Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kdy cca skončí největší bolesti po augmentaci?

adore
adore
19. 5. 2015 · Poslední odpověď: 9. 9. 2021

Dobrý den,

mám za sebou přesně 4 dny od augmentace. Měla jsem 75A a nechávala jsem si dávat 295ml anatomický implantát pod sval.

Prsa mám zatím hodně oteklá, tvrdá, v levem mam casteckou necitlivost, s čímž jsem počítala. Chtěla jsem jít po týdnu do práce, ale teď budu asi ráda, když půjdu alespoň příští podněli.

I když teď začínám pátý den od operace, nejsem ani schopná se kvůli bolesti sama zvednout z postele. Bolest zatím vůbec neustupuje. Je to pocit, jako by mi prsa měla každou chvíli prasknout. Prášky na bolest mám, beru je ale raději večer, protože mě hodně otupují a nedělá mi to psychicky moc dobře plus mám pocit, že na bolest stejně tolik nezabírají. Při ležení na zádech cítím řezavou bolest v horní části prsou, takže raději sedím.

Dá se alespoň nějak odhadnout po jaké době takováto bolest ustoupí a budu cítit jen případný tlak z otoků, abych mohla dělat alespoň běžné úkony a jít do práce? Mám sedavé zaměstnání u počítače.

Předem děkuji

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
4 dny po operace je krátká doba , bolest a tlak jsou většina oblasti páteře nebo hrudníku , obvykle doporučujeme co nejdřív vstát z postele a chodit , ležení moc nepomáhá a na druhé straně doma rehabilitace bez fyzické námahy , znamená striktně nesmíte se námahat svoje tělo , horní končetiny obzvlášť .
Možné zvětšení prsou chirurgie rizika zahrnují:

Anestézie rizika
Krvácení
Infekce
Změny bradavky nebo prsu pocitu
Špatná zjizvení kůže
Chybný nebo vadné postavení implantátu
Implantát úniku nebo prasknutí
Tvorba těsné jizevnaté tkáně kolem implantátu (kapsulárního kontraktura)
Fluid akumulace (seroma)
Zvrásnění kůže nad implantátu
Bolesti, které mohou trvat
Možnost Revisional chirurgie
Tato rizika a další budou plně vysvětleno př první konzultaci . Je důležité, abyste se obrátila na vašeho plastického chirurga v případě potíže .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

po augmentaci prsou je vhodné dodržovat klidový režim minimálně dva týdny. Omezit zvedání rukou nad úroveň ramen. Po 14 dnech je možná kancelářská práce. Každý člověk má jiný práh bolesti, doporučuji obrátit se na Vašeho operatéra a vše prodiskutovat.

Zdravím Vás

Tomáš Ventruba V–Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den.Z mého pohledu není důvod aby jste měla tak dlouho bolesti,měla by jste zajít za svým operatérem na kontrolu zda je všechno v pořádku. Zdraví Mudr. Šulcová Hejnalová eleganz clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 5. 2015
Souhlasím s kolegy. Pravdou je, že ideální je to vše znovat probrat s operaterem.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 20. 5. 2015
Dobrý den, doporučuji kontrolu operatérem, který Vás znovu cíleně vyšetří a poučí o pooperačním režimu. Zdravím Dr. Horyna Pavel
Vážená slečno, mám výhrady k Vašim plánům- po augmentaci je nutno po dobu 1 týdne se maximálně šetřit- tj. pohyby hor. končetin jen zajišťovat potřeby osobní hygieny- prostě být v klidu. Pak můžete provádět pouze činnost typu lehké kancelářské práce. Tkáně budou zhojeny až po 1 měsíci, teprve tehdy můžete pomalu, krůček po krůčku, zkoušet normální život. Teprve za 2-3 měsíce budete moci zkoušet větší zátěž včetně sportu. Nezapomeňte- každá rána se nejlépe hojí, má-li co nejvíce klidu, pokud tuto přírodní zákonitost porušíte, může dojít k vážným komplikacím, prodloužení hojení a v extrémní situaci i revizi s vyjmutím implantátů. Nechci strašit- šetřete se.
To vše, co jsem napsal je způsobeno tím, že je jsou na obou stranách odpreparovány a uvolněny velké prsní svaly od žeber a hrudní kosti. To je zdroj bolesti a všech pooperačních rizik. Až půjdete na kontrolu k operatérovi / a vzhledem k potížím bych Vám to doporučoval již zítra/, vše prodiskutujte se svým operatérem a vzpomeňte si pak na moje věty....
Nyní jako první pomoc Vám doporučuji přes speciální podprsenku zevně poprsí ledovat a být zcela v klidu.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 19. 5. 2015
Dobry den,dostala jste pomerne maly implantat, tak nevidim duvod k tak velkym bolestem.Doporucila bych si radeji domluvit kontrolu u operatera, at se Vam na prsa podiva. zdravi Dr.Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2015
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 3. 2013
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 18. 5. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 10. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 1. 2017
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 11. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 6. 2018
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 12. 2017
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 5. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi