Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Radiofrekvenční ablace křečových žil

Stojí to za to
88 %
Stojí to za to
Na základě 15 příběhů
Průměrná cena
18.798 Kč
Průměrná cena
Podle 20 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1 den klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to radiofrekvenční ablace křečových žil?

Radiofrekvenční ablace křečových žil je moderní miniinvazívní metoda odstranění křečových žil, při níž se do žíly zavádí radiofrekvenční katetr. Postižená žíla se z těla neodstraňuje (nevytrhává), ale pouze se tepelně poškodí a během několika týdnů se vstřebá. Hlavní výhoda tohoto typu ošetření spočívá v podstatně kratší rekonvalescenci – pokud se provede správně a u vhodného pacienta, je rekonvalescence cca jeden týden.

Indikace odstranění varixů radiofrekvenční ablací

Indikace odstranění varixů radiofrekvenční ablací

Zákrok podstupují ženy i muži

Operace je vhodná pro pacienty s kmenovou nedostatečností hlavních povrchových žil (velké nebo malé safény) ve všech pokročilejších stádiích chronického žilního onemocnění.

Věková hranice

V rámci zákroku máme pacienty z celého věkového spektra, od dvacetiletých až po pacienty po osmdesátce. Každopádně mírně převažují ženy mezi 40 až 50 let věku.

Odstranění varixů je skutečně častější u žen. I když podle posledních studií není tato převaha tak výrazná, jak se původně myslelo. Vliv mají především ženské hormony a počet těhotenství.

Diagnóza

Základem je kvalitní duplexní ultrazvukové vyšetření povrchových a hlubokých žil, na základě kterého můžeme pacienta k zákroku indikovat.

Vhodná doba ošetření

Kvůli lepšímu hojení a příjemnějšímu nošení kompresních punčoch je výhodnější operovat v chladnějších měsících, ale nitrožilní výkony se dají dělat celoročně.

Ošetřované partie

Metoda radiofrekvenční ablace je určená pouze k ošetření kmenových povrchových žil.

U nitrožilních výkonů lze určitě provést operaci na obou končetinách při jednom výkonu, u klasické operace varixů bych byl opatrnější a spíše bych výkon rozdělil do dvou výkonů.

Prevence vzniku varixů

Prevence vzniku varixů

Genetika stojí za vznikem křečových žil

Prevence vzniku až tak neexistuje. Je to z velké části geneticky podmíněná celoživotní choroba. Jsou doporučovány běžná režimová opatření:

  • dostatek fyzické aktivity
  • pestrá strava s dostatkem vlákniny a bioflavonoidů (např. pohanka, bobuloviny a další)
  • sprchování končetin vlažnou vodou
  • vyvarovat se dlouhodobému sezení nebo stání, atd.
"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře