Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nadměrné zjizvení tkání po operaci nosu

Witty_P
14. 10. 2014 · Poslední odpověď: 9. 11. 2014

Dobrý den, V září 2012 jsem podstoupila kompletní rhinoplastiku nosu a během prvních měsíců došlo k nadměrnému zjizvení tkání spodní poloviny nosu, které viditelně deformovalo můj nos. V říjnu 2013 jsem byla na reoperaci u stejného doktora. Dle doporučení jsem nos masírovala, ale zjizvení se mi v menší míře objevilo znovu, hlavně v oblasti špičky a hrotu nosu. Když nos zmasíruji, tvrdé jizvy na pár hodin změknou a nos je užší a vypadá souměrně. Jak dlouho ještě bude trvat, než jizvy změknou napořád a jestli vůbec? V zahraničních zdrojích jsem se dočetla, že se tento problém s jizvami řeší injekcemi Kenalogu. Má někdo, prosím, s tím zkušenosti a bylo by to vhodné řešení? Velmi děkuji

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 10. 2014
Nejlepší odpověď
Aplikovat Kenalog do jizev v nose je veliké riziko a je málokdo, kdo dokáže odhadnout dávku, která navíc může být individuě citlivá pro jednotlivé jedince. Stalo se mi, že se mi vykreslil nos od jizev i více než po třech letech. Obvykle do dobtrého stavu při intensivních masážích, dobře poučených operaterem mi jizvy v zásadě ustoupí do roka od operace, proto také, nosy kontroluji po čtvrt roce celý první rok od výkonu, někdy i déle. Hlavní roli hraje silná, porovitá, acne zanícená kůže, která je pro toto velkým rizikem. Proto některý z mých učitelů radši ani takovéto nosy operoval, nebo velice nerad. Já na to riziko předem upozorňuji. Vracím se k původnímu dotazu - Kenalog bych do nosu nikdy neaplikoval. Přehnané vstřebání jizev po tomto preparátů může přinést i katastrofální nevratné výsledky. Dělám nosy více než 20 let..
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, 607990077
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
www.plasticka-chirurgie-praha.cz, plastika@datom.cz

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 9. 11. 2014
Určitě můžete, všechny kontakty najdete na Hezký zbytek víkendu!
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 15. 10. 2014
Souhlasím s kolegou Tomáškem, že kenalog je velmi riskantní, pokud kortikoidy, tak slabší. Na podobný typ jizev je asi nyní nejlepší kombinace pulzního barvivového laseru a frakčního laseru, ale musel bych případ vidět. Též souhlasím, že tlakové masáže a čas zmohou hodně a neriskoval bych Kenalog.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2021
Operace očních víček
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Rhinoplastika
Žádné odpovědi
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 6. 2007
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014
Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2018
Septoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2015
Profiloplastika
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi