Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Akutní léčba akné

Johana343222
Johana343222
15. 2. 2016 · Poslední odpověď: 24. 2. 2016

Dobrý den,

píši Vám s velikou prosbou s dotazem o pomoc při mé léčbě akné. Už jsem na pokraji sil a vážně nevím co dál, protože jsem již vyzkoušela všechno a když říkám všechno myslím tím opravdu všechno... Akné mě trápí zhruba od 13 let teď je mi 16 a asi dva roky je mé akné opravdu akutní... Mám za sebou odzkoušeno Zineryt, Eclarann, Differine gel, Skinoren, Duac gel z antibiotické léčby Doxybene,..Poslední šanci vkládala kožní lékařka do přípravku Acnatack, bohužel bez výsledků ani po dvou měsíčním použivání nedošlo ke zlepšení...Tahle léčba se ruzně opakuje a promílá již tři roky, občas nastane malé zlepšení, ale vážně nic výrazného..Paní doktorkou bylo sděleno, že v podstatě není už jiná cesta kam se pro zlepšení tohoto stavu vydat...Jediná možnost antikoncepce- kterou jsem prozatím odmítla. Po konzultaci s gynekoložkou mi bylo doporučeno nezačínat s antikoncepcí z důvodu nepravidelné menstruace, a pokud se do pár měsicu cyklus sám neupraví, nasadit gestageny. V Květnu budu mít 17 let. Moc prosím o pomoc a Vaše názory, jelikož už jsem z toho zoufalá a díky obličeji nejsem v dobrém psychickém stavu.

Děkuju za Vaše názory

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den Johano,

jak již bylo řečeno od ostatních kolegů, jedná se o hormonální onemocnění. Naše klinika Vám může v tomto případě nabídnout konzultaci s dermatology, včetně následných ošetření laserem a přípravků na domácí péči. Jako další vhodný krok je návštěva gynekologa, který Vám s tímto problémem také může pomoci díky nasazení vhodné antikoncepce.

Nebojte se nám ozvat. Přejeme pěkný zbytek dne
SynCare - doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc.
Žádné recenze
Brno . 16. 2. 2016
Dobrý den, dle popisu je primární příčinou u vás tzv. folikulární hyperkeratóza. V praxi se to projevuje tak, že nastává pravidelné postupné ,,ucpání" vývodu mazová žlázy v důsledku poruchy rohovění. Maz dráždí okolní tkáň a současně je bohatým zdroje výživy pro některé bakterie. Ty se pomnoží a vznikne vlastní zánět typický pro akné. Tvorba mazu je řízena hormonálně, proto bych znovu zvážila návštěvu u gynekoložky, abyste se pokusily najít řešení. Jsou antikoncepce přímo určené na léčbu akné s tzv. antiandrogeny. Případně je možná konzultace s dermatologem, zda by bylo možné uvažovat i o podání per orálních retinoidů, i když jste velmi mladá.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 16. 2. 2016
Hezký den,
jedná se o hormonální onemocnění a bez "srovnání hladiny hormonů" k vyléčení nedojde. Asi nejúčinnější na takto složité případy je fototerapie lasery, domáí terapie modrým laserem a speciální péče o pleť. Můžete k nám zajet na konzultaci a můžeme to zkusit.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Léčba akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 10. 2020
Léčba akné
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2021
Jizvy po akné
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 1. 2018
Laserová léčba akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 2. 2021
Léčba akné
1 odpověď, nejnovější odpověď: 18. 2. 2020
Léčba akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 11. 2020
Léčba akné
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 8. 2019
Léčba akné
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 4. 2019
Léčba akné
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 12. 2016
Léčba akné
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 3. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi