Zeštíhlení bez skalpelu? Neinvazivní metoda liposukce, která funguje

Autor: Wildová

Trápí vás špíčky na břiše, stehnech nebo tzv. "madla lásky"? Máte celulitidu? Tyto všechny problémy řeší ženy dnes a denně. Pouze malá část z nich se rozhodne a jde na liposukci. Jak se zbavit problémových partií bezbolestně? A fungují neinvazivní metody vůbec? Tyto a další otázky jsme řešili s Petra Clinic.

dejdar

Pacientky jsou zmatené ze všech možných přístrojů a názvů výkonů. Lze jednoduše říct, jaké jsou neinvazivní metody liposukce a které opravdu fungují?

Neinvazivní nebo také bezbolestné metody liposukce, můžeme rozdělit do dvou kategorií. Metody na bázi radiofrekvenčních vln a zmražení tukových buněk neboli kryolipolýza. Kategorií je samozřejmě vice, ale radiofrekvenční vlny a zmražení jsou ty, které opravdu fungují u každého pacienta.

Dá se specifikovat, která metoda je vhodná a konkrétně na jaký problém? Například, kterou metodu použít na snížení objemu? Co funguje na celulitidu?

Každý člověk je jiný a každé lidské tělo funguje trochu jinak. Proto je vhodné přijít vždy nejprve na konzultaci, kde si terapeutka klienta prohlédne, vyhodnotí složení těla a kterou z metod je vhodné použít. To se týká jak bezbolestné liposukce, tak odstranění celulitidy – celulitida má několik stupňů a na každý stupeň je vhodné použít jiné ošetření či kombinaci ošetření.

predpo2 Fungují neinvazivní metody liposukce hned při prvním sezení? Nebo se musí vícekrát opakovat?

Opět záleží na každém člověku. Všechny metody pomohou už po prvním sezení. Některým klientům stačí jedno sezení a jsou zcela spokojeni, jiní chtějí využít sezení vícekrát a tedy efekt znásobit. Některá těla tuk odvedou rychleji a stačí jim úbytek méně centimetrů a jiná potřebují více opakování, aby šlo dolů také více centimentrů.

O kolik se sníží objem po jednom sezení?

U některých klientů je efekt opravdu skvělý. Po jednom sezení mohou ztratit i několik centimetrů na objemu.

Je srovnatelný efekt u neinzvazivní liposukce jako u liposukce klasické?

U obou procedur je efekt ztráty tukové vrstvy. Hlavní klad neinvazivní liposukce je jednoduše v tom, že je neinvazivní. Žádné řezání, bolest, anestezie a pooperační stavy. Jen příjmená procedura s efektním výsledkem. Navíc u bezbolestné liposukce nehrozí vytahané břicho, jizvy a také nárust tukové vrstvy v jiné oblasti.

Řeší neinvazivní liposukce nadváhu, například při více opakováních? A má smysl na zákrok chodit, když jsem v hubnoucím procesu?

Bezbolestná neinvazivní liposukce je skvělý pomocník při hubnutí a nadváze. Právě v hubnoucím procesu se osvědčuje jako ideální. Úbytek váhy je mnohem větší, než bez ošetření, a tím pádem klient je výrazně motivovanější a spokojenější.

Musí se po neinvazivní liposukci také nosit elastické spodní prádlo jako po liposukci klasické?

Po neinvazivní liposukci nemusíte dodržovat žádná speciální opatření. Doporučuje se více pít, aby se podpořila látková výměna, ale žádné prádlo či jiná omezení nejsou třeba.

DSC 4805

Jak probíhá rekonvalescence po nechirurgické liposukci?

Žádná rekonvalescence není nutná. Po ošetření odcházíte ihned domů či do zaměstnání. Nikdo nic nepozná – včetně vás. Můžete cvičit, jít spát, prostě cokoli. Nic vás nebolí, neomezuje.

Aktualizováno: 21.10.2016

Zákroky, na které se chystají ostatní