které by mohly být při neodborném zásahu negativně ovlivněny.

S pozdravem Klinika Mediestetik
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
EVA CLINIC s.r.o.
2 adresy v Královéhradecký kraj, Pardubický kraj... . 29. 5. 2013
Dobrý den paní Křížová,
Botulotoxin zcela jistě proti nadměrnému pocení pomůže a to již v relativně malé dávce. Cena za ošetření čela a nosu cca 2.000,- - 3.000,- kč.
Při dané indikaci doporučuji spíše menší dávky a častější opakování ( po cca 4 měsících ) tím se zajistí kontinuální efekt a nedojde k výraznějšímu ovlivnění mimických svalů.
MUDr.Eva Havlová
EVACLINIC estetické studio Pardubice a Hradec Králové
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
29. 5. 2013
souhlasime s MUDr Vojtiskovou, neni nad pratelskou konsultaci
, ktera bude posledni situaci, kde se budete jeste trochu potit
po zakroku jiz nikdy
Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 29. 5. 2013
Dobrý den. U mne se s uvedenými oblastmi vejdete do 3 500 Kč. Nashledanou, Remeš
Premium
Kladno . 29. 5. 2013
Dobry den, pripojuji se ke kolegům co s etýče účinnosti a trvání.
V našem centru by aplikace do čela stála cca 3000 Kč v závisloti na ploše. Nos zhruba 1200 Kč.

S pozdravem IP Beauty Kladno
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
28. 5. 2013
Dobrý den paní Křížová,
návaly pocení v období klimakteria jsou velmi časté a nepříjemné projevy tohoto období.Nutno ale říci, že se jedná o zvýšenou potivost celého těla tedy generalisovanou hyperhydrozu a tak aplikace místní omezí jen dočasně tvorbu potu v ošetřném místě.Nemyslím si ,že by pro vás aplikace do oblasti čela byla nějak přínosná vzhledem k nutnosti opakování po 3/4roce.
MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

aplikace botoxu do čela, pro odstranění pocení, je možná. Pokud trpíte nadměrným pocením je možné botox aplikovat také rovnou do podpaždí. Po těchto ošetřeních dochází k nádherným výsledkům. Cena se odvíjí od spotřeby použitého materiálu. Tímto Vás zvu na konzultaci s lékařem. Kdy je možné přijít?

S pozdravem
Petra Řehořková
Petra Clinic
MUDr. Lenka Páralová
Praha . 14. 5. 2013
Dobrý den, do oblasti čela aplikujeme k odstranění pocení botulotoxin s velmi dobrým výsledkem, efekt trvá cca půl roku, cena je 4.000 Kč. Přeji Vám hezký den, s pozdravem, MUDr. Lucie Jurtinová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
14. 5. 2013
Botox funguje velice dobre a skoro 100%, kdyz se da dobra davka
ale
Aspen Aesthetic Clinics Vam nabizeji bezkonkurencni tvale moderni odstraneni poceni v podpazi a to kombinaci 1. laserlipo a 2. harvest-jet , samozrejme pouze v lokalni anestesii.
Samozrejme i pristroje lekarum a klinikam zapujcujeme pokud by jste zustal u sve kliniky. No problem
Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
jakékoliv nadměrné pocení je jistě velmi nepříjemné.V oblasti čela trvale odstranit nelze, ale lze jej velmi účinně zredukovat. Je potřeba použít kvalitní originální preparáty a je nutno je chystat-ředit bezprostředně před aplikací. Pak je účinek nejvyšší. Nabízíme Vám návštěvu naší bezplatné poradny,kde probereme a i vliv jiných faktorů, které by potivost vašeho čela mohly ovlivňovat.
vem MUDr. Milena Vojtíšková
Premium
Dobrý den,
nadměrné pocení je přímo nepříjemná životní komplikace.Faktorů, které podporují pocení je více, proto nabízíme návštěvu naší bezplatné poradny, kde bychom s Vámi vše probrali a pokusili se najít vhodné řešení přímo pro Vás. S přátelským pozdravem MUDr. Milena Vojtíšková
EVA CLINIC s.r.o.
2 adresy v Královéhradecký kraj, Pardubický kraj... . 14. 5. 2013
Dobrý den, s léčbou nadměrného pocení botulotoxinem máme na naší klinice skvělé výsledky ( 100% efekt) Pokud u Vás byl efekt opravdu 0, zřejmě byla použita velmi nízká dávka a byla zřejmě aplikována bez provedení testu potivosti. Dále také je možné, že preparát byl, tak jak uvádějí kolegové, dlouho naředěn. Rezistence je méně pravděpodobná a velmi vzácená. Zkuste jiné pracoviště.
S pozdravem
MUDr. Eva Havlová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den, cena za odstranění nadměrného pocení čela je na naší klinice 3750 Kč. Efekt botulotoxinu vydrží cca 9 měsíců až 1 rok, mnohdy déle, avšak to je již velmi individuální. Bohužel v tomto případě není žádná technika 100% trvalá. Aplikací botulotoxinu se však dosahuje vynikajících výsledků, ovšem za předpokladu, že jsou používány osvědčené a kvalitní preparáty jako Botulotoxin či Dysport.

S pozdravem Klinika Mediestetik
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 13. 2. 2013
Dobrý den, domluvte si konzultaci. Můžeme Vám nabídnout až trvalé odstranění poceni v podpaží. Aplikace botoxu je pouze dočasná a opakování finančně náročnější. S pozdarvem MUDr. Pavel Horyna
Premium
Kladno . 12. 2. 2013
Dobry den,

bohuzel tato rezistence je mozna (vytvorene protilatky, ktere inaktivuji bolutoloxin drive nez se navaze na receptory na bunkach).
Dalsi moznosti je nekvalitni preparat (to se muze stat, neni-li zajisteno chlazeni po cele ceste od vyrobce az k lekari, ktery vam aplikoval) anebo preparat dlouho naredeny, ci "falesny"

To se bohuzel jiz nedozvite. Chapu, ze zkouset jednotlive vyrobce a ruzne preparaty je financne velice nakladne.
Jeste je mozne popremyslet o hrudni sympatektomii.

S pozdravem MUDr. Radek Poláček
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
12. 2. 2013
Dobrý den,
leta používám botulotoxin A k omezení pocení v podpaží.Mám řadu spokojených klientů, kteří se stále vrací.Resistence na tento preparát je popisována ale dosud jsem se s ní nesetkala.Velice přísně dodržuji aplikaci "čerstvého"roztoku,lahvičku nenechávám otevřenou po naředění déle než 8 hodin.
MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 12. 2. 2013
Dobrý den. Resistence na botulotoxin být může. Statistiky jsou jasné. Nevím, jaký přípravek a kde jste zkoušel. Je možno zkusit jiný přípravek i pracoviště. Jinak s liposukcí mám zkušenosti dobré, ale nikdy pocení neodstraní zcela. Jen zredukuje. Nashledanou, Remeš
Dobrý den, samozřejmě se může stát, že botox na Vás nebude účinkovat v uspokojující míře, případně je otázkou jaký výrobce byl k léčbě použit. I v případě botulotoxinu jsou rozdíly mezi výrobci, v některých případech je nutné píchat více jednotek než pokud je použitý botulotoxin jiného výrobce. Naše zkušenost je i taková, že botulotoxin od jednoho výrobce, ze dvou tůzných továren - Francie / UK má dle zkušeností lékařů trošku jinou účinnost a je třeba dbát na správné dávkování.
Samozřejmě finální závěr zdali je pro Vás Botox vhodný by musel učinit náš lékař na základě vyšetření.

S pozdravem klinika Mediestetik -
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi