Laserová depilace nebo depilace přístrojem IPL? Rozdíly jsou velké

Autor:

Ochlupení se dnes už opravdu nenosí, a to nejen u žen, ale už i muži si na hladkou pokožku potrpí více než v minulosti. Není to už jenom módní záležitost, ale běžný hygienický návyk . Jednou z možností, jak se zbavit nežádoucího ochlupení, je laserová epilace. Depilace pomocí laseru je nejúčinnější metodou pro odstranění nežádoucích chloupků. Je to zákrok, o kterém se hodně mluví a proto je horkým tématem mnoha internetových diskuzí, kde je těchto „zaručených“ informací, polopravd a mýtů o laserové depilaci mnoho.

„Jsme jedněmi z prvních, kdo tyto revoluční technologie v ČR používal, máme proto hodně zkušeností a rádi bychom některé informace dali na pravou míru“ říká MUDr. Simona Bedřichová z Laser Esthetic.

Princip laserové depilace je založen na selektivní fototermolýze. To znamená, že laserový paprsek se cíleně vychytává v pigmentu daného chloupku, po němž jde hluboko do cibulky, ze které chloupek vyrůstá. Cibulka je po zasažení zcela zničena. Tepelnou energií laseru jsou zničeny ovšem pouze ty cibulky, ve kterých je přítomen pigment a které jsou v době ošetření v aktivní růstové fázi.

Oblast zad před po

Laserová depilace před Laserova depilace po

V době ošetření je v aktivní růstové fázi tzv. anagenu vždy jen určitý počet chloupků, proto je potřeba ošetření opakovat cca 6x až 8x, v některých případech i vícekrát, s odstupem cca 5-6 týdnů. Výsledky ošetření jsou individuální. Na čem to závisí? Jsou to faktory, jakými jsou fototyp pokožky, barva chloupků a zejména hladina testosteronu klienta.

Laserová depilace je dnes mnohdy vydávána za ošetření IPL přístrojem (intenzivní pulsní světlo). Oba přístroje pracují na podobném principu, ale jsou technologicky na výrazně nižší úrovni. Kosmetické salony v ČR častokrát používají nekvalitní IPL přístroje, které nemají dostatečné nebo žádné účinky. Proto tomu odpovídá také nižší cena IPL ošetření.

Oblast bikini před a po

bikini 1 bikini 2

Uvažujete-li o laserové depilaci nebo o jakémkoliv estetickém zákroku, rozhodujte se pečlivě a nevybírejte jenom podle ceny. Zjistěte si, kdo s daným přístrojem pracuje a jak dlouhé má zkušenosti. S laserovým přístrojem může pracovat jenom certifikovaný lékař či certifikovaná zdravotní sestra. Tím se právě liší od přístrojů IPL, které se často vyskytují v kadeřnických a kosmetických salonech, kde zdravotničtí pracovníci svoji činnost nevykonávají. Bohužel to může znamenat i to, že Vám v případě komplikací v salonu nepomůžou.

Publikováno: 23.7.2014

Laserová epilace, depilace - odstranění chloupků - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní