Jak na větší přirozená prsa? Implantáty v kombinaci s vlastním tukem

Jak na větší přirozená prsa? Implantáty v kombinaci s vlastním tukem
Plastický chirurg specializující se na estetické plastické operace. Provádí především plastiku nosu, liposukci, abdominoplastiku, operaci očních víček, plastiku prsou nebo například labioplastiku.
Vytvořeno: 27. 11. 2019 · Aktualizováno: 21. 7. 2021

Pacientky, které si přejí zvětšení prsou s přirozeným výsledkem, mohou nyní využít jedinečné technologie kombinace vlastního tuku a moderních prsních implantátů společnosti Motiva®. S MotivaHybrid™ mohou pacientky získat atraktivní plná prsa.

Kdy kombinovat operaci zvětšení prsou implantáty s lipofilingem

Prsní implantáty mají určitý tvar daný výrobcem. Vložením prsních implantátů prsy získají plnější vzhled, ale poměrně často je vhodné upravit i tvar prsou, dekoltu, nebo meziprsní rýhy.

Díky lipofillingu je možné docílit úprav, které bychom za použití samotného implantátu nemohli provést. Týká se to například vyplnění jamky mezi prsy, horní části prsou či také vyplnění spodní části ňader v případě tubulárních prsou nebo úpravy tvarové asymetrie. Zpravidla lze i u velmi štíhlých pacientek získat alespoň malé množství tuku, aby bylo například možné hezky vymodelovat prostor mezi prsy nebo dekolt. Tak také dosáhneme toho, že implantát bude nejméně nápadný.

Fotky před a po zvětšení prsou technikou MotivaHybrid™
Fotky před a po zvětšení prsou technikou MotivaHybrid™: kombinace prsního implantáty s vlastním tukem. (Foto: soukromý archiv lékaře)  

Ideální kandidátka pro MotivaHybrid™

  • Pacientky, které chtějí plynulý přechod v horní části prsou nebo plnější dekolt
  • Pacientky, které si přejí užší mezeru mezi prsy
  • Pacientky trpící asymetrií prsou
  • Velmi štíhlé pacientky, které si přejí výrazné zvětšení prsou s přirozeným výsledkem
  • Pacientky, které přemýšlejí o sekundárním zvětšení prsou, aby se zbavily nesouměrností nebo získaly větší implantáty
  • Přenos tuku lze provádět i jako samostatnou operaci v případě, že jsou příliš viditelné okraje prsních implantátů nebo tvarové či objemové asymetrie

Odběr tuku a průběh hybridní operace zvětšení prsou

Váš vlastní tuk odebíráme klasickou liposukcí pomocí tenké kanyly 2,5 až 3 mm. Následně setuk upraví některým ze známých způsobů (sedimentace, centrifugace, filtrace a čištění nebo i obohacení o kmenové buňky).

Z mé zkušenosti je velmi efektivní zpracování získaného tuku systémem PureGraft, který účinně, ale přitom velmi šetrně, tj. bez poškození tukových buněk, z odebraného tuku odstraňuje všechny nežádoucí tekutiny, takže ve výsledku nám zůstává čistý, vysoce kvalitní a životaschopný tuk připravený pro lipotransfér.

úprava odsátého tuku před aplikací do prsou, použitá metoda PureGraft
Tuk odsátý liposukcí je před aplikací do prsou šetrně zpracovaný metodou PureGraft. (Foto: soukromý archiv lékaře)

Při něm se připravený tuk rovnoměrně aplikuje speciální tenkou kanylou 1,8 mm všude tam, kde je třeba. Prsy lze tímto způsobem libovolně tvarovat. Jediné, co je limitované, je maximální množství tuku, které se vejde do tkání prsu, a to je u každé pacientky jiné.

Během 3 měsíců po operaci dojde ke zmenšení objemu přeneseného tuku cca na 60 % až polovinu, ale zbylý objem tuku zůstává trvale a dále již přibírá i hubne s vámi.

Zvětšení prsou technikou MotivaHybrid™
Zvětšení prsou technikou MotivaHybrid™ se provádí v několika fázích: odsátí tuku klasickou liposukcí, zpracování tuku metodou PureGraft, vložení implantátů Motiva, aplikace tuku do prsou a dekoltu. Na fotce můžete vidět poslední fázi tohoto kombinovaného zvětšení. (Foto: soukromý archiv lékaře)

Konečný výsledek zvětšení prsou pomocí implantátů v kombinaci s vlastním tukem

Pomocí této operace docílíme velmistálého výsledku. Implantáty vydrží v těle pacientky řadu let. Jakmile se transplantovaný tuk ujme, můžeme výsledek pokládat za trvalý a nemusíme se obávat, že se tento tuk časem vstřebá. Obecně vzato tedy dosáhneme velmi stabilního, trvalého výsledku.

Odebrani tuku pro transfer MUDr. Hýža
MUDr. Petr Hýža odsává tuk z partie vnitřních stehen. Ten bude po úpravě aplikovaný do dekoltu tak, aby zvětšená prsa měla co nejpřirozenější výsledek. (Foto: soukromý archiv lékaře)

Kombinované zvětšení prsou a možné komplikace

Za předpokladu, že se pacientka rozhodne pro zkušeného plastického chirurga, jde o kombinaci zákroků s relativně malým množstvím možných komplikací. To znamená, že riziko komplikací tohoto kombinovaného zákroku není vyšší než riziko komplikací jednotlivých zákroků.Kromě toho je trvání zákroku ve srovnání s klasickým zvětšením prsou pouze implantáty jen minimálně delší (cca o 20 až 30 minut), takže ani délka operace nemá za následek žádné další riziko.

Zkušenosti klientek po zvětšení prsou speciální technikou MotivaHybrid™

U operace pomocí techniky MotivaHybrid™ se setkáváme s mnohem vyšší mírou spokojenosti, to říkají samy pacientky. Vedle zvětšení prsou mají pacientky také krásně tvarovanou postavu, díky odsátí tuku z míst jako jsou boky nebo vnitřní stehna. V těchto oblastech tedy docílíme výrazně lepší siluety.

Tuk pro aplikaci doprsou lze odsát i z partié hýždí
Kombinovaná metoda zvětšení prsou implantáty s vlastním tukem pacientkám umožňuje k výraznějšímu poprsí získat štíhlejší siluetu těla. Společně s lékařem vyberou partii, z které bude tuk odsátý. (foto: soukromý archiv lékaře)

Prsa tímto způsobem navíc můžeme zvětšit mnohem přirozeněji, takže implantát nebude viditelný a nikdo na pohled nepozná, že žena podstoupila zvětšení prsou.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.