Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kouření po plastice nosu

lucky_luk6049
3. 10. 2009 · Poslední odpověď: 6. 10. 2009

Dobry den,jsem po plasticke operaci nosu.Celych tech 14dni jsem nekourila.Chci se zeptat zad po sundani sadry nebude koureni nejak vadit hojeni nosu?jestli kuli tomu kouri nevzniknou nake jizvy nebo tak neco...dekuji za odpoved

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 6. 10. 2009
Vážená slečno,

kouření jako takové škodí všem tkáním lidského těla a, bohužel, zkracuje i délku života jedince. Na vlastní hojení operovaných nosních struktur kouření u mladé a jinak zdravé osoby nemá vliv. Pokud byste však např. začala kašlat a nebo podráždila sliznici kouřem, mohlo by dojít i ke komplikacím ve smyslu třeba zánětu nebo dokonce krvácení. Je to Váš život - ale opravdu musíte kouřit?

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 10. 2009
Všeobecně nikotin ovlivňuje (zužuje) průsvit cévní stěny kdekoliv. Tedy prodlouží, nebo ovlivní jakékoliv hojení. V případě hojivých komplikacích byste si pak mohla své kouření vyčítat. Zkuste přestat úplně. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 4. 10. 2009
Dobrý den. Lze předpokládat, že kouř finální výsledek nijak výrazně nezhorší. Ale vedle všeobecně známých škodlivých účinků kouření se u operace nosu přidává i lokální dráždění v místě operace. A to úpravu pooperačního určitě prodlouží. Nashledanou, dr. Remeš

Související dotazy

Gyn. prohlídka před operací nosu (předoperační vyšetření)

JanaRicchi
JanaRicchi
31. 1. 2020 · Poslední odpověď: 14. 2. 2020

Dobry den, v tomto roce bych rada podstoupila plastiku nosu v plnem rozsahu a klinika vyzaduje I gynekologickou prohlidku v predoperacnim vysetreni, coz me zarazilo. Co to ma spolecneho s operaci nosu? Je to pozadavek jen te kliniky nebo vsech? Pozadovali to take po Vas? Dekuji

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 31. 1. 2020
Nejlepší odpověď
Dříve byla tato prohlídka standardním vyšetřením před jakýmkoliv výkonem, ale časem hlavně z ekonomických důvodů (platba klientem) se od toho upustilo. Pokud podstupujete tento výkon v celkové anestesii provádí se gynekologické vyšetření jako převence před poškozením plodu v prvním trimestru těhotenství. Kvalitní pracoviště toto vyšetření požadují. Já osobně jsem ač nerad operoval v této době plastiku prsů tedy 3 hodinový výkon a až po té se zjistili u klientky těhotenství. Naštěstí se narodila zdravá holčička, ale já měl celých 7 měsíců strach, co z toho bude. Tedy se Vašemu operaterovi nedivte, je to evidentně pečlivý a zkušený kolega. Vaše zdraví je i naše věc....
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 6. 2012
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 12. 2018
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 4. 2007
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 8. 2012
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2016
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2019
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2021
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2012
Septoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2015
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 11. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi