Trápí vás pigmentové skvrny? Řešením je laserové odstranění

Autor:

Pigmentové skvrny negativně ovlivňují vzhled naší pokožky, proto vyhledáváme způsoby, jak se jich co nejefektivněji zbavit. Jejich výskyt lze sledovat nejvíce na rukou, v dekoltu i na obličeji.

Jaké jsou příčiny vzniku pigmentových skvrn?

V důsledku přirozených procesů stárnutí kůže a působení slunečního záření dochází ke změnám produkce pigmentu. Na vzniku pigmentace se může podílet perorální antikoncepce a těhotenství, nadměrné slunění, použití nevhodné kosmetiky. Příčinou vzniku pigmentace mohou být rovněž poruchy jater apod.

Zbavit se nežádoucích projevů pro zlepšení vzhledu a sjednocení pokožky lze několika způsoby...

Efektivní ošetření laserem Synchro Q-S4

Působením laserových paprsků dochází selektivně (v přesně určeném místě) k absorpci melaninu, aniž by byla poškozena okolní tkáň. Samotné ošetření trvá přibližně 15–20 minut dle rozsahu. V případě potřeby je nutné cca po 4 týdnech laserový zákrok zopakovat. Je nutné se min. měsíc vyhýbat přímému slunečnímu záření a používat kvalitní ochranné krémy s vysokým UV faktorem (SPF 50+).

Laserová léčba CO2 laserem

CO2 laser působí jako odpařovač – dokáže eliminovat všechny změny na kůži, ať už jde o pigmentace, vrásky, jizvičky. Během působení laserových paprsků dochází k mikroskopickému rozrušení tkáně a následně se odumřelá tkáň odpaří.

shutterstock 138773069 1

Odstranění pigmentace fototerapií (IPL – intenzivní pulsní světlo)

Hlavním principem fototerapeutické léčby pigmentací je fototermolýza, při níž dochází světelným působením k absorpci melaninu (pigmentu). Metoda fototerapie umožňuje regulaci intenzity a hloubky průniku světelných vln, dobu působení i interval impulsů, aniž by docházelo k porušení okolní tkáně. Již po jednom ošetření lze pozorovat účinek, počet zákroků závisí na hloubce uložení pigmentu i jeho stáří. Po ošetření pigment ztmavne, což je následek správné léčby. Je třeba pokožku promašťovat, např. vazelínou nebo mastí s hojivými účinky, chránit pokožku před působením slunečních paprsků ochrannými krémy. Definitivní efekt je vidět cca po 2 týdnech. Doporučený počet ošetření je 1–3 a jsou vhodná hlavně pro odstraňování pigmentací na obličeji, v dekoltu a na hřbetech rukou.

Nebojte se zeptat

Vždy je důležitá konzultace, aby se vyloučily možné komplikace. V některých případech, kdy pohledově je pigmentační skvrna podezřelá, se ošetření kvůli správné diagnóze provádí na dermatoskopu.

Zákroky k odstranění pigmentací lze provádět nejlépe v zimním období, aby se eliminovalo působení nežádoucích slunečních paprsků na kůži, a nelze je provádět na opálené pokožce.

Všechny vaše dotazy rádi zodpovíme při osobním setkání na klinice Altos – můžete se objednat na nezávaznou konzultaci v ordinačních hodinách kliniky: pondělí až pátek 9–19 hodin.

Publikováno: 8.11.2016

Diskuze k tématu

Odstranění pigmentových skvrn - Novinky

Typy pigmentových skvrn

MUDr. Kateřina Adamcová

Pigmentové skvrny mají několik typů. Podle toho se také určuje, jak pigmentové skvrny odstranit. V článku se také dozvíte, proč...

Související recenze a zkušenosti

Fotona laser na pigment

Spokojený/á     

Děkuji za velice milé a příjemné chování paní doktorky i sestry a za podrobné informování o postupu a potřeby následného ošetřování.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní