Laserová rejuvenace vaginy: FemLase

Autor:

Přirozeně s věkem stárne i nejintimnější ženská partie úplně stejně, jako jakákoli jiná oblast na těle. Současně vlivem řady hormonálních změn, např. v těhotenství, po porodu nebo po menopauze, dochází v pochvě k úbytku kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové – látek tělu vlastních, zodpovědných za vitalitu, pružnost i hydrataci i v poševním prostředí.

Laserové ošetření intimní ženské partie - FemLase

Jde o rychlý a šetrný ambulantní zákrok, u kterého nebyly prokázány žádné nežádoucí účinky. Ošetření se provádí frakčním CO2 laserem s unikátní hlavicí určenou pro vaginální zákroky. Jde o laserový přístroj s celosvětově uznávanou americkou certifikací FDA (= Food And Drug Administration), která svědčí o jeho maximální bezpečnosti a efektivitě.

Ošetření FemLase je vhodné zejména pro:

  • efektivní omlazení a remodelaci pochvy
  • zlepšení kvality partnerského sexuálního života
  • odstranění různých druhů vaginálních potíží (pálení, svědění, nedostatečná lubrikace)
  • řešení potíží u žen po porodu a v menopauze (pokles dělohy, stresová inkontinence)

Ošetření přináší efektivní úlevu od řady intimních potíží a vrací ženám zdravé sebevědomí.

Estetický i zdravotní přínos ošetření

Účinkem laseru dochází ve vaginálním prostředí k novotvorbě kolagenu, elastinu i kyseliny hyaluronové, čímž dochází k účinné rejuvenaci (= omlazení) a současně i remodelaci (= zúžení) pochvy. Ošetření má příznivý vliv i na vyrovnání zdravé hladiny pH v pochvě.

Kromě rejuvenace a remodelace vaginálního prostředí má zákrok FemLase ale i řadu dalších pozitivních účinků. Jedním z nich je např. odstranění problémů plynoucích z nedostatečné lubrikace ve vaginálním prostředí. Obnovenou tvorbou kyseliny hyaluronové se obnoví a navýší přirozená tvorba poševního sekretu a díky tomu ustávají nepříjemné pocity, jako pálení a svědění v pochvě nebo bolestivost při pohlavním styku. Celkově se tedy pohlavní styk stává pro oba partnery opět mnohem příjemnějším a lze při něm dosáhnout krásnějších a plnohodnotnějších prožitků.

Nelze opomenout ani ryze zdravotní benefity tohoto laserového ošetření. Jak už bylo zmíněno na začátku, FemLase ozdravuje poševní prostředí tím, že vyrovnává hladinu pH, čímž posiluje imunitu v pochvě. Po ošetření se proto stávají minulostí také opakované záněty pochvy a močového měchýře. FemLase navíc pomáhá i při poklesu dělohy po porodu a především ženám po menopauze a maminkám po porodu přirozenou cestou přináší úlevu také od tzv. stresové inkontinence – od nechtěných lehkých až středních úniků moči při smíchu, zakašlání, kýchnutí nebo námaze, např. při sportu.

FemLase tedy celkově zvyšuje komfort běžného života žen, dovede jim navrátit jejich ztracenou sebedůvěru.

Fotolia 110527193 Subscription Monthly M

Co zákroku předchází

Před ošetřením FemLase je nutné podstoupit cytologické vyšetření na gynekologii, aby se u žen preventivně vyloučila gynekologicko-onkologická onemocnění. Dále tomuto ošetření předchází preventivní konzultace a prohlídka urologa, který bude zákrok FemLase následně provádět. Vzhledem k tomu, že se při FemLase ošetřuje poševní prostředí, ženy by zákrok neměly podstupovat v době menstruace. Za další kontraindikaci lze samozřejmě považovat i těhotenství.

Přístroj určený k ošetření

Výhodou zákroku FemLase je jeho ambulantní provedení a fakt, že po něm dosud nebyly prokázány žádné nežádoucí účinky. Ošetření se provádí frakčním CO2 laserem s unikátní hlavicí určenou pro vaginální zákroky. Pokud jde navíc o důvěryhodnost tohoto laserového přístroje, je na nejvyšší možné úrovni. Přístroj získal celosvětově uznávanou americkou certifikaci FDA (= Food And Drug Administration), která svědčí o jeho maximální bezpečnosti a efektivitě.

Průběh laserového ošetření FemLase

Před začátkem samotného ošetření vám lékař/urolog nejprve vysuší poševní prostředí mulovým tamponkem a následně do pochvy zavede hlavici laserového přístroje. V pochvě pak urolog ošetřuje centimetr po centimetru každičké místo, a to pomalým rotačním pohybem, přičemž postupuje vždy od nejhlubšího místa ošetření směrem ven z pochvy, tedy od děložního čípku až k poševnímu vchodu. Celé ošetření trvá pouhých 15 až 20 minut.

První dny po ošetření

Po zákroku FemLase ženy nečeká téměř žádná rekonvalescence. První 4 dny mohou pacientky pouze velmi mírně krvácet, proto se jim po tuto dobu tzv. špinění v rámci prevence zanesení infekce nedoporučuje pohlavní styk, návštěva sauny a bazénů. Pro co nejrychlejší zotavení poševního prostředí lze doporučit zavádění poševních čípků s kyselinou hyaluronovou.

Kdy se dostaví efekt a jak dlouho vydrží

Omlazení vagíny, její zúžení i úleva od bezpočtu vaginálních potíží přichází již po jednom laserovém ošetření FemLase, a to přibližně po 6 týdnech po provedení výkonu. Pro maximální spokojenost s výsledkem ošetření a také kvůli prodloužení trvání efektu zákroku doporučujeme i druhé ošetření, cca po 4-6 týdnech od prvního ošetření.

Cena laserového ošetření FemLase

Na naší klinice MEDICOM Clinic omlazení intimních partií FemLase stojí 15.000 Kč (cena za 2 po sobě jdoucí ošetření). Výkonu předchází konzultace s lékařem, zpoplatněná částku 500Kč (která se následně odečítá z ceny zákroku).

Publikováno: 17.7.2017

Laserová rejuvenace vagíny - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Peťa 23.11.2018
Spokojený/á

Trochu jsem se bála, ale po konzultaci u MUDr. Rozprávky jsem do toho nakonec šla a jsem hrozne rada! Doktor byl moc milý, všechno mi vysvětlil a zákrok trval chvíli... Bylo to bezbolestné a já už se nemusím trápit... Dě... Více 

1 Like   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní