Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění křečových žil: Lepení žil systémem VenaSeal

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 7 příběhů
Průměrná cena
54.166 Kč
Průměrná cena
Podle 11 odborníků
 • Lokální anestezie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • Nevyžaduje klidový režim
 • Okamžitý efekt
 • Dočasné výsledky

Co je to lepení žil systémem VenaSeal?

Pokud vás trápí varixy, podstoupit můžete lepení žil systémem VenaSeal. Pod kontrolou ultrazvuku se zavede do žíly katetr, kterým se aplikuje speciální biologické lepidlo. Dojde tak k slepení žíly, a ta po několika týdnech zaniká. Metoda se provádí prakticky bez anestezie, pouze s umrtvením místa vpichu. Následně není nutné nosit kompresní punčochy.

Co to je žilní lepidlo?

Pacientka (53 let) - pokročilý stav těžké žilní hypertenze

Pacientka (53 let) - pokročilý stav těžké žilní hypertenze. Vzhledem ke konstituci bez možnosti chirurgického výkonu a bez možnosti nošení komprese. Stav řešen aplikací lepidla VenaSeal - po výkonu se situace zcela normalizovala, vzhled se výrazně zlepšil a došlo ke zhojení vředu. Lepidlo VenaSeal je náhrada klasické operace, bez bolesti a bez nutnosti nošení kompresivních punčoch. (foto: archiv MUDr. Radek Vyšohlíd)

Na trhu je několik preparátů žilního lepidla. Jedná se vždy o kyanoakrylátový polymer, který se pomocí silikonizovaného, či teflonového katetru aplikuje do kmenové žíly povrchního žilního systému s cílem jejího trvalého uzavření. V ČR jsou aktuálně dostupná 3 lepidla.

Všechny jsou akrylátové polymery a jedná se o kapaliny o vyšší viskozitě. Rozdíly jsou:

 • ve viskozitě
 • technice použití
 • výsledné pevnosti a tuhosti polymeru

Rozdíly jsou též v důrazu na školení a poskytování oprávnění k ošetření pacientů ze strany firem a distribučních společností.

Aktuálně jsou v ČR k dispozici tato žilní lepidla:

 • VenaSeal Medtronic (Irsko, USA)
 • VariClose Biolas (Turecko)
 • VenaBlock Invamed (Turecko)

Metoda lepení žil je relativně velmi mladá. Svoje počátky datuje do počátku druhé dekády 21. století.

Pro koho je odstranění křečových žil pomocí žilního lepidla vhodné

Pro koho je odstranění křečových žil pomocí žilního lepidla vhodné

VenaSeal

Ošetření žilním lepidlem je vhodné pro široké spektrum pacientů s kmenovou žilní nedostatečností. Hlavním kritériem je přítomnost kmenové nedostatečnosti neboli insuficience velké, či malé safeny.

Dle stupně postižení se může jednat o pacienty s 2.-6. stupněm postižení, tedy o pacienty s kmenovými varixy, subjektivními potížemi (bolesti, křeče, pocit těžkých nohou), s otokem, zánětem, a dokonce i bércovým vředem.

Vzhledem k bezpečnosti ošetření je možné provést zákrok i u pacientů, kteří by jiný výkon nemohli ze zdravotních důvodů podstoupit. Jedná se o pacienty s kardiorespiračním onemocněním, či poruchou krve, u kterých by například klasická operace nepřicházela v úvahu. U starších a obtížně mobilních pacientů je to například nelehké navlékání kompresivních punčoch, které u použití lepidla odpadá a poukazuje na jasnou výhodu lepení žil.

Těhotenství a kojení není jasnou kontraindikací k výkonu, nicméně je doporučeno výkon neprovádět vzhledem k minimálnímu množství dat. Jednoznačně doporučujeme výkon v průběhu menstruace neprovádět.

Vzhledem k absenci komprese po zákroku a nízké zátěži lze výkon provádět po celý rok.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře