Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok po aplikaci botulotoxinu

sara221887
1. 6. 2014 · Poslední odpověď: 26. 4. 2018

Prosim o raduJsem po zakroku, kdy mi byl pichnut botox v okoli oci.Druhy den jsem mela velky otok.Sara

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
po aplikaci botulotoxinu do oblasti " vranních stop"tedy při zevních okrajích očí nebývají typické velké otoky.Častěji vidíme spíše drobné modřinky,ale nástup tohoto materiálu je pozvolný a tak ani takto časná reakce -do rána není typická.Pokud vše již samovolně neodeznělo poraďte se s ošetřujícím lékařem. Každý z nás má za cíl co nejspokojenějšího klienta a určitě vás rád přijme a poradí vám. Zdraví Miroslava Pelechová
Po aplikaci botulotoxinu se může vyskytnout místní otok, který do několika dní obvykle vymizí. Při přetrvávání kontaktujte svého ošetřujícího lékaře.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 3. 6. 2014
Dobry den, neni zcela typicke po aplikaci botoxu či dysportu do zevní časti oka mít otrok, který popisujete... Spíše se zde někdy vyskytnou drobné modrinky. Radim kontaktovat ošetřujícího lékaře . Zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 2. 6. 2014
a nebyla vam aplikovana take kyselina hyaluronova?
Je potreba jit na kontrolu k lekari, ktery provadel zakrok. Bohuzel komplikace se mohou vyskytnout pri kazdem zakroku i banalnim.
Premium
Kladno . 2. 6. 2014
Dobrý den, pokud otok přetrvává déle než 1 den, tak se mi velice osvědčilo podání léků na alergii.
Stačí 1 až 2 tablety a otok rychle mizí. (Zodac, či podobný lék - jsou volně prodejné)
Premium
Dobrý den,
pokud je otok větší něž obvykle, jděte se ukázat svému lékaři. Mohla se i přidat nějaká alergie. Jistě nic nepokazíte, pokud danou oblast budete chladit, podporu může přinést i mikromasáž očního okolí a z léků Wobenzym.
Rychlou úlevu přeje

MUDr. Milena Vojtíšková
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 2. 6. 2014
Dobrý den, po inj. aplikaci v oblasti očí se může otok objevit, doporučuji chlazení a klidovou polohu v polosedě, nepředklánět se. S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Praha . 1. 6. 2014
Dobrý den,
v okolí očí mohlo dojít buď k napíchnutí cévky a vzniku podkožní modřiny nebo po povolení periokulárního svalu došlo k zviditelnění tukového prolapsu pod okem. Doporučuji chladné pytlíky s vylouhovaným černým čajem jako obklady a lymfatickou masáž očního okolí, nic nezkazíte ani užíváním enzymatickýchi preparátů jako je Wobenzym a pod.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 1. 6. 2014
Dobrý den, otok může být i po aplikaci injekce. Pokud byl větší, jistě je na místě kontrola
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Botox a působení na srdce

Joni
Joni
7. 6. 2018 · Poslední odpověď: 30. 6. 2018

Botox a působení na srdce . Po botoxu jsem měla bušení srdce a velmi rychlý tep, užívám vasocardin 25 a 25 mg. Trvalo to tak cca 4 hodiny po zákroku. Bolest hlavy, trpím na migrény.Také se mi trochu hůř polykalo, ale nic z toho mi navadio, jen ten vysoký tep. Má botox vliv na srdceční rytmus nebo šlo o náhodu? Lékařka říkala, že to vliv mít nemůže ( na zrychlený tep) , ale má mcitlivý nervový systém.. Jaký je váš názor? Botox bych rád ještě využila, ale za případné arytmie mi zase nestojí... Díky.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Táňa Andreasová
MUDr. Táňa Andreasová
Žádné recenze
30. 6. 2018
Nejlepší odpověď
Dobrý den, v SPC u BOTOXU v nežádoucích účincích stojí: "Po podání přípravku BOTOX byly také hlášeny nežádoucí účinky, týkající se kardiovaskulárního systému, včetně arytmie a infarktu myokardu, některé s letálním koncem. Někteří z těchto pacientů měli rizikové predispozice včetně kardiovaskulárního onemocnění." Proto u vás další aplikace nedoporučuji.
S pozdravem
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 6. 2014
Botulotoxin
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 4. 2016
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 1. 2020
Botulotoxin
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 9. 2013
Botulotoxin
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Botulotoxin
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 3. 2019
Botulotoxin
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 11. 2014
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2020
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 1. 2017
Botulotoxin
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi