Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Spadlá špička po rhinoplastice

registrovany_u420070
registrovany_u420070
2. 2. 2017 · Poslední odpověď: 6. 2. 2017

Dobrý den, Nyní jsem více než rok a půl po komplet rhinoplastice, nos se bohužel protáhl a "spadl níž", při úsměvu, mluvení jde špička nehezky dolů, deformuje nosní dírky. V klidovém stavu to není tak hrozné, nicméně i tehdy visí kůže pod přepážkou a je níž než dírky, což se mi nelíbí. S operatérem jsme domluvení na odstranění retní uzdičky, což by dle něj mělo zabránit pohybu nosu při aktivitě, nos je ale dlouhý i v klidovém stavu. Jaké jsou možnosti řešení, rizika, hojení+náročnost úkonu a hrubý cenový odhad takového zákroku? Na internetu jsem se dočetla o vložení silikonové / kovové podpěry do špičky nosu, řešilo by to můj problém a kdo to v ČR provádí? Ráda zašlu soukromě fotografie. Děkuji, hezký den.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den, opravdu by to asi chtělo štěp, ale doporučuji určitě vlastní tkáň, chrupavku, která je spojená s méně komplikacemi. Je určitě třeba vlastní konzultace.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 2. 2017
Každá re operace nosu přináší veliké starosti a je to velmi zodpovědný výkon, protože na sebe operatér naváží starosti po jiném kolegovi, nos už pod kůží vypadá jinak. Proto jednak doporučuji zůstat u svého operatéra, tam by to mělo být výrazně levnější, ne-li bezplatné. Toto je však na pracovišti, kde jste byla operována. K posouzení je třeba opravdu osobní konsultace.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
bez fotodokumentace nebo osobní konzultace nelze problém posoudit a ani zvolit nejvhodnější metodu. Podobné problémy jsem už řešila bioplastikou, ale nedokážu takto říci, zda by byla pro vás vhodná. Pokud máte zájem, můžete mě kontaktovat přímo prostřednictvím mých stránek a e-mailu (zde jsou také kompletní informace o metodě a zákrocích, možnost e-mailová konzultace).
S pozdravem
Bioplastica.s.r.o.
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
1. klinika bioplastické chirurgie
******
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
na vznik vašeho problému nemá zvolený typ operačního přístupu žádný vliv. Jeho znalost je důležitá k představě korekčních možností v dolní polovině nosu.
Dr. Vidura
Premium
Hezký den,
odpovědět na vaše dotazy ke složité problematice bez osobní konzultace nebo alespoň dobré fotografie nelze. Nepíšete také, zda byl nos operován otevřenou nebo zavřenou technikou, což by mohlo vysvětlovat eventuální "propad" špičky nebo tzv. kolumely. Mohu jen doporučit, aby k rekonstrukci byla použita "vaše" tkáň, tedy chrupavka, případně kost. Nedoporučoval bych použití cizích materiálů.
Dr. Vidura
RVmedCentrum Olomouc
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 1. 2022
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2013
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 7. 2022
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2014
Operace očních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 4. 2007
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 10. 2018
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 11. 2023
Chirurgická rekonstrukce obličeje
Žádné odpovědi
Facelift
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Facelift
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 1. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi