Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vedlejší účinky botoxu

KB13
25. 5. 2023 · Poslední odpověď: 12. 6. 2023

Dobrý den, 23.5 mi byl aplikován botox do čela - úplně moje první aplikace, cca od 24.5(nyní 25.5) pociťují vedlejší ucinky. Chtěla bych se zeptat, pociťují stav jakoby na mě lezlo nějaké nachlazení - ucpaný nos, menší bolest v krku, trošku tlaky v očích. Nepredklaneni první den jsem se snažila maximálně dodržet, místo mě nebolí, modřiny jsem neměla, při aplikaci se mi malinko v jednom bodě udělalo slaběji, ale odeznělo to. Chci se zeptat, pokud je to způsobeno botoxem, jak dlouho potrvá prosím než tento stav nachlazení odezní? Vím že bylo psané v poučení, že v hodně ojedinělých případech se můžou objevit příznaky chřipky. Děkuji.

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,

Příznaky jako bolestivost, otok nebo drobné modřinky jsou nejčastějšími vedlejšími příznaky po aplikaci botoxu. Vámi popsané příznaky jsou velmi ojedinělé a proto bych vyčkala zda se nejedná o opravdové chřipkové příznaky a podle toho bych přizpůsobila zahájení terapie.

Přeji hezký den,
MUDr.Petra Jakeš
Aether Clinic Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
FORMÉ Clinic
Praha . 30. 5. 2023
Dobrý den. Ano, příznaky chřipky po první aplikaci jsou možné. Nebývá to ale často. Odezní za pár dní, nástup účinku botoxu nastoupí do 14 dní. hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
FORMÉ Clinic
Praha . 30. 5. 2023
Dobrý den, příznaky chřipky, které popisujete, opravdu mohou nastat po aplikaci botoxu. Obvykle jen pár dní. Do 14 dní by měl nastoupit naplno účinek aplikace. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
s těmito příznaky po aplikaci Botoxu jsem se nikdy nesetkal. Je docela dobře možné, že došlo k náhodné koincidenci aplikace Botoxu a současně se začalo rozvíjet obyčejné nachlazení. Pokud budou příznaky pokračovat delší dobu, kontaktujte svého lékaře.
S pozdravem
Ivo Menšík
BODY klinika plastické chirurgie
MUDr. Simona Ježková
Liberec . 30. 5. 2023
DOBRÝ DEN, REAKCE PO APLIKACI BOTULOTOXINU JSOU VELMI INDIVIDUÁLNÍ, NĚKDY DOKONCE PŘEKVAPIVÉ, ALE ODEZNÍ DO DVOU AŽ TŘÍ DNŮ.😎SJ
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 29. 5. 2023
dobrý den, pokud se nejedná o souběh s jinou virozou, pak by měl tento stav odeznít do 1-2 dnů. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Plazmaterapie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2015
Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 5. 2017
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 2. 2024
Plazmaterapie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 1. 2022
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 6. 2018
Laserová epilace
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 6. 2017
Léčba inkontinence
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 12. 2017
Botulotoxin
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 2. 2014
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 10. 2015
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi