Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Maximální hydratace pomocí Skinbooster

Maximální hydratace pomocí Skinbooster
Založila soukromou praxi dermatologie a korektivní dermatologie Veramedica, kde působila jako vedoucí lékařka. Po sloučení s RPClinic vede sekci RPMedica. Absolvovala řadu odborných stáží a kongresů.
Vytvořeno: 3. 7. 2023 · Aktualizováno: 5. 9. 2023

Co je Skinbooster?

Ošetření Skinbooster je nejoblíbenější estetická terapie, která dokáže kůži výrazně hydratovat a dodat tak pleti svěží a přirozený vzhled. Skinbooster se indikuje primárně pro hloubkovou hydrataci tkáně, nejčastěji se aplikuje za účelem omlazení obličeje.

Skinbooster je technika, která se používá pro aplikace zasíťované dermální výplně určené pro výrazně lepší hydrataci, pružnost a pevnost kůže ve všech jejích vrstvách. Dermální výplň je tvořena kyselinou hyaluronovou, látkou, jež se v těle přirozeně nachází, což znamená, že je výplň pro tkáň snadno přijatelná a veškerá možná rizika nebo vedlejší účinky jsou sníženy na úplné minimum (na trhu je k dispozici široká nabídka výplní na bázi kyseliny hyaluronové, například Restylane Juvéderm a řada dalších). Tato procedura je vynikající nejen pro hloubkovou hydrataci a zlepšení elasticity pokožky obličeje, ale také krku, dekoltu a rukou.

Skinbooster se aplikuje kanylou, výplň je po kapkách rozprostřena do spodních vrstev kůže. Tkáň se tak vyživuje a hydratuje se současnou stimulací produkce kolagenu a následným obnovením hydrobalance kůže i pokožky. Skinbooster zlepšuje pružnost a strukturu kůže, čímž vytváří zářivou, hladkou a jemně vypadající pleť. Skinbooster je estetickými profesionály považován za jeden z nejbezpečnějších estetických postupů, který mění vzhled člověka efektivně a přirozeně.

K omlazení pleti se využívá také mezoterapie, botulotoxin a řada dalších zákroků.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na Skinbooster?

fcc65288-11b0-11ee-ac85-005056999513.jpg
Skinbooster patří k nejbezpečnějším estetickým postupům

Skinbooster je vhodný pro kohokokoli, muže i ženy se suchou a dehydratovanou pletí, která ztrácí pružnost a pro všechny, kteří chtějí vylepšit svůj vzhled. Zákrok je ideální především pro osoby se suchou, stárnoucí, matnou pokožkou nebo pokožkou se zvětšenými póry. Jedinci s prohlubněmi na kůži v důsledku jizev po akné mohou v kombinaci s pleťovou terapií Medical Microneedling vidět viditelné výsledky, pleť se vyhlazuje, zpevňuje a sjednocuje svoji strukturu.

Skinbooster se obvykle doporučuje v kombinaci s pleťovou terapií jako první antiaging estetické ošetření. Ve věku od 30 do 35 let se na pokožce začínají projevovat první známky stárnutí. Faktory, jako je špatná strava a nadměrné sluneční záření se již na pokožce viditelně podepisují. Mezi nejcitlivější oblasti, kde jsou Skinboostery nejúčinnější, patří obličej, krk a výstřih. Zákrok je možné absolvovat celoročně.

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

S lékařem proberete veškerá vaše očekávání od Skinboosteru a také veškeré výhody zákroku. Je velmi důležité pochopit, jakých výsledků lze zákrokem docílit a kolik sezení bude potřeba k dosažení očekávaných výsledků.

Během konzultace lékař probere zdravotní stav a individuálně zhodnotí, zda jste vhodným kandidátem pro podstoupení léčby Skinboosterem. Kontraindikace jsou zánětlivá onemocnění v oblasti aplikace, dále herpes simplex a pásový opar. Dále rovněž chronická nemocnění jako akutní ekzém apod. Klienti s těmito problémy tedy nejsou vhodní kandidáti pro léčbu Skinboosterem a lékař jim může navrhnout jiná řešení.

Kožní stimulátory včetně Skinboosteru se nejčastěji injikují do oblasti obličeje a krku, ale mohou být účinné také při aplikaci na méně běžné oblasti, jako jsou ruce a dekolt.

21ec00e4-11b1-11ee-b5c0-00505699734b.jpg
Skinbooster je možné aplikovat nejen na obličej a krk

Jak se připravit na zákrok?

Dva dny před a po absolvování zákroku nekonzumujte alkohol, neužívejte léky, jako je Aspirin a jakékoli léky, které mohou způsobit ředění krve, aby se modřiny a otoky snížily na minimum.

Samotnému zákroku předchází aplikace znecitlivujícího krému Emla, který z ošetření učiní bezbolestnou záležitost.

43a377c6-11b1-11ee-9ede-005056999513.jpg
Zákrok je bezbolestný

Jak se provádí Skinbooster?

Tato léčba se provádí ambulantně a je pro pacienta prakticky bezbolestná a minimálně invazivní.

Ošetření samotné trvá přibližně 30 minut, kdy lékař aplikuje výplň s kyselinou hyaluronovou kanylovou technikou plošně do spodních vrstev kůže celé oblasti. Vypouští z kanyly kapičky kyseliny hyaluronové v pravidelných rozestupech, aby se kůže rovnoměrně hydratovala v jejích nejhlubších vrstvách. Proto toto ošetření nazýváme hloubkovou hydratací neboli omlazením pokožky zevnitř. Zpočátku se doporučují dvě sezení v rozmezí cca dvou měsíců, u mladých žen stačí jedno sezení ročně.

5d0f4564-11b1-11ee-870e-005056999513.jpg
MUDr. Věra Terzijská

Výhody zákroku

Nespornou výhodou Skinboosteru je, že se používají se materiály na bázi kyseliny hyaluronové, která je tělu vlastní a nejsou na ně tedy alergické reakce. Mezi další výhody Skinboosteru patří hladší pokožka, redukce vrásek a jemných linek, pevnější pokožka, zářivější, pružnější a zdravěji vypadající pleť, hydratace pokožky zevnitř a snížení viditelnosti jizev po akné.

Jak probíhá zotavení po Skinboosteru?

Ošetření klienty v ničem nelimituje. Zákrok není náročný, lze jej bez obav podstoupit třeba místo oběda. Vpichy jsou skutečně tak malé, že se ztrácejí téměř ihned a procedura klienty nijak neomezuje v dalším režimu. Po zákroku může být obličej jemně oteklý, mohou být patrny mikrovpichy po kanyle, které do pár hodin vymizí. Na lehce zarůžovělou pleť je možné nanést lehký make-up.

Délka účinku hloubkové hydratace je v porovnání s ostatními metodami podobná. Pleť je po ošetření během 8-12 měsíců viditelně hydratovaná, omlazená, bez jemných vrásek, pevnější a pružnější. Délka účinku také závisí na typu pleti, stavu kůže a samozřejmě celkové životosprávě pacienta.

86811396-11b1-11ee-8c91-005056997292.jpg
Dosáhněte mladšího vzhledu

Výsledky Skinboosteru

Výsledky jsou viditelné během týdne od zahájení léčby, i když po druhém sezení jsou účinky mnohem výraznější. Účinky trvají několik měsíců (viz. výše), v závislosti na typu pokožky pacienta a rutině péče o pleť. Po této době se doporučuje provést údržbové ošetření v podobě pleťových terapií, jako jsou mezoterapie, medical microneedling, chemický peeling apod.

Většinou se doporučuje v počáteční fázi provést Skinbooster opakovaně. Intenzitou této počáteční fáze se zajistí, aby byla kyselina hyaluronová, intenzivně vstřebávána ve všech vrstvách kůže. Pouze s dostatečným množstvím kyseliny hyaluronové v tkáni, se může účinně doplnit hladina kolagenu, což zpomaluje proces stárnutí. Po počáteční fázi se doporučuje provádět léčbu každých 6-12 měsíců.

afd176d2-11b1-11ee-a575-005056999513.jpg
Dosáhněte mladšího vzhledu

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Pacient může pociťovat mírné podráždění, minimálně mohou vzniknout modřinky, které po několika dnech zmizí. Kvůli rychlejšímu hojení se doporučuje klientům užívání homeopatika Arnica montana, které urychluje vstřebávání modřinek.

Klient může okamžitě po zákroku pokračovat ve své běžné rutině, po zákroku může také okamžitě aplikovat make-up. Není nutná žádná pracovní neschopnost ani zvláštní preventivní opatření, přesto se klientům doporučuje používat správnou sluneční ochranu a náležitě zvlhčovat pokožku, aby se prodloužily účinky léčby. Po aplikaci nejsou vhodné žádné masáže obličeje.

cb33d96a-11b1-11ee-895e-00505699734b.jpg
Plastická a estetická chirurgie Poděbrady - prim. MUDr. Veliký

Časté otázky

  • Má Skinbooster trvalý efekt? Skinbooster využívá látky, které jsou biologicky odbouratelné, což znamená, že se v těle přirozeně rozkládají. Aby byl zajištěn optimální a dlouhodobý výsledek, doporučuje se opakování po cca 2 mesících, po nichž následuje udržovací ošetření jednou za 8-12 měsíců.
  • Zpomalují aktivní látky aplikované injekčně stárnutí? Injekční přípravky rozhodně mají preventivní účinek proti stárnutí. A nejen výplně na bázi kyseliny hyaluronové mají pozitivní účinky, které zpomalují proces stárnutí. Aktivní látky aplikované mezoterapií v podobě peptidů, nezasíťované kyseliny hyaluronové, kmenových buněk, antioxidantů, vitamínů atd. zvedají metabolismus kožní tkáně, pomáhají její drenáži, umí řešit počáteční vrásky, hydratují a rozjasňují pleť. To vše nabízí segment pleťových terapií.
  • V jakém věku je možné zákrok podstoupit? Vaše tělo začíná ztrácet kolagen přibližně ve věku 26 let, což je vhodný čas začít s mezoterapeutickými technikami pleťových terapií a poté pokračovat Skinboosterem. Pokud začnete léčbu včas, budete potřebovat méně aplikací, než když léčbu zahájíte v pozdních letech.
  • Je zákrok bolestivý? Skinbooster obsahuje také anestézii, postup je tedy relativně snesitelný.
Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Reklama

Také by vás mohlo zajímat...