Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Gynekolog nebo plastický chirurg?

grace
29. 10. 2008 · Poslední odpověď: 4. 6. 2012

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jestli vidíte nějaký zásadní rozdíl mezi tím, když je labioplastika provedena "pouze" gynekologem nebo plastickým chirurgem.Já jsem osobně objednaná do "normální nemocnice" na doporučení mé paní doktorky.Nejsem si jen jistá, jestli bude výsledek tak kvalitní.Můžete mi prozradit svůj názor??Děkuji za odpověd´.

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 12. 2. 2012
Nejlepší odpověď
Dobrý den, rozdíl nebude pokud budou oba erudováni při provedení tohoto zákroku....my plastici často provádíme klínovitou excizi v oblasti labia, gynekologové pak excizi přední hrany labia...obě metody mají svá a pro a proti, vždy rozhodujícím je lokální nález a dle toho se rozhodnout pro správný postup, aby výsledek byl co nejlepší, chirurg či gynekolog by měl zvládat celé spektrum operací v těchto partiích a pokud tomu tak bude, tak nebude rozdílu ve výsledku, proto se ptejte svého lékaře proč zrovna takto se rozhoduje a jakého výsledku je možné dosáhnout
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 4. 6. 2012
Nepodceňoval bych gynekologa.Otázkou je spíše jak často takové operace provádí gynekolog a jak často plastik.Plastik má též blíže k t.zv. fysiologickému operování ale to také vždy nemusí být pravda.Na př. zmenšovací operace prsou a augmentace jsem se před mnoha lety učil v Německu právě od gynekologa.Myslím ,že se nemáte čeho bát i když jde o "normální nemocnici".
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 24. 5. 2012
Dobrý den, labioplastika z kosmetické indikace patří obecně do výkonů plastické chirurgie. Je, ale časté, že i tyto kosmetické výkony provádějí i jiní odborníci (právě třeba gynekologové). Gynekologové převážně tento zákrok provádějí a prováděli ze zdravotní indikace. Rád Vám podám více informací při konzultaci. Přeji hezký den.Pavel Horyna
Dobrý den.Labioplastiku provádí gynekolog,nemusíte se bát výsledek by měl být kvalitní. Zdraví MUdr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Štěpán
Brno . 12. 3. 2012
rozdíl není. pokud je lékař svědomitý a má praxi v provádění tohoto zákroku, tak je lhostejné jestli je gynekolog nebo plastický chirurg. svědomitý lékař se také nebude do tohoto zákroku pouštět, pokud dostatečnou praxi nemá. vaše otázka spíše je – „ jak mám poznat, že lékař a zdravotnické zařízení, je dostatečnou zárukou, že vše proběhne k mojí spokojenosti?“ na tuto otázku není obecná odpověď. na druhé straně podobný problém řešíte denně. třeba když dáváte opravit auto do servisu.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 11. 2008
Vážená slečno,
každá operace probíhá podle určitých pravidel a v případě labioplastiky, která je velmi jednoduchá, by mělo být jedno, zda Vás operuje gynekolog nebo plastický chirurg. Upřímně řečeno, při této operaci se nedá mnoho vymýšlet. Na naší klinice běžně úpravy všech možných typů zevních genitálií provádíme. U labioplastiky doporučuji krátkou narkozu, tkáň je odstraněna laserovým sklapelem, k šití je použit vstřebatelný materiál. Hospitalizace 24 hodin. Cena: 17 900 Kč /vše zahrnuto/.
Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Premium
Chrudim . 2. 11. 2008
Dobrý den. Samozřejmě záleží na konkrétním operatérovi, ale opakovaně jsem operoval spolu s gynekology a nezbývá než souhlasit s předchozími komentáři. Nashledanou, dr. Remeš
Premium
MUDr. Svatopluk Svoboda
2 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 30. 10. 2008
Svůj názor vám jistě říci mohu.
Rozdíl v technice operace, v přístupu ke tkáním a většinou i ve výsledku operace je velký.
Zdraví
Dr Svoboda
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 10. 2008
Je to velice ožehavá otázka. Zásadní rozdíl v tom určitě bude. Gynekologové jsou totiž lékaři erudovaní v oboru gynekologie, mají zachraňovat zdraví ženy jako takové, tak zdraví ženy, matky, rodičky a v době poporodní. Mimo jiné jsou školení v šití jak "běžným" tak i snad estetickým, protože v současnosti šijí třeba břicha po porodu tzv. plastickým stehem. To ale nemění nic na situaci, že nemají plasticko-chirurgickou erudici, nejsou školeni v předatestační přípravě k tomu aby využívali maximální šetrnost ke tkáni, k šití těmi nejjemnějšími stehy, k maximálnímu využití inervace, citlivosti operované krajiny, stejně tak i k tomu správnému využití posunů tkáně ve smyslu krevního zásobení. V tom je rozdíl od plastického chirurga, který absolvoval šestiletou přípravu před atestací. Kdyby v tom neměl být rozdíl, pak neexistují specializace. A když to ten plastický chirurg umí, tak už je jedno jestli dělá nos, nebo malé stydké pysky. V tom je ten nejdiametrálnější rozdíl. Další rozdíl je možná v ceně, protože plastický chirurg s estetickou erudicí nemá smlouvu s pojišťovnou a ani jí mít nemůže, protože estetické operace pojišťovna nehradí. A otázka je co Vy chcete? Uříznout, nebo zmenšit malé stydké pysky, a nebo si je nechat upravit tak, aby prakticky nebylo k poznání že je máte zmenšené? Nechci se dotknout ani gynekologů ani svých kolegů v plastické chirurgii, prostě každý provádíme něco. Jinak by specializace nemusely existovat. Nedávno jsem prováděl tuto operaci jako plastický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Labioplastika - korekce

Nika629363
Nika629363
29. 11. 2020 · Poslední odpověď: 7. 12. 2020

Dobrý den, před třemi lety jsem byla na jednostranné labioplastice, protože jednu stranu jsem měla o dost větší a mi vyčnívala a byla taková tmavší. Proto jsem chtěla jen upravit jen jednu stranu a s výsledkem nejsem moc spokojená, zvažuji korekci. Zde přikládám fotku, jestli by s tím šlo něco udělat a jestli to vypadá opravdu blbě, nebo jestli já jsem moc velká detailistka. Předem děkuji za odpovědi.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 7. 12. 2020
Dobrý den,
ano, korekce je možná.

S pozdravem
MUDr. Martin Molitor
Klinika YES VISAGE
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rekonstrukce prsu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 10. 3. 2023
Labioplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 2. 2020
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 10. 2006
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 4. 2013
Rhinoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 10. 2012
Labioplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 3. 2021
Chirurgie ruky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2021
Operace dolních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2017
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2011
Operace očních víček
27 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 8. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi