Léčba akné pomocí radiofrekvenčního přístroje AcGen

Léčba akné pomocí radiofrekvenčního přístroje AcGen
Je mezinárodně známý a certifikovaný lékař a PhD se zaměřením na estetickou, regenerativní a anti-aging medicínu, dermatologickou chirurgii a kosmetologii.
Vytvořeno: 3. 8. 2020 · Aktualizováno: 7. 8. 2020

Pan doktor Alberto Leguina-Ruzzi působí jako dermatolog na klinice ABClinic Art & Beauty v Praze na Chodově. Podělil se s námi o informace o jednom z nejčastějších problémů kůže, který je spojován sice nejčastěji s mladistvými a teenagery, ale mnohdy trápí ženy i muže i ve vyšším věku, a zároveň se dozvíme o možné léčbě akné pomocí přístroje AcGen.

Pane doktore, Vy se na klinice ABClinic Art & Beauty věnujete v rámci estetické dermatologie i léčbě akné. Akné není ale jen estetickým nedostatkem, jedná se o onemocnění kůže. Můžete popsat nejčastější příčiny akné?

Příčiny akné nejsou zcela známy, byla popsána genetická predispozice a vliv může mít i prostředí, ve kterém člověk žije. To může být mimo jiné strava, nerovnováha hormonů, dědičnost, stres, přítomnost bakterií nebo plísní. Hlavním problémem je, že ve většině případů není skutečný důvod znám a pacienti trpí akné bez jasných příčin.

Existuje nějaký rozdíl mezi akné u mladistvých a akné u osob starších?

Akné, které se objevuje u teenagerů, tedy zejména v období puberty, je většinou spojeno s hormonálními změnami, které v organizmu nastávají kolem 12.-18. roku života. Tento typ akné velmi dobře reaguje na klasické ošetření. Akné u dospělých může představovat kombinaci faktorů vedoucích k poškození kůže.

Co byste poradil těm, kteří s akné bojují? Jak lze akné zabránit?

Především je důležitá pravidelná a správná hygiena pleti – pacient by měl dbát zejména na řádné čištění obličeje a předcházet používání dráždivých kosmetických přípravků. Dále je důležitá správná životospráva, jako omezení příjmu cukrů a tučných potravin, potravin připravovaných z polotovarů nebo z ostrých kořenících směsí. Negativní vliv na akné má i kouření nebo nadměrná spotřeba kávy.

Pacient před a po zákroku
Fotografie pacienta před a po léčbě

Pokud trpím akné, co s tím mohu dělat?

Doporučil bych navštívit specializovaného pracovníka, který zajistí správné ošetření, které bude uzpůsobené vašemu organizmu a vašemu typu pleti.

V případě, že trpím jizvami po akné – lze je odstranit?

Jizvy po akné mají různé tvary a vzhled, obvykle je jejich léčba dlouhodobá. Mezi možné metody odstranění nebo zmírnění jizev patří např. chemický peeling, mezoterapie, ablativní lasery a dermální výplně.

Správné ošetření však musí zajistit zkušený specialista na základě specifických potřeb pokožky.

Na klinice ABClinic Art & Beauty používáte k léčbě akné přístroj AcGen. Jak přesně funguje?

AcGen odstraňuje základní příčinu akné dodáním optimální radiofrekvenční energie přímo do mazových žláz. Máme přitom k dispozici dva typy hlavic – jehlovité a mřížkové. Ty zasáhnou mazovou žlázu, aniž by došlo ke spálení kožního okolí. Při ošetření tak dochází k léčbě akné a zároveň k vypnutí kůže.

Bolí léčba akné s pomocí přístroje AcGen?

Jelikož před ošetřením aplikujeme lokální anestetikum, pacient zpravidla bolest nevnímá.

Mohu po ošetření prostřednictví AcGen, jak se říká, „mezi lidi“ nebo je nutná rekonvalescence.

Po zákroku se u pacienta objeví mírný zánět a zarudnutí kůže. Přibližně po 2 dnech již lze nanést lehký make-up a pro mnoho lidí to znamená, že bez ostychu mohou do společnosti nebo do práce. Pro úplné zahojení ošetřovaných míst je zapotřebí přibližně týden.

Pan doktor Alberto Leguina-Ruzzi během zákroku
Pan doktor Alberto Leguina-Ruzzi během zákroku

Kolik ošetření přístrojem AcGen je nutné k efektivní léčbě akné?

Obvykle jsou zapotřebí tři sezení, ale to se může u jednotlivých pacientů lišit.

Vrátí se akné, jakmile jsem ho ošetřil AcGenem?

Zpravidla je výsledek trvalý, ale může se stát u některých osob, že nastane malá recidiva akné, akné se částečně vrátí. Nicméně v těchto případech by měla být postačující správná domácí léče o pleť.

Kolik ošetření akné pomocí AcGen stojí?

Cena za jedno ošetření u nás v ABClinic Art & Beauty je 3.900 Kč.

Děkujeme, pane doktore, za cenné informace a Váš čas.

Více o ABClinic Art & Beauty, kde Dr. Alberto Leguina-Ruzzi působí, se dočtete na profilu kliniky.

ABClinic Art & Beauty nabízí služby v oblasti plastické chirurgie, dermatologie, výživového poradenství, přístrojové terapie, odstranění chrápání, křečových žil (varixů) a také nabízí transplantaci vlasů a obočí. Klinika poskytuje své služby pro ženy i muže. Na klinice se o vás postará profesionální tým odborníků, který vám zajistí tu nejlepší možnou péči za pomoci moderní technologie. Vedoucím lékařem je MUDr. Patrik Paulis. ABClinic Art & Beauty najdete v Praze. Můžete se objednat na nezávaznou konzultaci, během které vám zodpoví veškeré vaše dotazy.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.