Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!
luci787319

12 dni po sklerotizaci - průběh hojení?

Luci787319 · Vytvořeno: 9. 3. 2020 · Aktualizace: 4. 5. 2020

Dobry den, měla bych dotaz. Pani doktorka mi dělala obě nohy, jelikož jsem toho nemela moc.Na jedné noze 2 vpichy a na druhé asi 5. Ale proč píši dotaz, bylo mi aplikováno 1% a 2% roztok. na jedné noze to mam ještě horši než před zákrokem?! Je možnost ještě zlepšení? A další dotaz mam punčochy a přes ještě musím vázat obinadlem 3 týdny a pak týden jen punčochy, které mi neustale sjíždí (asi zešílím) a nadělali mi příšerná oka v punčocháčích ? nějaká rada?! Dekuji

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • Centrum dermatologické angiologie

  Centrum dermatologické angiologie

  4. 5. 2020 ·

  4 odpovědi

  Milá paní/slečno Luci,
  na tento server jsem se dostal s určitým zpožděním a Vás problém je již zřejmě vyřešen.
  Ale odpovím :
  a) po 12 dnech nelze výsledek skleroterapie vůbec hodnotit, to by Vám v rámci informovaného souhlasu mělo být lékařem/kou řečeno. Jak čas uběhl, pokud Vaše lékařka skleroterapii ovládá, mělo by vše být jasnější.
  b) na co obinadla? nejsou k ničemu potřeba?Díry v kompres. punčocvhách? - asi nemáte dostaečně kvalitní, neučili Vás je vůbec oblékat?
  c) sjíždějí punčochy? - asi nemáte správnou velikost- měřil Vám někdo v ordinaci jejich velikost.
  d) cítím mnoho nedokonalého!
  prim. MUDr. Jaroslav Strejček, CSc.
  president České flebologické společnosti ČLS JEP

 • Dobrý den,
  musíte vydržet, po 12ti dnech nelze hodnotit. Konečný výsledek se dostaví cca za půl roku. V případě nejasností doporučuji konzultovat se svým lékařem.

  S pozdravem
  doc. MUDr. Peter Baláž, Ph.D., FEBS, MHA
  www.yesvisage.cz

 • MUDr. Jana Vybulková Zavadilová

  MUDr. Jana Vybulková Zavadilová

  10. 3. 2020 ·

  139 odpovědÍ

  Dobrý den,
  co se týká hojení vám již kolega odpověděl.
  Ostatní postup po uváděné sklerotizaci 1% a 2% Aethoxysklerolem z cca 7 vpichů je přinejmenším podivný. Po sklerotizaci metliček a malých varixů není nutná komprese násobená obinadlem (naprosto nevhodné, protože si můžete touto dodatečnou kompresí nohu zaškrtit a krev se vám pak může stagnovat pod zaškrcním, čímž se napáchá více škody než užitku. Takže rada kolegy je přesná - nové punčochy II. kopres. stupně odpovídající velikosti, pokud je ale odstup od zákroku víc než týden, pak už tím nic nezachráníte. Doporučuji pro příště uvážlivě volit lékaře, který má se zákrokem zkušenosti - to zjistíte lehko na konzultaci, kde byste měla dostat zcela vyčerpávající informace předem včetně ceny zákroku.
  S pozdravem
  MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
  Bioplastica s.r.o.

 • MUDr. Radek Vyšohlíd

  MUDr. Radek Vyšohlíd

  10. 3. 2020 ·

  23 odpovědÍ

  Dobrý den, na finální hodnocení výsledků je ještě brzy. Samozřejmě vše nejdříve konzultujte s lékařem který vám ošetření prováděl. To je vždy základ.
  Hojení a vstřebávání ošetřených míst je v závislosti na jejich umístění a velikosti. Probíhá přát do týdnů až měsíců. Definitivní výsledek je klidně za 4 až 6 měsíců. Doporučuji tedy vydržet. A co se týče komprese, pak doporučuji navštívit zdravotnické potřeby, zakoupit vaši velikost kompresní punčochy. Pokud vám sjíždí, pak je jistě Punčocha velká.
  K samotné metodice ošetření se nedokáže vyjádřit. Na to chybí dostupná data a informace.
  Přeji vám hezký den a hodně zdaru při hojení.

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.