Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak ovlivnit hojení nosu?

PPetra
25. 5. 2009 · Poslední odpověď: 29. 8. 2011

dobrý den, mám strach, aby se mi zahojily jizvy tak jak mají. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu hojení ovlivnit nějakými mastičkami nebo kapkami nebo hojení ovlivnit nelze a nezbývá mi nic jiného, než čekat, jak se průběh hojení bude vyvíjet. Taky by mě zajímalo,jak dlouho se jizvy hojí, zda je lepší je promašťovat nebo spíše vysušovat. Děkuji za odpovědi.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 29. 8. 2011
Dobrý den,
Jizvy po operaci a úplném zhojení kůže a sliznice (asi za 14 dní) doporučujeme mastit vaselinkou, sádlem a provádět jemné masáže jizvy stlačením prsty na dobu 30 sekund. U operace nosu je třeba se řídit radou operatéra, který zná rozsah operace. Jemná šetrná péče mastí o jizvy po 14-21 dnech od operace změkčí povrch jizvy a zlepší její stav a vzhled. Aplikace Contratubex masti nebo Si -dermatix gelu je od 3 týdne také možná. Pozor může dráždit sliznice, neaplikovat do nosního průduchu. Aplikace masti je v tomto šetrnější.
S pozdravem MUDr. M. Puls
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 8. 2011
Je li jizva hypotrofická, tedy propadlá, pak to silikonové masti nemají význam. Provádějte si tlakové masáže a pokud se Vám do roka nebude jizva líbit, zajdete na korekci, což je drobný výkon. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 27. 5. 2009
Vážená slečno,
záleží na tom, jakou operaci jste podstoupila, v jaké oblasti se jizvy nalézají. Můžeme mluvit o jizvách kůže, jizvení však probíhá i v podkoží, ve svalech i v ostatních tkáních, kde chirurg intervenoval. Z obecného pohledu by jizvy kůže měly být po dobu asi 2-3 měsíců od operace 2x/den promašťovány /stačí "modrá" Indulona/, Váš operatér by Vám měl vysvětlit princip tlakových masáží. Chirugické hojení operačního pole trvá obvykle 2-3 týdny.Proces jizvení a přestavby jizevnatého vaziva však trvá mnoho měsíců až jeden rok. Je to na dlouhé povídání. Při pooperační kontrole by Vám měl vše objasnit Váš operatér, základní informaci na toto tema jste však měla obdržet již při předoperační konzultaci.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 5. 2009
Zaleží na tom jak vypadají řezy v pooperačním průběhu. Řešil bych to zvýšenou toaletou, vytírání vlhkou tamponádou s borovkou, či peroxidem, pak teprve promazat. Někdy méně znamená více. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2009
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2016
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 1. 2019
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2009
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 10. 2006
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 2. 2010
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 6. 2023
Plexr
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 6. 2017
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 5. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi