Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kolik let vydrží modelace prsou?

FAQ
FAQ
3. 7. 2014 · Poslední odpověď: 8. 6. 2016

Jak dlouho přetrvá efekt modelace prsou?

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Plzeň . 25. 4. 2016
Nejlepší odpověď
To se, bohužel, nedá přesně stanovit. Po čase prsa mohou opět poklesnout, nicméně již ne v takové míře, jako před modelací. Většinou povolí dolní poloviny prsů a mohou s opět zpevnit, zákrok již nemusí být v takovém rozsahu a s přesazením dvorce. Za jak dlouho dobu takový stav nastane, záleží na genet. dispozicích, kvalitě kůže, žlázy atd. U někoho za 5 let, u dalšího třeba za 10 a u někoho skoro vůbec…
S pozdravem, MUDr. Kamila Šormová
Premium
MUDr. Tomáš Doležal
Praha . 8. 6. 2016
To, kdy dojde k výraznějšímu povolení poprsí po modelaci, je individuální. Stejně jako je individuální a specifická každá operace a každá pacientka. Nicméně ke stárnutí pokožky dochází i po modelaci, postupem času tedy dojde ke ztrátě elasticity a poklesu tkání, což je možné řešit další operací.

U velkých prsů při modelaci obvykle dochází k jejich zmenšení, výrazně se tak snižuje riziko jejich dalšího rychlého povolování. Naopak u malých povolených prsů se modelace obvykle pojí i s augmentací - a další operace je poté spojená i s výměnou implantátů.

MUDr. Tomáš Doležal
Plastika Praha
Premium
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
Brno . 30. 5. 2015
Dobrý den, v prvním roce po modelaci prsou se pomalu usazuje a stabilizuje jejich tvar a poloha. Poté lze výsledek operace považovat za trvalý, i když časem se tvar prsů více či méně mění v důsledku změn hmotnosti, stárnutí a gravitace.  Pokud chcete, aby efekt modelace poprsí vydržel co nejdéle, na operaci jděte až po dětech, snažte se žít zdravě a udržujte si stabilní hmotnost.
I u prsů po modelaci platí, že čím jsou větší a těžší, tím spíš vlivem gravitace poklesnou.

MUDr. Petr Hýža,
MUDr. Zuzana Černá Ph.D.
MUDr. Zuzana Černá Ph.D.
Žádné recenze
3. 7. 2014
Přetrvání efektu modelace prsou je individuální v závislosti na věku, kvalitě kůže a dalších faktorech, pohybuje se v řádu několika let.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Modelace velkých prsou - má smysl?

slunecnice300276
slunecnice300276
19. 9. 2017 · Poslední odpověď: 20. 9. 2017

Dobrý den, ráda bych se lékařů, který tento zákrok provádějí, zeptala na názor ohledně modelace velkých prsou (u mě to byly např. pětky). Chtěla jsem prsa o trochu zmenšit a zároveň modelovat, lékař mi však doporučil jenom modelaci, že se tím prsa zmenší. Jsem 3 a půl roku po zákroku, již po půl roce od zákroku jsem začala pociťovat ten známý pocit co předtím - pnutí, hrbení se, cítila jsem, jak mi prsa těžknou. Prsa mi opět povisla, není to sice takové, jako před zákrokem, mají hezký tvar, nicméně řeším to, co mi vadilo předtím. Pokládám si otázku, jestli má vůbec samotná modelace takto velkých prsou smysl - dříve či později začne působit neúprosná gravitace, u velkých prsou to je asi běžné. Provádíte u takovéto velikosti jenom modelaci, pokud ano, jak dlouho efekt vydrží? Je mi 30 let, řeším, co nyní dělat. Vadí mi to, rodinu zatím neplánuji, ale je rozumné to odložit až po dětech, volit modelaci tentokrát opravdu s redukcí? Díky za Vaše názory a čas.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 9. 2017
Nejlepší odpověď
Velká prsa prakticky vždy doporučuji hned zmenšit. Důvod je ten samý, který jste poznala na své kůži. Gravitace působí, kůže to neunese a prsa jdou dolů. Zmenšení tedy doporučuji, ideálně u stejného operatera, ten ví nejlépe jak rotoval žlázu s dvorcem. Načasování je na Vás. Pokud vydržíte, je lepší po dětech. Na druhé straně do té doby budete pociťovat tento handicap a je tedy na vás, co prefereujete.
Chcete li však k nám pak se můžete na konsultaci objednat na 607990077.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
www.precizia.cz, davidtomasek@precizia.cz

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 8. 2021
Zvětšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 12. 2015
Modelace prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 9. 2017
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 11. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2008
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 8. 2016
Modelace prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2008
Modelace prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 9. 2013
Zvětšení prsou
16 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 9. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi