Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

12 dni po sklerotizaci - průběh hojení?

Lucii88
9. 3. 2020 · Poslední odpověď: 4. 5. 2020

Dobry den, měla bych dotaz. Pani doktorka mi dělala obě nohy, jelikož jsem toho nemela moc.Na jedné noze 2 vpichy a na druhé asi 5. Ale proč píši dotaz, bylo mi aplikováno 1% a 2% roztok. na jedné noze to mam ještě horši než před zákrokem?! Je možnost ještě zlepšení? A další dotaz mam punčochy a přes ještě musím vázat obinadlem 3 týdny a pak týden jen punčochy, které mi neustale sjíždí (asi zešílím) a nadělali mi příšerná oka v punčocháčích ? nějaká rada?! Dekuji

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
co se týká hojení vám již kolega odpověděl.
Ostatní postup po uváděné sklerotizaci 1% a 2% Aethoxysklerolem z cca 7 vpichů je přinejmenším podivný. Po sklerotizaci metliček a malých varixů není nutná komprese násobená obinadlem (naprosto nevhodné, protože si můžete touto dodatečnou kompresí nohu zaškrtit a krev se vám pak může stagnovat pod zaškrcním, čímž se napáchá více škody než užitku. Takže rada kolegy je přesná - nové punčochy II. kopres. stupně odpovídající velikosti, pokud je ale odstup od zákroku víc než týden, pak už tím nic nezachráníte. Doporučuji pro příště uvážlivě volit lékaře, který má se zákrokem zkušenosti - to zjistíte lehko na konzultaci, kde byste měla dostat zcela vyčerpávající informace předem včetně ceny zákroku.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Milá paní/slečno Luci,
na tento server jsem se dostal s určitým zpožděním a Vás problém je již zřejmě vyřešen.
Ale odpovím :
a) po 12 dnech nelze výsledek skleroterapie vůbec hodnotit, to by Vám v rámci informovaného souhlasu mělo být lékařem/kou řečeno. Jak čas uběhl, pokud Vaše lékařka skleroterapii ovládá, mělo by vše být jasnější.
b) na co obinadla? nejsou k ničemu potřeba?Díry v kompres. punčocvhách? - asi nemáte dostaečně kvalitní, neučili Vás je vůbec oblékat?
c) sjíždějí punčochy? - asi nemáte správnou velikost- měřil Vám někdo v ordinaci jejich velikost.
d) cítím mnoho nedokonalého!
prim. MUDr. Jaroslav Strejček, CSc.
president České flebologické společnosti ČLS JEP
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 11. 3. 2020
Dobrý den,
musíte vydržet, po 12ti dnech nelze hodnotit. Konečný výsledek se dostaví cca za půl roku. V případě nejasností doporučuji konzultovat se svým lékařem.

S pozdravem
doc. MUDr. Peter Baláž, Ph.D., FEBS, MHA
********
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 10. 3. 2020
Dobrý den, na finální hodnocení výsledků je ještě brzy. Samozřejmě vše nejdříve konzultujte s lékařem který vám ošetření prováděl. To je vždy základ.
Hojení a vstřebávání ošetřených míst je v závislosti na jejich umístění a velikosti. Probíhá přát do týdnů až měsíců. Definitivní výsledek je klidně za 4 až 6 měsíců. Doporučuji tedy vydržet. A co se týče komprese, pak doporučuji navštívit zdravotnické potřeby, zakoupit vaši velikost kompresní punčochy. Pokud vám sjíždí, pak je jistě Punčocha velká.
K samotné metodice ošetření se nedokáže vyjádřit. Na to chybí dostupná data a informace.
Přeji vám hezký den a hodně zdaru při hojení.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 12. 2017
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 3. 2015
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 6. 2022
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 2. 2023
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 2. 2019
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 1. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi