Když je čas na miniabdominoplastiku

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 24
  2. Step 25
  3. Step 26
  4. Step 27
  5. Step 28
  6. Step 29
  7. Step 30
  8. Step 31

Co vás na vašem břichu nejvíce trápí?

Jak k tomu došlo?

Chtěl/a byste podstoupit i jiný zákrok? Zajímá mě:

Jak dlouho uvažujete o abdominoplastice?

Kdy chcete operaci podstoupit?

Jste…

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Vystouplé či povislé bříško může trápit i štíhlé ženy, například po porodu nebo po výrazné redukci hmotnosti. Pokud je hlavní problém lokalizován právě v oblasti pod pupkem, může jej vyřešit miniabdominoplastika.

Ačkoliv slovo miniabdominoplastika může na první pohled vyvolávat dojem, že se jedná o drobnou operaci, tato skutečnost je poněkud zavádějící. Od klasické abdominoplastiky se miniabdominoplastika liší tím, že se soustředí pouze na oblast podbřišku. Jsou při ní odstraněny přebytky kůže a podkoží v této partii. V rámci miniabdominoplastiky můžeme také zpevnit povolené svalstvo podbřišku, nelze však při ní upravit rozestup svalů ve vyšších částech břicha nad pupkem. V takovém případě je nutné přistoupit ke klasické abdominoplastice, vysvětluje MUDr. Libor Kment z pražské kliniky Esthé. Klient se při miniabdominoplastice  vyhne jizvě v oblasti pupíku a dalším  jizvám na břiše, jizva v podbřišku však zůstává. Je ale nízko posazená a ukrytá v kalhotkách nebo plavkách.  Tento typ operace přináší oproti klasické abdominoplastice významné snížení rizik v podobě menší operační rány a kratší doby hojení a rekonvalescence. Též otoky a modřiny  jsou výrazně menší  a vytvoření seromu je vzácné. Nižší je také riziko celkových pooperačních komplikací.

Právě vzhledem k menší zátěži pro klienta, můžeme miniabdominoplastiku provádět i u lidí, které obtěžuje převislé břicho, ale klasická abdominoplastika by pro ně byla ze zdravotních důvodů riziková, doplňuje MUDr. Kment.

Celý zákrok se provádí většinou v celkové anestezii, a tedy interní předoperační vyšetření je k operaci nutné. Vlastní operace zabere přibližně hodinu. Pokud je v podbřišku kromě uvolněné kůže i nahromaděný tuk, může být zákrok spojený s liposukcí, při které se jeho přebytky odsají. Miniabdominoplastika také vylepší bříško ženám po císařském řezu, které může někdy zdobit nepěkná jizva, někdy i s převisem kůže nad ní. Rozlišujeme dolní a horní miniabdominoplastiku. Horní je méně častá a týká se úpravy kůže nadbřišku. Řez je veden v oblasti pod prsy a kůže je vytažena směrem nahoru. Po zákroku je třeba počítat s hospitalizací po dobu obvykle 1-2 dnů.

Přesto, že miniabdominoplastika klienta nezatěžuje tolik jako klasická abdominoplastika, i při ní je třeba pečlivě dodržovat pooperační režim, nosit kompresivní prádlo a vyvarovat se předčasné fyzické zátěže. Výsledky miniabdominoplastiky jsou  dlouhodobé a operaci nebývá obvykle nutné opakovat, dodává MUDr. Kment.

 

Aktualizováno: 4.12.2018

Abdominoplastika (Operace břicha) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á     

Po 2 porodech mi zůstalo škaredé vypouklé břicho, rozestup břišních svalů a pupeční kýla. Nyní jsem 2 měsíce po operaci + liposukce boků a s výsledkem jsem moc spokojená. Děkuji celému Leticia týmu a hlavně p. doktoru Hý... Více 

1 Like   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní