SlimLipo – liposukce vysoce účinná a přitom bez komplikací

Liposukce již nemusí být bolestivou záležitostí, ze které se pacient dlouhodobě zotavuje a potýká s komplikacemi v podobě infekcí, nepravidelností kůže či dokonce kožních nekróz. Americká společnost Palomar Medical přišla na trh s přístrojem SlimLipo a jeho unikátní technologií tzv. laserem asistovanou liposukcí, která umožňuje provádět úpravu tvarů těla a zpevňování kůže s minimálním množstvím tvarových deformací, menšími řezy, podlitinami či krvácením, a přitom vysoce účinně. Nejenom proto byl SlimLipo jako první přístroj pro laserem asistovanou liposukci na světě schválený americkým úřadem pro kontrolu a účinnost lékařských přístrojů – FDA.

Co tedy stojí za takovými vlastnostmi?

Především technologie SlimLipo využívá tenké, pouze 1,5mm široké kanyly, které se snaží co nejméně narušit podkoží a tím minimalizovat pooperační bolestivost. Oproti tomu tradiční liposukce využívá 4mm a více široké kovové odsávací kanyly, které jsou tak poměrně velké a podkoží narušují až příliš - zjednodušené řečeno rozbíjí vše, co jim stojí v cestě. Díky tomu dochází k nechtěnému poranění okolních tkání, cév a nervů, což má za následek výraznou pooperační bolestivost, dlouhodobé otoky a podlitiny. Dokonce dle srovnávacích studií má SlimLipo až o 88% méně pooperačních komplikací a o 79% méně vedlejších účinků ve srovnání s tradičními metodami liposukce.

Laser SlimLipo má navíc 3 nepřekonatelné atributy a z toho vyplývající benefity jak pro pacienta, tak pro lékaře.

Prvním z nich je optimalizovaná vlnová délka 924/975nm. Vlnová délka 924nm má maximální absorpci v tuku. Jiné lasery používají vlnové délky s vysokou absorpcí ve vodě a jsou tudíž 2-3x pomalejší. Doba zákroku s laserem SlimLipo se tak zkracuje pro lékaře a tedy i pro pacienta.

SlimLipo paže před a po
Paže před zákrokem a po zákroku

SlimLipo používá rovněž vlnovou délku 975nm, která dokáže stimulovat pojivové tkáně tzv.: fibrózní vlákna a stimulovat novotvorbu kolagenu, čímž dochází k výraznému stažení kůže a hladší pokožce. Díky této metodě se v mnohých případech dá předejít složitým a náročným chirurgickým zákrokům jako je abdominoplastika či brachioplastika, které by byly potřeba provést při velkém kožním převisu.

Dalším atributem je využití tzv.: kontinuální vlny. Při zákroku tak není třeba využívat vysokých teplot jako u konkurenčních laserů, čímž nedochází k popáleninám a je proto výrazně bezpečnější. Nenáročnost na vysoké teploty je rovněž důsledkem speciálního tvaru hrotu umožňující jednodušší průnik světla do tkaniva.

SlimLipo břicho a stehna před a 5 dnů po a 2 týdny po
Břicho a stehna před zákrokem, 5 dnů po a 2 týdny po operaci

Obecně lze tedy říci, že SlimLipo nabízí minimální invazivní řešení úpravy tělesných tvarů, bezpečně „taví" tuk, je méně bolestivý a přináší trvalé estetické výsledky, a přitom se po zákroku můžete vrátit do práce a k obvyklé každodenní činnosti již během jednoho nebo dvou dnů. Proč tedy takovou technologii nevyužijete i Vy?

Aktualizováno: 25.11.2011

Diskuze k tématu

Doktor ve Vašem okolí   

Zákroky, na které se chystají ostatní