Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botox- nefunguje třetí pokus u jiné doktorky

Anonymní
28. 9. 2022 · Poslední odpověď: 8. 6. 2023

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, byla jsem cca před 4 měsíci na botoxu na jedné známe klinice. Zde mi dali dávku a vše bylo úžasne. Bylo ale léto hodně sportu a sluníčka a po 4 měsících efekt odchazel, šla jsem tedy znovu, bohužel k jiné doktorce na super rezence, ale první efekt nefungoval, po 14 dnech mi tedy udělala opravu, první a druhy den efekt super, mracivka i čelo se nehlo 3 den opět čelo i mracivka povolilo. Na první klinice jsem byla také okolo oči, to mi drží do teď, takže si říkám, kdybych měla rezistenci, přeci by oči již nedrželi a Vubec by se žádný efekt neprojevil, ze? Kde muže být chyba ? Jiný použity material ? Všude jsem četla, ze resistence se stává u velkých dávek a částych opakování a je velice malá šance, ze se toto stane. Děkuji moc za rady.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 8. 6. 2023
Dobrý den. Nemyslíme, že již budete mít na botox rezistenci. Účinek je závislý od typu - botox, bocoutore, od množství dávky, samotná aplikace a i čas naředění samotného léčiva a po-aplikační režim. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 5. 10. 2022
Dobrý den,
výsledek aplikace botulotoxinu záleží na několika faktorech, a to na použitém materiálu, množství, ale také na způsobu aplikace. Každá oblast, ale i každý klient má jiné požadavky a potřebuje rozdílné množství botulotoxinu, proto je důležité přistupovat ke každému individuálně.
Pravděpodobně to rezistence nebyla, ale každý může reagovat na různé typy botulotoxinu jinak. U každého působí jinak Botox a Dysport.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 4. 10. 2022
Dobrý den, může se jednat o resistenci. To že se oblast očí ještě nehýbe neznamená že není resistence - ta se projeví až po opakované aplikaci (prostě molekula je již navázána na sval a protilátky ji nemohou deaktivovat jako u volné bolekuly, která se po apliakci nestihne navázat na buňku). Nezbývá, než zkusit ještě jiné pracoviště. Pokud znovu nebude efekt, pak je to jasné. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
MUDr. Simona Ježková
Liberec . 4. 10. 2022
PRO APLIKACI BOTULOTOXINU PLATÍ PŘÍSNÁ PRAVIDLA A JEDNÍM Z NICH JE MAXIMÁLNÍ MNOŽSTVÍ PODÁVANÉ LÁTKY A ČASOVÉ ROZESTUPY MEZI NIMI. POKUD KLIENTKA VYŽADUJE DŘÍVĚJŠÍ APLIKACI NEŽ ZA 6 MĚSÍCŮ, MĚL BY TOTO ZODPOVĚDNÝ LÉKAŘ ODMÍTNOUT. NEDOCHÁZÍ K REZISTENCI NA BOTULOTOXIN, ALE TĚLO SE NAUČÍ VYRÁBĚT PROTILÁTKY A BOTULOTOXIN ROZKLÁDÁ, TAKŽE JEHO EFEKT SE JIŽ NEPROJEVÍ.. TEDY PŘESTANE FUNGOVAT. NA NEÚSPĚCHU MÁTE TEDY TAKÉ SVŮJ PODÍL.. KAŽDÝ KLIENT MÁ MÍT SVŮJ PRŮKAZ SE ZÁZNAMY O APLIKACI BOTULOTOXINU, PODEPISUJE INFORMOVANÝ SOUHLAS, KLIENT DOSTÁVÁ PÍSEMNÉ PŘESNÉ POUČENÍ, JE POUČEN, ŽE NENÍ VHODNÉ, ABY MĚNIL APLIKAČNÍ STŘEDISKO, KTERÉ JE POVINNO VÉST ZÁZNAMY O APLIKACÍCH.
UŽ VÍTE, KDE SE STALA CHYBA?
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 11. 2018
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 12. 2007
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2019
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 3. 2021
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2019
Kyselina hyaluronová
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 7. 2015
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 11. 2023
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 1. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi