Nová studie ukazuje vzestup v estetické chirurgii: V Čechách chodí stále více mužů...

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 8
  2. Step 9
  3. Step 10
  4. Step 11
  5. Step 12
  6. Step 13
  7. Step 14
  8. Step 15

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jak byste nejlépe označila váš stav prsou?

Kterou značku implantátů preferujete?

Kdy by měla operace proběhnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Estetická chirurgie je stále na větším vzestupu. Mezinárodní společnost estetické plastické chirurgie (ISAPS) nedávno zveřejnila výsledky svého globálního estetického průzkumu, které prokázaly celkový nárůst o 5 % v chirurgických kosmetických procedurách. Jaký zákrok je nejpopulárnější v Čechách?

Kde lidé nejčastěji navštěvují plastické chirurgy?

Podle ISAPS se nejvíce ve světě na kosmetické procedury chodí v USA, Brazílii, Japonsku, Mexiku a Itálii – Tyto země tvoří 38,4 % všech kosmetických a chirurgických zákroků. Za nimi pak následuje Německo, Kolumbie a Thajsko. Celkem se ročně ve světě provede přes 10 miliónů zkrášlovacích chirurgických zákroků a přes 12 miliónů neinvazivních procedur (aplikace botoxu, výplně apod).

plastická chirurgie je stále na vzestupu
Plastická chirurgie je stále na vzestupu. Ročně se provede až 12 milionů zkrášlovacích neinvazivních procedur a 10 milionů chirurgických estetických výkonů.

Labioplastika přestává být tabu

Mezi zákroky, které mají největší nárůst oproti minulým letům je především labioplastika (redukce stydkých pysků). Nárůst je ve světě o 23 %.

Tento trend potvrzuje i český plastický chirurg MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic: "Jen za loňský rok máme u nás nárůst labioplastiky o 20 %. Dříve se o tomto problému bály ženy mluvit, natož se se svěřit do rukou lékařů. Nyní se jedná o běžný zákrok."

Vlasová mezoterapie je trendem u mužů

Kromě nárůstu labioplastiky se zvyšuje i počet mužů, kteří chodí na estetické zákroky. Zde je nejpopulárnější vlasová mezoterapie, operace očních víček a gynekomastie (zmenšení prsní žlázy). 

"I u nás je stále více mužských pacientů, přestávají se bát a ostýchat přijít na kliniku estetické medicíny. Nejčastěji si přejí operaci víček, mininvazivní omlazující zákroky a řeší i tukové nadbytky na břiše, což u mužů není kvůli jinému uložení tuku ale tak snadno operačně řešitelné jako u žen," komentuje MUDr. Roman Kufa.

Jaké jsou nejpopulárnější zákroky plastické chirurgie?

Podle ISAPC patří stále k nejoblíbenějším chirurgickým procesům na světě zvětšení prsou. Za rok se provede přes 1.6 milionů zákroků, poté následuje liposukce a operace očních víček

"U nás také patří zvětšení prsou stále k nejpopulárnějším a nejčetnějším zákrokům," upřesňuje plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer a dodává: "Dobrou zprávou je, že české ženy se začaly stále více zajímat o prevenci rakoviny prsů. Před augmentaci poprsí si většina pacientek žádá mamologické vyšetření, které není jinak před zákrokem povinné."

Zatímco v USA, Brazílii, Itálii i v České republice je nejpopulárnější zákrok zvětšení prsou, v Japonsku a dalších asijských zemích vedou operace očí a nosu. V Mexiku a Kolumbii, které jsou dalšími velmocemi plastických operací se na prvním místě drží liposukce, která podle Romana Kufy z Perfect Clinic v domácím teritoriu dávno opustila první příčky žádanosti.

Více na www.perfectclinic.cz

 

Publikováno: 30.4.2019

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní