4D laserové omlazení a lifting

Autor:

Trápí vás vrásky, povolená kůže nebo jiné projevy stárnutí? Přesto se bojíte jít na chirurgický zákrok jako je Facelift nebo Niťový lifting? 4D laserové omlazení a lifting může být přesně to pravé pro vás. Jaké jsou účinky? Jak probíhá ošetření?

Jaké jsou metody neinvazivního liftingu obličeje

Nejnovějším hitem estetické medicíny je laser Fotona Dynamis SP, který umí tzv. 4D laserové omlazení a lifting, při němž neinvazivně a v rámci jednoho sezení, působí na pleť tak, že ji navrátí pružnost a jas.

Je tak kombinací různých druhů výplní, resurfacingu a nití, kterým dokáže do určité míry i konkurovat.

laserové omlazení 3
Fotky před a po ošetření 4D laserem Fotona. Omlazení vrásek kolem úst. (foto: soukromý archiv lékařky)

Bolestivost 4D laserového omlazení

Laserový 4D lifting je na naší GIA clinic s.r.o. prováděn ambulantně. Jen některým citlivějším klientům doporučujeme, aby z důvodu možného použití anestetického krému přišli dříve. Vždy však záleží na pacientovi, zda chce krém před ošetřením nanést či nikoli.

Zákrok je bezbolestný i bez aplikace krému, neboť lékař používá při ošetření chladivou terapii. Ta může být použita před, během i po samotném laserovém zákroku.

Co vše zvládne laser na obličeji

V jedné aplikaci programu 4D omlazení pleti dosáhneme zpevnění kontur a omlazení pleti. Docílíme rozjasnění a vypnutí povislé pleti, která má již známky stárnutí v podobě pigmentových skvrn, různých nedokonalostí a vrásek.

4D laserové omlazení a lifting krásně vyhladí a projasní povrch pleti a sjednocuje její barevný tón, uzavře rozšířené póry a zmírní vrásky. Výsledkem je pevnější, jasnější a přirozeně pružná pleť.

laserové omlazení 2
Omlazení obličeje laserem. Fotky před a po ošetření (foto: soukromý archiv lékařky)

Na jakém principu funguje účinek laseru Fotona

Laserem Fotona Dynamis SP je ve čtyřech po sobě jdoucích krocích stimulována syntéza kolagenu, který pleť následně vypne, vyhladí a omladí. Během ošetření probíhá lifting, omlazení sliznice a zjemnění povrchu pleti za pomocí peelingu.

4 kroky v laserovém liftingu

Celý laserový zákrok je prováděn ve čtyřech jednoduchých krocích:

  1. Při prvním kroku laserový skener vysílá paprsek z vnitřní strany tváří a rtů (přes sliznici), ten navodí smrštění (stažení) kolagenních vláken dohromady – nastává tak intenzivní podpora přirozené tvorby kolagenu.
  2. Druhou fází je neinvazivní prohřátí pokožky zaměřené na nedokonalosti pleti (pigmentace, skvrny a podobně). Dochází k odstranění nerovností a zpevnění pleti podél čelistí a lícních kostí. Zde je podobný efekt jako u aplikace níťového liftingu.
  3. Třetí krok je podpora novotvorby kolagenu za pomoci neinvazního speciálního skeneru, který proniká hluboko do kůže z vnější strany.
  4. Čtvrtým krokem je studený, povrchový laserový peeling, který krásně vyhladí a projasní povrch pleti a sjednocuje barevný tón pleti, uzavře rozšířené póry, zmírní jemné vrásky. Výsledkem je tak pevnější, jasnější a pružnější pleť.
laserové omlazení 4
Laserový lifting obličeje. Fotky před a po omlazení. (foto: soukromý archiv lékařky)

Rizika ošetření obličeje laserem

Lékař, který laserové ošetření provádí, musí přesně laser Fotona Dynamis SP nastavit tak, aby nedošlo k popálení či narušení pokožky, které není žádoucí.

Hodnoty laseru jsou nastavené dle konkrétního typu pokožky, takže je zákrok zcela bezpečný.

Laserové omlazení obličeje a sauna

Doporučené je po ošetření chránit pleť krémem s vysokým UVP. Následně je i nutné zcela vypustit saunu a návštěvu solária a vyhnout se nadměrnému slunění na slunci.

Kosmetika po omlazení obličeje laserem

Líčení je vhodné aplikovat druhý den, ale díky provedenému peelingu bude následovat jemné „šupinatění” kůže, takže make-up nebude pacientka moci nanést a rozprostřít zcela dokonale.

Rekonvalescence po 4D laserovém omlazení

Po ošetření může být pleť mírně zarudlá v místech aplikace laseru. Případné zarudnutí pleti se do dvou dnů ztratí. Pacient není nijak omezený v běžných aktivitách a může se ihned po ošetření vrátit do práce.

laserové omlazení
Fotky před a po ošetření obličeje laserem. (foto: soukromý archiv lékařky)

Efekt a výsledky

Ihned po ošetření je patrné výrazné zpevnění kůže.

Laserový lifting a části těla

4D laserové omlazení lze aplikovat na pokožku:

  • v oblasti obličeje
  • krku
  • dekoltu
  • rukou
  • i dalších tělesných partií

Dále laser Fotona Dynamis SP umí i tvarovat a vypnout kůži kdekoliv na těle – ta je vyhlazena. Je i možnost mírná redukce tuku a případné celulitidy a je zvýšena pružnost pokožky – toto ošetření se nazývá Tightsculpting.

Publikováno: 11.2.2019

4D laserový lifting Fotona - Novinky

4D laserové omlazení a lifting

MUDr. Jiřina Šilhánková

Trápí vás vrásky, povolená kůže nebo jiné projevy stárnutí? Přesto se bojíte jít na chirurgický zákrok jako je Facelift nebo...

Související recenze a zkušenosti

Drapek 20.2.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost s liftingem obličeje! Samotnou mě překvapilo, že výsledky jsem viděla už po prvním ošetření, a hlavně jsem je také sama cítila. Kůže na obličeji je po zákroku citelně pevnější a pružnější. Uvidím, ja... Více 

1 Like   3 Komentářů  
Barbora 11.4.2019
Spokojený/á

Jestli byl zákrok na 100% úspěšný se ještě nedá s přesností tvrdit. Ale celkový personál na této klinice od sestřiček až po samotné lékaře opravdu super. Paní doktorka je profesionálka s milým přístupem k lidem.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní