Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vše o liposukci Venušina pahorku

Vše o liposukci Venušina pahorku
Vystudovala jsem českou filologii pro editory. Věnuji se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímám se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Vytvořeno: 3. 7. 2023 · Aktualizováno: 3. 7. 2023
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Co je to liposukce Venušina pahorku?

Liposukce Venušina pahorku je zákrok redukující tuk v této oblasti, který trápí některé ženy, a to jelikož způsobuje nehezké vydutí. Vzniklá vyvýšenína pak může způsobovat stud při nošení plavek či úzkých kalhot a obecně může mít za následek nízké sebevědomí dotyčné ženy. Za použití metody liposukce je však tato tuková tkáň efektivně odstraněna a pacientka se může cítit atraktivněji a sebevědoměji.

Liposukce intimních partií

Venušin pahorek neboli hrma je oblast nacházející se nad vulvou, která navazuje na stydké pysky. Tato část těla je obecně výraznější u žen lze ji jen obtížně modelovat pomocí obvyklých metod, jako je zdravá strava a cvičení. Pokud byste rádi zredukovali tukovou tkáň v oblasti Venušina pahorku a získali tak větší sebevědomí ve svém každodenním nebo intimním životě, liposukce intimních partií pro vás může být tou správnou volbou.

Podle Londýnského Lipo Institutu existuje mnoho příčin zvětšení nebo ochabnutí v oblasti Venušina pahorku. Patří mezi ně:

 • Hubnutí
 • Přibývání na váze
 • Těhotenství
 • Operace v oblasti břicha
 • Císařský řez
 • Genetické predispozice
 • Stárnutí
149afba4-09fd-11ee-85bc-005056999513.jpg

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na liposukci Venušina pahorku?

Institut dále zmiňuje, že vhodnými kandidátem na tento zákrok je pacient, který má zvětšenou oblast Venušina pahorku, trpí ochablou kůží či poklesem této části těla.

Dalšími předpoklady kandidáta jsou dobré fyzické i mentální zdraví, dobrá elasticita pokožky a především realistická očekávání ohledně dosažených výsledků touto metodou.

Klinika Primed uvádí, že liposukci Venušina pahorku nelze provést v případě, že vyvýšeninu netvoří tuk, ale kost, což je často případ žen, u nichž proběhla markantní a rychlá redukce váhy.

52fc54ce-09fd-11ee-bf78-005056999513.jpg

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Na první schůzce se svým specialistou budete konzultovat váš konkrétní problém, očekávané výsledky a lékař též zhodnotí, zda je pro vás liposukce tou nejvhodnější metodou.

Perfect Clinic uvádí, že z důvodu zachování rovnoměrnosti výsledku vám lékař může doporučit nejen liposukci samotné hrmy, ale též přilehlých oblastí Venušina pahorku.

7cb83562-09fd-11ee-8d97-005056999513.jpg

Jak se připravit na zákrok?

Liposukce hrmy může být provedena jak v místní, tak celkové anestezii. V případě zákroku v celkové anestezii je nutné dostavit se na předoperační vyšetření, a dále 6 hodin před zákrokem nejíst ani nepít. V neposlední řadě je před zákrokem nutná depilace v oblasti.

Podle kliniky Primed je předpokladem k provedení zákroku především dobrý zdravotní stav, pacientka by neměla být nachlazená, ani mít například opar, onemocnění by totiž mohlo vést k nechtěným pooperačním komplikacím.

bba91ec6-09fd-11ee-b23e-005056999513.jpg

Jak se provádí liposukce Venušina pahorku?

Liposukce Venušina pahorku se provádí buď samostatně nebo na mnoha klinikách též současně s liposukcí břicha. Jak je již zmíněno výše, jedná se o zákrok v lokální či celkové anestezii, kdy vzhledem k malé ošetřované oblasti hrmy dochází k nutnosti kratší doby rekonvalescence u pacienta.

V rámci zákroku se do oblasti zavedou tenké kanyly, kterými specialista zručně odstraní přebytečný tuk. K opětovnému tvoření tukových buněk následně nedochází, výsledky zákroku jsou trvalé. Tukové buňky, které zde po liposukci v oblasti zůstaly, se mohou pouze při zvýšení tělesné hmotnosti zvětšit

e7172382-09fd-11ee-bdfd-00505699734b.jpg

Výhody zákroku

Mezi výhody liposukce intimních partií patří především:

 • Nenáročná rekonvalescence
 • Trvalé odstranění tukových buněk
 • Vyšší sebevědomí a zlepšení intimního života
 • Možnost spojení s liposukcí břicha
 • Malé riziko komplikací

Jak probíhá zotavení po liposukci Venušina pahorku?

Při lokální anestezii může pacientka po zákroku odejít hned domů. V případě celkové anestezie stráví ve zvoleném zdravotnickém zařízení ještě 1-2 dny. V průběhu vaší rekonvalescence budete po určitou dobu nosit elastické spodní prádlo za účelem správného hojení.

Podle Centre for Surgery je vznik modřin a otoku v oblasti normální, spolu s mírnou bolestí nebo pocitem nepohodlí. Pokud v oblasti pocítíte silnou bolest nebo extrémní necitlivost, doporučuje se co nejdříve kontaktovat lékaře.

Návrat ke každodenním činnostem je možný po zhruba týdnu po zákroku. Na bolest a pocit nepohodlí je možné používat vhodné léky, které vám předepíše váš lékař. Otok by měl z velké části zmizet do tří až čtyř týdnů po liposukci.

ccd8ed6a-09fe-11ee-8010-005056999513.jpg

Doba rekonvalescence

Doba rekonvalescence záleží na rozsahu provedeného zákroku. V případě, že jste podstoupila pouze zákrok liposukce Venušina pahorku, do běžného života se budete moci vrátit již za pár dní.

Pokud se ale jedná o rozsáhlejší zákrok spojený s liposukcí některé další části vašeho těla, může být doba rekonvalescence až v řádu několika týdnů. Řada pacientek podstupuje i další zákroky, mezi které patří například laserová liposukce SlimLipo, která se využívá především na boky, vnitřní stehna, podbradek či bříško (dosažení plochého a pevného bříška umožňuje také abdominoplastika).

fab44356-09fe-11ee-ab73-005056997292.jpg

Výsledky zákroku

Liposukce Venušina pahorku je efektivní metoda odsátí tuku z této části těla, kterou si ženy po obvykle velmi chválí a její výhodou je především fakt, že tuk se již v oblasti hrmy v budoucnu hromadit nebude.

Důležité je však dodržování určitých pooperačních návyků, mezi které patří dodržování správné životosprávy, jelikož objem tukových buněk, které zde po zákroku zůstanou, se zvětšit může.

1a12c6dc-09ff-11ee-a957-00505699734b.jpg

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Podle Primed Clinic se jedná o velmi bezpečný a šetrný zákrok, který nepředstavuje velké riziko vzniku komplikací. Mezi hlavní vedlejší účinky patří vznik modřinek v oblasti, připadně infekce, což je však velmi ojedinělé.

Časté otázky

 • Bude zákrok bolet? V případě lokální anestezie pacient cítí pouze mírný tlak, pokud je použita anestezie celková, nepocítíte logicky vůbec nic. Bolest se může objevit až po zákroku.
 • Budu mít jizvy? Obvykle jsou místa zavedení kanyly malá, a proto se snadno hojí bez použití stehů. Riziko vzniku jizev však závisí na typu vaší pokožky.
 • Mohu podstoupit liposukci Venušina pahorku společně s jiným zákrokem? Ano, pacienti se obvykle rozhodnou pro kombinaci s liposukcí jiných částí těla, například břicha.
 • Jak dlouho nebudu moct sportovat? Provozování fyzické aktivity byste si měli odepřít minimálně týden po zákroku.

Zdroje

Centre for Surgery. 2020. Mons Pubis Liposuction. [online] Available at: [Accessed 5 September 2020].

London Lipo Institute. 2018. WHAT IS MONS PUBIS LIPOSUCTION?. [online] Available at: [Accessed 5 September 2020].

MEDICOM Clinic. 2020. Liposukce venušina pahorku. [online] Available at: [Accessed 5 September 2020].

Perfect Clinic. 2019. Liposukce Venušina pahorku. [online] Available at: [Accessed 5 September 2020].

PRIMED CLINIC. 2020. Liposukce Venušina pahorku. [online] Available at: [Accessed 5 September 2020].

Praha, Praha (kraj)
Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.