Nová studie ukazuje vzestup v estetické chirurgii: V Čechách chodí stále více mužů...

Vy a Zvětšení prsou (Augmentace)

  1. Step 1
  2. Step 2
  3. Step 3
  4. Step 4
  5. Step 5
  6. Step 6
  7. Step 7

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jaké implantáty byste chtěla mít?

Kdy by měla operace proběhnout?

Zajímáte se o možnost financování zákroku?

Zajímáte se o pojištění pooperačních nákladů?

Autor:

Estetická chirurgie je stále na větším vzestupu. Mezinárodní společnost estetické plastické chirurgie (ISAPS) nedávno zveřejnila výsledky svého globálního estetického průzkumu, které prokázaly celkový nárůst o 5 % v chirurgických kosmetických procedurách. Jaký zákrok je nejpopulárnější v Čechách?

Kde lidé nejčastěji navštěvují plastické chirurgy?

Podle ISAPS se nejvíce ve světě na kosmetické procedury chodí v USA, Brazílii, Japonsku, Mexiku a Itálii – Tyto země tvoří 38,4 % všech kosmetických a chirurgických zákroků. Za nimi pak následuje Německo, Kolumbie a Thajsko. Celkem se ročně ve světě provede přes 10 miliónů zkrášlovacích chirurgických zákroků a přes 12 miliónů neinvazivních procedur (aplikace botoxu, výplně apod).

plastická chirurgie je stále na vzestupu
Plastická chirurgie je stále na vzestupu. Ročně se provede až 12 milionů zkrášlovacích neinvazivních procedur a 10 milionů chirurgických estetických výkonů.

Labioplastika přestává být tabu

Mezi zákroky, které mají největší nárůst oproti minulým letům je především labioplastika (redukce stydkých pysků). Nárůst je ve světě o 23 %.

Tento trend potvrzuje i český plastický chirurg MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic: "Jen za loňský rok máme u nás nárůst labioplastiky o 20 %. Dříve se o tomto problému bály ženy mluvit, natož se se svěřit do rukou lékařů. Nyní se jedná o běžný zákrok."

Vlasová mezoterapie je trendem u mužů

Kromě nárůstu labioplastiky se zvyšuje i počet mužů, kteří chodí na estetické zákroky. Zde je nejpopulárnější vlasová mezoterapie, operace očních víček a gynekomastie (zmenšení prsní žlázy). 

"I u nás je stále více mužských pacientů, přestávají se bát a ostýchat přijít na kliniku estetické medicíny. Nejčastěji si přejí operaci víček, mininvazivní omlazující zákroky a řeší i tukové nadbytky na břiše, což u mužů není kvůli jinému uložení tuku ale tak snadno operačně řešitelné jako u žen," komentuje MUDr. Roman Kufa.

Jaké jsou nejpopulárnější zákroky plastické chirurgie?

Podle ISAPC patří stále k nejoblíbenějším chirurgickým procesům na světě zvětšení prsou. Za rok se provede přes 1.6 milionů zákroků, poté následuje liposukce a operace očních víček

"U nás také patří zvětšení prsou stále k nejpopulárnějším a nejčetnějším zákrokům," upřesňuje plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer a dodává: "Dobrou zprávou je, že české ženy se začaly stále více zajímat o prevenci rakoviny prsů. Před augmentaci poprsí si většina pacientek žádá mamologické vyšetření, které není jinak před zákrokem povinné."

Zatímco v USA, Brazílii, Itálii i v České republice je nejpopulárnější zákrok zvětšení prsou, v Japonsku a dalších asijských zemích vedou operace očí a nosu. V Mexiku a Kolumbii, které jsou dalšími velmocemi plastických operací se na prvním místě drží liposukce, která podle Romana Kufy z Perfect Clinic v domácím teritoriu dávno opustila první příčky žádanosti.

Více na www.perfectclinic.cz

 

Publikováno: 30.4.2019

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní